„L‘Occitane & Pierre Hermé“ Vol.2: „86 Champs Élysées“ aromatų kolekcija

Kiekvieną kartą, kai parfumerijos mylėtojas prisipažįsta, kad žavisi konditeriniais aromatais, kaip mantrą pakartoju, jog visi mes nusipelnėme kvėpintis tais kvapais, kurie mums leidžia pasijusti geriau. Tas „pasijusti geriau“ pojūčio poreikis iki beprotybės išpopuliarino nekaloringą gurmanišką parfumeriją, kuri puikiai atlieka savo džiaugsmingą funkciją tarsi nuodėmingas skanėstas, bet nesukelia sąžinės priekaištų bei pokyčių garderobe. Skanėstais dvelkiančių kvepalų pasirinkimas šiandien tikrai milžiniškas, todėl dėmesio galiausiai sulaukia tik tie kvapai, kurie skiriasi iš minios ir sugeba nustebinti bei sužavėti. Visai kaip macaron‘s migdoliniai sausainėliai – kai kadaise gaudavai lauktuvių iš Paryžiaus, jie atrodė triskart skanesni už tuos, kuriuos šiandien galima įsigyti Lietuvoje. „Nustebinkite mane!“ –kaip  žmogiška ir kaip pažįstama.

„Pyragaičių Picasso“ vadinamas prancūzas konditeris Pierre Hermé savo šlovės olimpą pasiekė stebindamas gomurį ir uoslę netikėtais skanėstų kvapais ir skoniais. Kai „L‘Occitane en Provence“ įkūrėjas pakvietė Pierre Hermé bendriems projektams, buvo akivaizdu, kad laukia kažkas kvapniai įdomaus, nors dar nebuvo galima prognozuoti, kuo visa tai pavirs. Paryžiaus gurmanų legendos bendradarbiavimo su „L‘Occitane en Provence“ rezultatai – pavyzdinė konditerinė parfumerija, 2015 metais įkūnyta kalėdinėje „L‘Occitane en Provence“ kolekcijoje su dieviškais rabarbarais „Pamplemousse-Rhubarbe” (apie juos rašiau viename savo įrašų), 2017 metais Champs Élysées 86, Paryžiuje, buvo atidaryta fantastiškos koncepcijos gastronominė-parfumerinė erdvė „86Champs“ su Pierre Hermé konditerija, restoranu bei „L‘Occitane en Provence“ kvapų instaliacijomis, o 2018 metais buvo pristatyta 8 aromatų kolekcija „86 Champs Élysées“ (dviem šios kolekcijos aromatais prekiaujama tik „86Champs“ erdvėje). Apie pastarąją kolekciją ir noriu papasakoti, artėjant jos pasirodymo Lietuvoje progai.

Prieš apžvelgdama „86 Champs Élysées“ kvapus noriu priminti tris nerašytas taisykles: pirma, kvapus mes maloniais ar nemaloniais įvertiname dėl asmeninių patirčių; antra, visų mūsų asmeninės patirtys, suformuojančios kvapo ir skonio preferencijas, yra skirtingos, todėl visi esame teisūs savo pasirinkimuose; trečia, konditerijos ir parfumerijos funkcijos šiuolaikiniame pasaulyje yra malonių patirčių sukūrimas. Sulaukusi pasiūlymo susipažinti su visais 6 „L‘Occitane & Pierre Hermé“ naujosios kolekcijos aromatais džiūgavau kaip mažas vaikas skanėstų krautuvėlėje – patirtis rodė, kad testavimo procesas bus smagus, o uoslė sulauks hedonistinio nuotykio.

Šeši itin skirtingi aromatai pagal geriausias Pierre Hermé „pikasiškas“ kompetencijas, kurių pavadinimus galima atrasti internete vartant „86Champs“ konditerinės erdvės nuotraukas prie margaspalvių migdolinių sausainėlių, ir puikiai pažįstamas „L‘Occitane en Provence“ parfumerijos augališkumas. Pavadinimai atitinka tai, ką užuodi iš buteliuko, o patys deriniai yra itin kvapnūs, stebinantys ir malonūs uoslei. Nuvilsiu kaloringos konditerijos gerbėjus – cukraus čia nėra, tačiau yra nustebinantys pažįstamų ingredientų kontrastai, kur kas įdomesni nei menamas cukraus pudros laižymas nuo spurgos ar kavos išsinešimui kvapai.

„Orange, feuilles & fleurs“ – apelsinai, lapai ir gėlės, pasak pavadinimo, mėtos, levandos, citrusiniai vaisiai, imbierai, vetiverija ir gėlių akordas, pasak sudėties. Karčiai žalias ir itin aromatingas kūrinys, primenantis tradicinius citrusinius-žalumos odekolonus, populiarius Viduržemio jūros regione.

