5 kavos puodeliai arba kvepalai iki 15 eurų: S.Zaitsev “Maroussia“ ir Coty “L’Aimant“

Man labai patinka „kvepalai vietoje keleto kavos išsinešimui puodelių“ tema: ji sugrąžina į realybę, kurioje reikia apmokėti šildymo sąskaitas, rinktis tarp naujų kvepalų ar kelionės, aktyvuoja medžiotojo bei gėrybių rinkėjo instinktus ir apdovanoja puikiais atradimais. Šįkart ieškojau kažko įdomaus ir vertingo žiemos pabaigai – pavasario pradžiai, telpančio į 15 eurų rėmus, pasunkindama sau sąlygą pirkti tik išbandžius testerio pagalba, ne aklai internetu, kaip buvo ankstesnio 20 eurų eksperimento metu.

Lengva nebuvo: 15 eurų riba eliminuoja praktiškai visas prekybos kvepalais vietas, išskyrus prekybos tinklus su menkaverčiu „inspiracijomis“ grįstu asortimentu ar akcijiniais „žvaigždžių vardo“ kvepalais, tačiau šįkart eksperimentą išgelbėjo „Parfumexpress“, atsivežęs senus mano favoritus šiam eksperimentui tobulai tinkama kaina.

Pirmasis variantas – Coty „L‘Aimant“: 50 ml – 9 Eur arba 3 kavos puodeliai populiariame kavos išsinešimui tinkle. 1927 metų kūrinys, kurio vieta – garbingoje lentynoje šalia „Chanel Nr.5“ bei Lanvin „Arpege“: gražuolis klasikinis gėlinis-aldehidinis aromatas, visiškai nepelnytai pamirštas. Pradinėse natose – bergamotė, karčiavaisio citrinmedžio žiedai, persikai, aldehidai; vidurinėse – snaputis, rožė, orchidėja, jazminaičiai ir kananga; bazinėse – vetiverija, muskusas, vanilė, santalmedis, tongapupės ir kedras. Mamoms, močiutėms, sau – visoms praėjusių laikų kvepalų gerbėjoms pavasario proga. Lengvesni nei „Chanel nr. 5“, mažiau saldūs nei „Arpege“, tačiau modernioms asmenybėms nosis kibirkščiuojantys aldehidai tikriausiai surauks. Visgi, tai yra bene prasmingiausiai išleisti 9 eurai, kuriuos šiandien galima lengva ranka išleisti kvepalams.

maroussiaAntrasis variantas – žinoma, Slava Zaitsev „Maroussia“: 100 ml – 15 Eur arba 5 kavos išsinešimui puodeliai. 1992 metais Prancūzijoje pristatyti kvepalai, kuriuos geriau įvertino kritikai ir Vakarų Europos parfumerijos mylėtojai nei dizainerio kilmės šalis. Pradinės natos: aldehidai, bergamotė, apelsinmedžio žiedai, persikai; vidurinės – heliotropas, jazminaitis, rožė, pakalnutė, orchidėja, vilkdalgis, tuberoza, kananga; bazinės natos – ambra, benzoininė derva, civetas, muskusas, santalmedis, tongapupės ir vanilė. Galima atrasti tam tikrą teorinį natų ir akordų panašumą su jau minėtu „L‘Aimant“, tik teorinį – „Maroussia“ yra tikras parfumerinis sprogmuo: nepadoriai sodrios gėlės, išmirkytos vanilėje ir saldžiuose animalistiniuose akorduose. Tokio intensyvumo kadaise buvo Estee Lauder „White Linen“, Yves Saint Laurent „Opium“, Dana „Tabu“, tačiau šiandien jie visi liko savo šešėliais, o „Maroussia“ liko savimi – išdidžia prabangiais kailiniais apsirengusia ponia. Vasarą nesikvėpinčiau, tačiau kaip gražiai atsiskleidžia vėsiu oru…

Trečiasis variantas – Slava Zaitsev „Maroussia“ kūno priežiūros priemonių rinkinys: itin sodraus aromato dušo gelis ir kūno losjonas po 7 Eur – viso maždaug 5 kavos išsinešimui puodeliai už abu. Kvėpintis nebereikės naudojant bet kurį iš jų. Tobulai tinka kaip dovana vyresnio amžiaus moteriai, nostalgiškai prisimenančiai praėjusių laikų kvepalų galingumą „o kadaise vienas lašelis kvepėdavo ištisą savaitę…“ stiliumi.

