Po trijų metų – pažinties su “Florascent“ tęsinys (II dalis)

Barokines gėles ir gėlių vandenis palikus pirmojoje teksto apie pažinties su “Florascent“ tęsinį po trijų metų dalyje, desertui liko tai, kas sodriausia ir ryškiausia.

“Pipapo“ – “Aqua Composita“ kolekcijos atstovas, kurio tikslinę grupę nurodo ryškiai rožinė etiketės spalva. Baltos gėlės su tuberoza priešakyje, pasiflora, santalmedžiu ir vanile – tradiciniai moterims skirti kvepalai: šilta, jausminga, ryšku. Galėtų būti labai populiariais kvepalais, jeigu daugiau moterų užsuktų “Pipapo“ pauostyti.

“Aqua Colonia“ kolekcijai priskirtas “Patchouly“ neturi nieko bendro su klasikiniais odekolonais – jis čia kaip tikras hipis, apsikaišęs rožėmis bei šalavijais, mėgaujasi santalmedžio ir Palo Santo dūmų draugija. (Palo Santo – mistinėse apeigose smilkoma mediena iš Pietų Amerikos.) Jeigu rimtai – labai vykusi pačiulio variacija ne tik vyrams.

Rytais ir jų legendomis dvelkianti kolekcija “Aqua Orientalis“ buvo mano favoritė dar prieš tris metus, todėl atradusi tris naujus šios kolekcijos aromatus apsidžiaugiau jų net nepauosčiusi – juk “Ksar“ ir “Medina“ kadaise užkėlė vertinimo kartelę itin aukštai. Trys mano nosiai nauji aromatai “Bahou“, “Tishka“ ir “Ambre“ skambėjo burtažodžiais, iš kurių tik “Ambre“ piešė nuspėjamus uoslės vaizdinius.

Ambros kvapais mane jau sunku nustebinti, tačiau Florascent “Ambre“ man patiko tuo, kad šalia mano taip mėgstamo slyvos akordo panaudojimo bei tradicinio rožės bei jazminaičių derinio, parfumerininkas saldų-klampų ambros įspūdį sustiprina vieša paslaptimi – benzoininės dervos ir vanilės duetu, dažnai tampančiu tuo, ką šiandien ir įsivaizduojame kaip ambrą. Šiltas, sodrus, malonus – “kvapas iš vaizduotės“ atvejis be jokių animalizmo užuominų.

“Bahou“ aromato kompozicijos sudėtyje nurodoma ciberžolė, šafranas, gvazdikėliai, mira, saldžioji mira, agarmedis, smilkalai ir santalmedis. Pasakysiu trumpai: kad ir ką reiškia pavadinimas, kvapas reiškia tikrą rytietišką palaimą. Kai vaikystėje skaitydavau Šachrazados pasakas, jos vaizduotėje kvepėjo maždaug taip: kvapniais smilkalų dūmais ir prieskoniais.

Pirmoji reakcija į “Tishka“ buvo juokas, mintyse pavadinimą ištarus – tarp tyškančių kvepalų ir tššš nutildymo. O iš tiesų “Tishka“ yra labai gražus rytietiškas gėlinis aromatas, kuriame rožė ir jazminaitis maudosi saldžiame medienos, kvapiųjų dervų, smilkalų ir prieskonių nektare. Dar viena Šachrazados verta pasaka – ją ir parsinešiau ant antrojo riešo. “Tishka“ man labai patiko, nors pasirinkimas – pasikvėpinti “Tishka“ ar “Bahou“, nebuvo lengvas. Išlikimas ant odos – pavyzdinis.

* * *

Prieš rašant pažintį su “Florascent“ pratęsiančius tekstus ilgai galvojau, kas man juose taip patinka, nors kol kas neturiu nė vieno jų aromato savo kvepalų spintoje. Iš tiesų, bene labiausiai patinka jų sukeliama emocija – jokio šokiravimo, jokio skandalo, jokios dramos. Tai yra kvepalai iš gražių pasakų su visada laimingomis pabaigomis pasaulio: praėjusių amžių tradicijos, rankų darbo stiklo buteliukai lyg iš retro nuotraukų ir aromatai, kurie yra gražūs kaip Baroko paveikslai. Dar viena priežastis, kodėl man patinka “Florascent“ – natūralioji parfumerija paprastai apsiriboja kvapiųjų aliejų mišiniais, kurie, nuoširdžiai, nėra mano mėgstamiausioji kvepalų forma, o su purškiamais “Florascent“ kvepalais šios problemos nėra.

Moralas: gerai, kad tada, kai pavargsti nuo XXI amžiaus bėgimo ir dramų, gali sukišti nosį į kvepalų buteliuką, saugantį Baroko angelų šypsenas. Dėl šios ir daugybės kitų priežasčių “Florascent“ verta apžiūrėti ne tik lojaliems ekologiškų prekių krautuvėlių klientams.

florascent1

 

Reklama

Komentarų: 1

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

One response to “Po trijų metų – pažinties su “Florascent“ tęsinys (II dalis)

  1. Giedre

    Aciu 🙂 Miela skaityti…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s