„Rose Safran“ – šimtalapis Graso erškėtis (Rosa Centifolia) ir šafranas. Rodos, daugybę kartų matytas duetas, bet gastronominė jo pusė, paryškinta medienos ir miros akordų, maloniai nustebina – ryšku, išraiškinga ir tvirta. Sakyčiau, saikingai rytietiška, puikiai tinka ir tradicinei europietiškai nosiai bei poreikiams.

„Citron Noir“ – vadinamasis juodasis citronas, nors iš tiesų – iki juodumo sudžiovinta virta žalioji citrina, tradicinis Persijos prieskonis, pasižymintis ypatingu kvapu. Visa eilė įvairių citrusinių vaisių, apelsinmedžio žiedai, saldūs prieskoniai ir kvapiosios dervos – lietuviškai nosiai nepažįstamas aromatas, bet labai malonus ir įdomus.

„Mandarine & Immortelle“ – Korsikos šlamutis, mandarinai ir medus, mano namuose kalėdines nuotaikas akimirksniu paskleidęs. Subalansuotai klampus, šiek tiek saldus, toks emociškai dozuotinas kaip sirupas nuo lapkričio nuotaikų. Prognozuoju bestselerį – parfumerinis antidepresantas tamsiuoju metų laiku net ir tiems, kurie saldumynų nemėgsta.

„Cassis Rhubarbe“ – juodųjų serbentų lapų ir rabarbarų derinys, vertas aplodismentų. Kartą „L‘Occitane en Provence“ bei Pierre Hermé bendrą kūrinį rabarbarų tema jau matėme – ne veltui buvo išpirktas dar iki kalėdinio laikotarpio pradžios, nors buvo kurtas kalėdinei kolekcijai. Šie rabarbarai – irgi fantastiniai: dežavu jausmas, sultinga serbentinė-daržovinė gaiva ir vidinės stiprybės pojūtis. Sąžiningai, labai lietuviškas kvapas – tokį derinį tikrai galima sapnuoti vaikystės sapnuose. Kaip gerai, kad Pierre Hermé „pikasiškieji“ rabarbarai grįžo nauja forma! – gražesnių gurmaniškų rabarbarų dar niekas nesukūrė.

„Framboise & Thé Vert Matcha“ – avietės ir žalioji arbata matcha. Vienareikšmiškai, mano favoritas: aviečių sėklytės, žalioji arbata, matcha arbata, matė arbata, vilkdalgiai, našlaitės, aviečių sėkloms dvelkiant odos akordu, vilkdalgiams ir našlaitėms vaidenantis malonia pudra, o visoms išvardintoms arbatoms kvepiant vaizduotėje iškylančios hipnotizuojančios žalios gelmės sodrumu. „L‘Occitane en Provence“ moka tinkamai elgtis su arbatos akordais jau daugelį metų, bet čia yra dar neregėtos kartelės peržengimas ir jiems patiems.

Visi „86 Champs Élysées“ kolekcijos aromatai yra kvapieji vandenys, visi testuoti ant mano odos išliko taip, kaip ir pridera kvapiesiems vandenims – 4-6 valandas ir ilgiau, ilgiausiai išliko „Rose Safran“ bei „Mandarine & Immortelle“, ką ir buvo galima prognozuoti dėl aromatų sudėties specifikos. Visi universalūs, skirti visiems pagal poreikius. Tai, kas man labai patiko – jie kitokie, bet vis dar patogiai „loksitaniški“, paprastai nepaprasti ir nuotaikingi, bet skirtingi žaidėjai patirtimis bei emocijomis be iliuzijų į dramas, erotiką ar teatrus. Buteliukai ir dėžutės, viena vertus, itin minimalistiniai, tačiau baltos dėžutės dekoruotos skirtingomis pastelinėmis spalvomis – kvapo, menamo skonio ir spalvos sintezė. Visų jų norėčiau žvakių ar namų kvapų formoje, kaip asmeninių kvepalų norėčiau dviejų ar trijų iš šešių patogiam kasdieniniam kvėpinimuisi.

Kai pasirodys Lietuvoje, pauostyti privaloma visus šešis – bent vienas sužavės net ir nuobodžiaujančius skeptikus visažinius. Pavyzdinis kvėpinimuisi, o ne tik žavėjimuisi iš tolo kuriamos parfumerinės gastronomijos arba gastronominės parfumerijos meistriškumas.

Advertisement

Komentarų: 1

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

One response to “„L‘Occitane & Pierre Hermé“ Vol.2: „86 Champs Élysées“ aromatų kolekcija

  1. Atgalinis pranešimas: „L‘Occitane & Pierre Hermé“ Vol.3: „86 Champs Élysées“ aromatų kolekcijos naujienos | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s