Le Labo “Santal 33“: gyvybės tema

Viduržiemis. Sunkios žiemos, ilgesnės ir gilesnės už metų laikus, prasidėjusios 2020 metų kovą, vidurys. Metas, kai jautiesi emociškai išsunktas ir pralaimėjęs visas kovas, apie kurias apskritai nežinojai. Tokiame kasdienybės kontekste man kaip niekada reikia gyvybės: kažko netikėto, kažko viltingo, kažko žalio – kad net prisimerktum nuo vaizdinių, kažko didesnio už statistiką ir suplanuotą rutiną, kažko, kas atvertų suvaržytus horizontus, nes jau pavargau, dievaži, pavargau.

Humoro jausmo iš gyvenimo niekas neatėmė: iš Le Labo “Santal 33“ populiarumo šaipiausi kaip ir iš kitų pasaulinių bestselerių, nurašydama juos “gera reklama nuobodžiaujantiems miestiečiams“ stiliumi. Gruodį gavau juos dovanų su etiketėje matomu mano vardu ir šyptelėjau iš likimo ironijos. Praėjo mėnuo ir kvėpinuosi jais kasdien – ne todėl, kad ištekliai lobynuose baigėsi: tai buvo pirmieji kvepalai, po ilgo laiko nosį ir mintis pakutenę pamirštais prisiminimais ir patenkinę žaluma dvelkiančios vilties poreikius.

Našlaitės ir vilkdalgiai, kedras ir santalmedis, ambra ir oda “Santal 33“ aromate virsta pavargusio kaubojaus sapnu apie pavasarį prerijose. Kodėl kaubojaus? – nes šio aromato įkvėpimo šaltinis yra senos cigarečių reklamos su odiniais rūbais vilkinčiu charizmatišku kaubojumi iš atmintyje dylančio vesterno. Ir štai milijonai kostiumuotų didmiesčių gyventojų, užgniaužusių prerijų laisvės vaizdinius pareiginėmis instrukcijomis aprašytais darbais, pasikvėpinę “Santal 33“ pasijuto laisvesni ir laimingesni – dabar aš irgi esu jų minios ar bandos gretose, net ir marškinėlius su užrašu “Santal 33“ oriai dėvėčiau.

Tai, kas man asmeniškai labai patinka “Santal 33“ aromate – krapų ir raugintų agurkų vaiduokliai. Raugintais agurkais kvepia santalmedis ir šiek tiek kedras, o čia jie yra abu. Krapai – papiruso junginio su kedru pokštas. Vilkdalgis ir našlaitės – nutrinti kaubojaus zomšiniai rūbai ir, galbūt, gera jo širdis. Visa tai ant mano odos skleidžiasi minkšta žaluma ir mediena prisotintos zomšos kvapu.

Verdiktas: santamedžio aromatų turiu ne vieną – pieniško minkštumo mediena su raugintų agurkų skysčio vaiduokliais man seniai patinka. Bet “Santal 33“ yra ypatingi: jie iššaukia pozityvias emocijas ir nevargina uoslės – geras plačių erdvių, aukšto dangaus ir sielos lengvumo balansas, gana gaivus kvapusis vanduo. Ir tie atviri horizontai, telpantys buteliuke – kaip vaistas visiems Old Fajerhendo ir Old Šaterhendo nuotykių svajotojams, nepriklausomai nuo amžiaus ir kitų kriterijų. Krapai ir rauginti agurkai? – taip, netaupykite: jie kvepia vasara ir nerūpestingo šventadienio trupiniais.

Advertisement

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s