Ramunė Piekautaitė „Rock Rose“: jokių gėlių, jokių dramų!

„Rock Rose“ – antrasis legendinės Lietuvos dizainerės Ramunės Piekautaitės mados namų aromatas, kuriam, kaip ir pirmąjam „Ramunė Piekautaitė“ kvapui, būdingas nesupainiojamas miestietiškosios elegancijos braižas – atpažįstamasis „piekautaitiškas“ parašas. Tačiau pirmieji „Ramunė Piekautaitė“ išsiskyrė sodriomis gėlėmis – parfumerininko Thomas Fountaine kūrinyje dominuoja šilkmedinė michelija, vadinamoji „čampaka“, lydima heliotropo, vanilės ir santalmedžio (tekstūrinis plevenančio audinio pojūtis), o štai „Rock Rose“, nepaisant jau minėto „piekautaitiško“ stiliaus, yra visai kito žanro daina.

Kai matau kvepalus, pavadintus „Rock Rose“, tikiuosi rožių ir/arba kvapiųjų dervų. Anglų kalboje „rock rose“ yra švitrūnas – į erškėtrožę vizualiai panašus Viduržemio jūros regiono augalas, kurį galima aptikti pačiose atšiauriausiose vietose. Mano pirmasis švitrūnas buvo sutiktas vienoje Ispanijos saloje, ant lavą primenančių uolų laipiojant – Marsą primenančio kraštovaizdžio nuosprendžiai šiam augalui negalioja. Švitrūno lapai, pumpurai ir stiebas išskiria dervingą skystį, naudojamą parfumerijoje, dvelkiantį žolynais, saldžiu klampiu sirupu ir medumi.

Ramunės Piekautaitės „Rock Rose“ sudėtyje rožių, kurių tikėjausi pavadinimą pamačiusi, nėra – apskritai, sudėtyje nėra jokių gėlių! Pradinėse natose – kadagio uogos, smilkalai, prieskoniai; vidurinėse – mirta, tabakas ir švitrūnas; bazinėse – mediena, muskusas, vanilė, ambra ir pudros akordas. Po pirmojo išraiškingai gėlinio „Ramunė Piekautaitė“, „Rock Rose“ buvo tikra staigmena. Aromatas atsiveria sausa gaiva: kadagio uogos, privalomasis džino sudėties elementas, derinyje su smilkalais ir prieskoniais kvepia puikiai, itin greitai atskleisdamos saldų tradicinio alkoholinio gėrimo iš Alpių dvelksmą priminusią kvapo širdį. Iš kur atsiranda tas alkoholinis gėrimas? – dar neišgaravę kadagio uogos susitinka mirtas bei sirupinį tabako-švitrūno duetą ir virsta kalnų fantastišku kalnų žolelių likeriu, užuodžiamu gana trumpą laiką. O kad tas žolelių likerio pojūtis išliktų ilgiau! – saldžia jaukia pudra dvelkianti bazė, sutramdyta sausos medienos, itin greitai visas kvapnių žolelių svajones išblaško: muskusas, ambra, vanilė, mediena ir pudra atlieka savo darbą ir nusėda ant odos gana ramiu ir santūriu aromatu su subalansuotais gurmaniškais potėpiais ir jau minėtu miestietišku elegantiškumu.

Man labai patiko. Nuomonės susidarymui kvėpinausi kasdien savaitę ir tai buvo itin maloni patirtis. Ant mano odos „Rock Rose“ skleidėsi žolynais, gurmanišku sirupu, sausa mediena ir saldžia pudra – jeigu šie kvepalai būtų valgomi, tai jie tikrai būtų kalnų žolelių pastilės. Gerai, kad pastilėmis jie nėra – puikiai įsivaizduoju šiuos kvepalus žmogaus, turinčio asmeninį požiūrį ir laisvės pojūtį, kvapų garderobe. Jokios egzistencinės krizės, jokios dramos ir melodramos – toks tikras švitrūnas, kuriam tiesiog gera gyventi, nepriklausomai nuo aplinkybių.

Advertisement

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s