“Drops by Toni Cabal“: nustebinusieji

Aš nežinau, kada tiksliai atsidarė “Drops by Toni Cabal“ Kaune, bet tiksliai žinau, kad mano kantrybė baigėsi sulaukus septintos asmeninės žinutės su užklausa “Ar jau buvai?“ su jų “Facebook“ puslapio nuoroda. Porą vakarų panaršiusi internete ir radusi itin nedaug informacijos, iškėliau prielaidą, kad tikriausiai čia bus dar vienas mililitrais pilstomų populiarių kvepalų analogų atvejis, kuriuos Kaunas matė kokiais 1996-aisiais, tik su 2017 metų rinkodara. Vienaragiais, romiai vaikštinėjančiais po rasotą sodą, sunku patikėti, jeigu pati jų nematau.

Taip, aš jau lankiausi “Drops by Toni Cabal“ Kauno Senamiestyje. Ėjau į šią parduotuvę kaip tuščias lapas su kalnu klausimų, kilusių informacinių namų darbų atlikimo metu, ir, neslėpsiu, tam tikru išankstiniu skepticizmu: gyvenime dar neteko eiti į kvepalų parduotuvę, apie kurios asortimentą žinau tiek nedaug. Esu tikra, visi užeinantys pirmą kartą į šią parduotuvę jaučiasi panašiai – pilnos sienos didžiulių buteliukų-konteinerių, kurie su tavimi nekalba pažįstamomis kalbomis.

Antrasis* man labai patikęs dalykas Kauno “Drops by Toni Cabal“ parduotuvėje – didžiulis sieninis ekranas, kuriame tu gali atlikti aromatų paieškos testą pagal mėgstamus ingredientus. Rekomenduoju visiems, kurie lankosi pirmą kartą – tai padeda suorientuoti nosis ir mintis, ypač, jeigu yra koks nors ypač nemėgstamas akordas, kurio bet kokia kaina norisi išvengti.

“Drops by Toni Cabal“ asortimentas padalintas į keletą skirtingų kolekcijų: bendroji kolekcija, į kurią nukreipia pirminiai testo rezultatai, atskiriems populiariems akordams skirta “Absolute“ kolekcija, prabangi “Gold“ kolekcija, garsiausias operas iliustruojanti “Opera“ kolekcija ir agarmedžio variacijomis dvelkianti “Oud“ kolekcija. Skirtingų aromatų – keliasdešimt, todėl be emocijų analizės skaitant pavadinimus sunku išsiversti, ypač atsistojus prie bendrosios kolekcijos sienos. Gerai, kad yra testas – jis (arba/ir malonios konsultantės) pasiūlo, nuo ko pradėti pažintį.

Aš išuosčiau turbūt tris ketvirtadalius parduotuvės asortimento. Net jeigu būčiau neatlikusi namų darbų, vis tiek būčiau galėjusi drąsiai pasakyti, kad tai arba ispaniška, arba itališka parfumerija – tokius patogius kvapus kuria tik hedonizmą vertinantys pietiečiai. Jokio šokiravimo, jokios suicidinės dramos – tik sodrūs, ryškūs, ilgai išliekantys ir itin malonūs, itin kokybiški bei itin patogūs kvapai. Net ir agarmedis “Drops by Toni Cabal“ smagiai suderinamas su avietėmis (“Raspberry Oud“) – tokio linksmo agarmedžio dar nebuvau uosčiusi.

“Opera“ kolekcija su pažįstamais “Rigoleto“, “Carmen“, Boheme“, “Turandot“, “L’Elixir d’Amour“ ar “Tannhauser“ vardais patiks ne tik operos mylėtojams, nes visi šios kolekcijos aromatai yra labai geri – aš nežinau, prie ko galima būtų prisikabinti: nebent prie to, kad tai daugiau moterims nei vyrams skirti puošnūs kvapai. Galbūt labiau vyriškais moteriškų-vyriškų kvepalų skalėje matau “Gold“ kolekcijos “Soul of Tonka“, “Soul of Patchouly“ ar “Cedar“. Bet čia jau subjektyvumas.

