Po trijų metų – pažinties su “Florascent“ tęsinys (I dalis)

Vartydama senus tinklaraščio įrašus atradau kadaise rašytus tekstus apie “Florascent“ parfumeriją. Kai tinklaraštį rašai daugiau nei septynis metus, pasitaiko ir taip: skaitai senus savo tekstus ir susirūpini, kaip sekasi prieš keletą metų aprašytiems herojams, todėl keliauji vėl su jais susitikti. “Biotekai“ Kaune išmigravus iš “Akropolio“ į Laisvės alėją šis susitikimas su senais pažįstamais tapo keliskart malonesnis: Laisvės alėjoje pastaruoju metu lankausi tikrai retai (“arti bažnyčia – toli Dievas“ atvejis).

Rolando Tentuniano Vokietijoje kuriami ir gaminami “Florascent“ kvepalai – XVII amžiaus parfumerijos tradicijų atgaivinimas: tradiciniai augalinių ingredientų išgavimo būdai ir natūrali sudėtis, leidžianti šiuos kvepalus pardavinėti ekologiškų prekių parduotuvėse. Mano nuomonė nepasikeitė: “Florascent“ sėkmės paslaptis yra ne tik jų sudėtis ir koncepcija, bet ir tai, kad aromatai kuriami prancūziškuoju piramidės principu su turtinga kompozija, todėl nedaromos jokios nuolaidos kokybei bei aromato sklaidai.

Prieš tris metus gimusiuose tekstuose aprašyti “Florascent“ aromatai šiandien turi gausų įdomių giminaičių būrį – suskaičiavau 11 man nepažįstamų buteliukų, todėl visus juos ant aromatų bandymų lapelių (bloterių, jeigu parfumeriniu žargonu) parsinešiau atidžiam išuostymui.

“Aqua Floralis“ kolekcija – tikras barokas: tarsi dailininkas pasirinktų vieną gėlės žiedą ir sukurtų ryškų jo portretą stambiu planu. Šioje kolekcijoje mano nosiai naujas buvo “Rose“ aromatas.  Pirmas įspūdis – praėjusių laikų natiurmortas: maksimaliai išsiskleidusi pilnavidurė rožė baltų gėlių puokštėje, pamerktoje greta šviežiai nuskintų abrikosų dubens. Žaviai senamadiška rožė su vaisių potėpiais – jokio skandalo.

“Aqua Aromatica“ kolekcijos prieš tris metus Lietuvoje apskritai dar nebuvo, todėl visi 5 kvapai man buvo naujiena. Kolekcijos idėja – kvapnūs augalų vandenys iš Katerinos de Mediči (Kotrynos Mediči) laikų, skirti atsigaivinimui ir energijos atgavimui. Mažiau gaivūs nei aš tikėjausi ir brandesni bei elegantiškesni nei tikėjausi – nuo to tik geriau.

“Lavande“ – žinoma, Provansas su jo žolynais, levandomis ir ambra. Man patiko, kad tai nėra tradicinis ir gana aštrus levandos kvapas – “Lavande“ aromatas minkštas ir šiltas.

“Regia“ – senas geras tradicinis odekolonas su citrusais, karčiavaisio citrinmedžio žiedais ir rozmarinu, tačiau juodieji serbentai ir mediena jam suteikia tam tikrą modernumo pojūtį: toks karališkos šeimos atstovas, kuris naudoja “IPhone“.

“Violetta“ – vaisiais dvelkianti Parmos našlaitė, florencinis vilkdalgis ir mediena. Pamačiusi pavadinimą tikėjausi naivios pudrinės našlaitės, o gavau solidžią aristokratę – maloniai nustebino.

“The Vert“ – žalioji arbata, jazminaičiai, kvepenės ir kedras. Arbata yra vienas mano mėgstamiausių akordų, todėl žinau dar bent tris žaliosios arbatos su jazminaičiais atvejus parfumerijoje, bet “Florascent“ nėra kurio nors jų klonas ir savitu stiliumi arbatos akordo kartumą sušvelnina abrikosais dvelkiančiomis kvepenėmis.

Iš kvepalų, kurie vadinasi “Chypre“, tikėjausi tradicinio “sauso balto vyno“ efekto, tačiau ši šipro interpretacija – itin švelni: apelsinmedžio žiedai, narcizai, vanilė, benzoinas – minkštas kaip mezginys aromatas, kuriam lengvo “šipriško“ šaižumo suteikia rožiniai pipirai.

Ant riešo išsinešiau “Violetta“ – iš šiame tekste minimų “Violetta“ man patiko labiausiai. Natūrali sudėtis ir tualetinio vandens koncentracija paprastai negarantuoja ilgo aromato išlikimo, tačiau “15 minučių sindromo“, kai pasikvėpinai ir per ketvirtį valandos aromatas pranyko, taip pat nepastebėjau. “Violetta“ kvepėjo taip, kaip ir priklauso kvepėti tualetiniam vandeniui – kelios valandos gražaus ir elegantiško kvepėjimo. Jeigu man būtų svarbu sudėties natūralumas, Florascent “Violetta“ būtų rimtas kandidatas į kvepalų spintą.

Ką išsinešiau ant antro riešo – istorijos tęsinyje.

(bus daugiau)

florascent

Komentarų: 1

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

One response to “Po trijų metų – pažinties su “Florascent“ tęsinys (I dalis)

  1. Atgalinis pranešimas: Po trijų metų – pažinties su “Florascent” tęsinys (II dalis) | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s