Meistriškumo pamoka.

2017 metų rugsėjo 14 dienos vakaras Vilniuje, vėliavomis ir gėlėmis išpuoštuose “Stikliuose“, skirtas parfumerijos genijaus Francis Kurkdjiano meistriškumo pamokai. Jeigu tą dieną virš sostinės būtų pradėję snigti nušlifuotais deimantais, tai būtų kur kas mažesnio kalibro įvykis, nei garsiojo F.Kurkdjiano atvykimas į šiaurės Europos šalį. Kas čia tokio ypatingo? – visų pirma, tai yra maksimaliai užsiėmęs kūrėjas, kuriantis savo vardo kvapų namuose “Maison Francis Kurkdjian“, be to, jis dar yra oficialus “Burberry“mados namų parfumerininkas, maža to, produktyviai kuriantis ir kitus bestseleriais tampančius aromatus, tokius kaip Kenzo “World“. Visų antra, tai nėra plepaus ekstraverto atvejis, kuris mėgtų viešus renginius, nuotraukas su nepažįstamaisiais, grotažymes su savo pavarde ir socialinius tinklus apskritai. Pasirodo, prireikė daugiau nei dviejų metų tam, kad šis renginys taptų realybe.

Gauti kvietimą į paties Francis Kurkdjian meistriškumo pamoką – ypatinga dovana. Daugiau nei pusantros valandos iš įdomumo klausytojams kvapą gniaužiančio monologo apie parfumerinį kelią, kūrybos procesą, aromatus, menines instaliacijas, ingredientus ir Maison Francis Kurkdjian “Baccarat Rouge 540“ kvapiojo vandens bei kvepalų ekstrakto gimimą. Vakaro pagrindinė tema ir buvo “Baccarat Rouge 540“ kvepalų ekstrakto pristatymas Lietuvoje. Kiekvienas pamokos dalyvis gavome lankstinuką su įmautėmis bloteriams, kuriuos iškvėpino “Baccarat Rouge 540“ sudėties akordais. Pirmojoje nuotraukoje matomas besislepiantis kuklus buteliukas baltu kamšteliu, kuriame – vienas iš trijų pagrindinių populiariojo kvapo akordų. Istorijos apie jazminaičius, kvepiančius arklidėmis ir bananais bei figomis, ambrą ir banginius, kvapus, gimstančius ne nosyje, bet galvoje – visiška magija.

Tai, kas pasirodė ypatingai įdomu: F.Kurkdjian aromatai gimsta jo galvoje pavadinimais ir istorijomis; jo nuomone, nosis yra pervertinta parfumerijoje – esmė ne nosis, o smegenys, nes kitaip geriausi parfumerininkai būtų šunys; visus akordus aromatams jis kuria pats (šiaip akordai dažniausiai yra perkami iš parfumerijos laboratorijų – įprasta praktika); kvapas jam yra savijautos išraiška, todėl “Aqua Celestia“ kūrė kaip palaimingos vidinės ramybės aromatą; biotechnologijos parfumerijos srityje po keleto metų leis sklandžiai pakeisti natūralų rožės aliejų iš perdirbamų medžiagų (komposto?) išgautuoju, nes ekologija ir darna yra svarbu. Dievaži, klausantis pasakojimų buvo akivaizdu: prieš auditoriją stovėjo šiek tiek drovus ir kuklus genijus, apie savo mylimą darbą galintis pasakoti amžinybę. Ar tikrai genijus? – nediskutuotinai: tai, kaip jis mato savo kūrinius, kokiais principais vadovaujantis kuria, galiausiai, kokie kūriniai gimsta jo galvoje, leidžia įsitikinti, kad visi genialumo epitetai jam priskiriami pelnytai. “Aš svajojau tapti parfumerininku ir vis dar svajoju juo būti“ – F.Kurkdjian frazė, pati geriausia iliustracija. Jam be galo įdomu tai, ką jis daro – smalsumas yra svarbi varomoji jėga.

Kelios renginio detalės: “Stikliai“, baltomis gėlėmis išpuošti Manto Petruškevičiaus, priminusio, kad gėlės visada yra pati gražiausia šventės puošmena, “Jo Malonė“ desertas, įkvėptas Maison Francis Kurkdjian “Baccarat Rouge 540“ aromato sluoksnių, krištolo taurės vandeniui – kaip ir priklauso “Stikliams“, ypač – “Baccarat Rouge 540“ aromato kontekste. Buvo akivaizdu: tokia prašmatni atmosfera patiko ne tik svečiams, bet ir pačiam parfumerininkui.

Vietoje epilogo.

– Labas, Rimante. Turime didelį prašymą: mes labai norėtume, kad būtent tu pristatytum Francis Kurkdjian šiame renginyje. (pokalbio telefonu fragmentas)

Žinote jausmą, kai norisi įsižnybti į ranką, nes galvoji, kad sapnuoji? – šis atvejis. Kaip aš iš jaudulio neišmečiau mikrofono ir nepraradau kalbos dovanos – neturiu nė menkiausio supratimo. Tokio ypatingo nuotykio tikrai nepamiršiu visą gyvenimą.

 

Komentarų: 1

Filed under Bendroji

One response to “Meistriškumo pamoka.

  1. Laura

    Per mažai, per trumpai – čia tik jaudulio iškvėpimas 🙂 Ačiū

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s