Kaip jau rašiau, šįkart sąlyga buvo ne tik kaina, bet ir galimybė pauostyti prieš perkant, todėl taip drąsiai rekomenduoju gana įnoringus aromatus. Elegantiški kvepalai, taip nebrangiai kainuojantys dėl visos eilės komercinių ir nekomercinių priežasčių, tarp kurių tikrai nėra prastos jų kokybės. Aklu testavimu, esu tikra, daugelis suklystų kainą įvardindamas – aš irgi, nes kvepia, skleidžiasi ir išlieka brangiai prabangiai.

Niekada nesiteisinkite prieš save ir juo labiau kitus, kodėl šią akimirką galite sau leisti tik nebrangius kvepalus ar kodėl apskritai norite naujų kvepalų. Nebrangūs kvepalai gali nustebinti puikia kokybe, o naujų kvepalų noras yra natūralus asmeninių pokyčių poreikis. „Nebeužtvenksi upės bėgimo“, – rašė Maironis. „You can never hold back spring“, – dainavo Tom Waits. „Jei labai nori, tai reikia“, – dainavo „Inculto“. Visi jie buvo teisūs. Dar viena kava išsinešimui, esu tikra, neskausmingai palauks.

8 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

8 responses to “5 kavos puodeliai arba kvepalai iki 15 eurų: S.Zaitsev “Maroussia“ ir Coty “L’Aimant“

 1. Rasa

  Sveiki, miela Rimante.
  Iš patirties žinau, kad kartais, renkantis kvepalus, kitų atsiliepimai padeda. Pirmiausia, ačiū Jums, Rimante – būtent Jūsų dėka įsigijau abejus šiuos kvepalus.
  Pirmiausia Coty. Ką nors pamėginti iš jų klasikos seniai norėjau, bet parduotuvėse nesu aptikusi. Ankstyvoje jaunystėje, kai buvau studentė ir skaičiau mūsų neoromantikų poeziją, pas kažką iš jų, greičiausiai pas Antaną Miškinį (tikrai ne pas Aistį ar Brazdžionį, ir ne Nėrį – pas vyrą) buvo eilutė, kad mylimosios kvepalai Coty kvepia kaip balti narcizai:) Citata netiksli, paskui tos eilutės niekur neberadau, bet pamenu puikiai. Vadinasi, tarpukario Kaune buvo! Ir galima daryti prielaidą, kad būtent L’Aimant.
  Pasikvėpinau. Labai patinka! Einu rytais į darbą pusvalandį per miškelį, tai leidau sau kelis pšykus:) Iš karto sakau: kolegų neišgąsdinau, nes tas parfumas iš lifto išėjo kartu su manimi. O dabar svarbiausia: startuoja kaip Chanel 5 (šiuolaikinis EDT), išsiskleidžia kaip „Krasnaya Moskva“ (šiuolaikinė), bet labai gražia versija – tai, kuo man patinka Kr. Moskva, tuo švelniu pudriškumu, kurio reikia tris dienas laukti:), o L’Aimant – iš karto!
  Rusiškoje Fragrantikoje dažnai prašome patarimų iš serijos „kad kvepėtų kaip Kr. Moskva, bet būtinai iš nišos“. Tai, man atrodo, idealiai čia tiktų L’Aimant. Beje, ir aš: Kr. Moskva nedrįstu, o Coty – puikiai.
  Dar kartą Jums ačiū, geros dienos. Rašykite, o mes skaitysime.

  • Minerva

   Ačiū, Rasa! – Jūsų komentaras labai pradžiugino: reiškia, ne be reikalo rašau 🙂

 2. Rima

  Ačiū už John Galliano Le Parfum No.1, Caron Pour Une Femme de Caron ir Maroussia.

 3. Tomasss

  Sveiki, labai sudomino Maroussia po tokio įkvepiančio aprašymo, bet visgi pasigedau informacijos kur juos galima rasti ? 🙂

 4. Rima

  Šiandien ir Coty L’Aimant vienas buteliukas tapo manuoju. Puikiai. Ar galima tikėtis pasiūlymų, vertų kelių puodelių kavos, vasarai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s