Patarimas tiems, kurie užėję į šią parduotuvę nori nuo kažko pradėti uostinėjimus ir nenori nei testo, nei konsultančių pagalbos: “White Blossom Absolute“ svaiginančiai saldžių aromatų mėgėjoms (jeigu kvepalus renkatės fraze “ieškau kažko saldaus“), “Soul of Tonka“ – gana saldžių aromatų mėgėjams, kurie nori kažko įdomaus ir dar neuostyto (taip pat ir “Soul of Patchouly“), “Boheme“ ir “Carmen“- puoštis mėgstančiai moteriai, o jeigu ta moteris mėgsta ir gana saldų šleifą – “L’Elixir d’Amour“. Bet visgi patariu ir testą, ir pokalbį.

Yra vienas “bet“: “Drops by Toni Cabal“ gali tapti tikru atradimu, jeigu išskirtinė pakuotė nėra prioritetinis dalykas renkantis kvepalus. Buteliukai, į kuriuos įpila kvepalus, yra vienodi ir itin paprasti, jie įdedami į gana paprastą dėžutę (tik berods “Opera“ kolekcijos didesnieji buteliukai turi aksominį maišelį). Suraukėte nosis? – be reikalo, nes neinvestavimas į prabangias pakuotes leido aukštos kokybės aromatus siūlyti už nedideles kainas: pvz. 30 ml bendrosios kolekcijos kvepalų kainuoja 24 eurus. Skubu nuraminti sielos brolius skeptikus dėl kvepalų įpylimo: išsirinktus kvepalus “Drops by Toni Cabal“ įpila į atitinkamos kolekcijos kvepalų buteliuką (30 ml, 50 ml arba 100 ml – priklausomai nuo kolekcijos) ir preso pagalba jį uždaro prie jūsų akių. Sakysite, kad pilsto tik prastos kokybės analogus? – papasakokite tai prabangiuosiuose “Caron“ butikuose, kur kvepalų ekstraktus įpila iš krištolo fontanų, ar “Thierry Mugler“ bestseleriais prekiaujančiose didžiosiose parduotuvėse.

Ir visgi vienas “Drops by Toni Cabal“ aromatas mano nosiai ir sielai yra geresnis už visą likusį asortimentą kartu sudėjus. “Soul of Leather“ – odos siela, iššifruota kardamonu, vetiverija, gauruotojo švitrūno derva ir odos akordu. Jeigu Indiana Jones turėjo zomšos pirštines, kurias dėvėjo savo egzotiškuose nuotykiuose, tai jos kvepėjo “Soul of Leather“ – šiek tiek griežtu prieskoninės zomšos kvapu. Užuodusi šį kvapą supratau, ką išgyvena mano katė, užuodusi atidaromą tuno skardinę – visas emocijų kompleksas, meilė ir euforija akimirksniu. 100 ml – 90 Eur, buteliuko paprastumas prieš šį kvapą su visomis pasigerėjimo vertomis jo savybėmis ir kaina – joks argumentas.

Verdiktas: Kaunui pasisekė – tokio malonaus galvosūkio, kur keliauti naujų kvepalų paieškose, dar nebuvo. “Drops by Toni Cabal“ – įdomus ir dėmesio vertas atvejis parfumeriniame Kauno ir ne tik Kauno žemėlapyje, nustebinęs ir priminęs auksinę taisyklę – nosies neapgausi, visa kita – tik aplinkybės. Nuoširdžiai rekomenduoju.

Vietoje baigiamojo žodžio. Pasidomėjusi dar išsamiau atradau, kad Antoni Cabal Pijuan – pasaulinės parfumerijos ingredientus tiriančios, kuriančios ir juos bei jų kompozicijas gaminančios kompanijos “Fragrance Science“ įkūrėjas. “Drops by Toni Cabal“ – jo mylimas kūdikis, gimęs po 20 metų, praleistų kuriant ir gaminant kvepalų ingredientus. Štai ir likusi paslapties dalis dėl kvepalų kokybės, aromatų įdomumo ir nedidelių kainų.

*Pirmasis – parduotuvės vieta Kauno Senamiestyje.

 

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s