Kvepalai jaunuoliams: kai “Fahrenheit’ui“ dar per anksti

Prieš dvidešimt metų aš kvėpinausi tyliai pasiskolintais brolio “Old Spice“, mano meilė kvėpinosi dar tyliau pasiskolintu tėvo “Fahrenheit’u“ ir abu jautėmės geriausiai kvepiančiais paaugliais pasaulyje ar bent jau netoli to. Mano klasiokės kvėpinosi ryškiaspalviais “Impuls“ dezodorantais iš kioskų ar turgaus, klasiokai – skolintais tėvų kvepalais arba apskritai niekuo. Parfumerijos pasirinkimas jauniems žmonėms tuo metu Lietuvoje tikrai buvo itin saikingas, artimas nuliui, todėl užaugo ištisa karta slaptų “Fahrenheit’ų“, “Hugo Boss’ų“ ir “One Man Show“ bandytojų, tradiciškai, persikvėpindavusių pirmą kartą naują kostiumą apsirengus – juk reikėjo kvepėti kaip suaugusieji. Tie kostiumai seniai išaugti, mes šiandien gerokai išmanesni ir modernesni, o stulbinantis parfumerijos asortimentas leidžia kvėpintis jau nuo lopšio. Kvepalai jaunuoliams, kuriems “Fahrenheit“ kvėpintis dar per anksti – šio teksto tema.

Nėra teisingo atsakymo į klausimą apie amžių, nuo kurio jaunuoliams apskritai verta kvėpintis – kiekvienoje šeimoje yra savos tradicijos, o ir pačios asmenybės yra skirtingos su skirtingais parfumeriniais poreikiais. Universali taisyklė, kuri galioja renkant kvepalus jaunuoliui – kvepalai neturi pranokti asmenybės, todėl nerūpestingam studentui tikrai nereikia visos smilkalinės bažnyčios ar sodrios prieskoninės odos, jeigu jo mintyse dar švilpauja šimtas pavasarių. Egzistencinės filosofijos, gilios meditacijos, laukinis geismas ar nepadorūs gundymai iki pirmų raukšlių ir žilų plaukų paprastai yra neaktualu. Apie biologines priežastis, kodėl galima tam tikra pozityvi diskriminacija pagal amžių, jau rašiau tekste apie kvepalus jaunoms merginoms – dar stipresne apimtimi jos galioja jaunuoliams. Todėl siūlau mėgautis esamuoju laiku ir pateikiu sąrašą, kuriuo ir pati vadovaujuosi kvepalus pirmųjų kostiumų dėvėtojams ir pirmųjų darbo pokalbių dalyviams rinkdama:

  1. Saldūs citrusai, ypač – yuzu (japoninė citrina) ar citronas. Tinka 14+ amžiui, kvepia optimistiškai ir jaunatviškai. Mano favoritai – Caron “Yuzu Man“, L’Occitane “Eau de Cedrat“, Parfum d’Empire “Yuzu Fou“, Editions de Parfums Frederic Malle “Cologne Bigarade“, Frapin “L’Humaniste“, CK “One“ ir panašiai.
  2. Vanduo ir gaiva. Giorgio Armani “Acqua di Gio“ bei Issey Miyake “L’Eau d’Issey“ ne veltui buvo tokie populiarūs savo laiku. Iš moderniojo asortimento, man patinka L’Occitane “Mer & Mistral“. Vėsinantys, gaivinantys, raminantys – tai, ką 30+ paprastai renkamės atostogoms, puikiai tinka ir jaunuoliams.
  3. Technologijos. Comme des Garcons “Amazingreen“ – ultra moderni žaluma ir įsivaizduojamo parako akordai, Costume National “Cyber garden“ – taip pat ultra moderni žaluma ir vinilo akordas. Skamba keistai, o realybėje – puikūs kvapai šiuolaikiniam jaunuoliui  su technologijų pasaulio prieskoniais.
  4. Žingsnis į klasiką. Asmenybės neužgožiantys kvapai, kuriais galima drąsiai kvėpintis į pirmuosius darbo pokalbius, egzaminus ir pasimatymus. Jean Paul Gaultier “Le Male“, Amouage “Reflections“, Costume National “Homme“, Diptyque “Tam Dao“, Dior “Eau Sauvage“, Hermes “Terre d’Hermes“ variacijos, žodžiu, citrusai, nesudėtinga mediena, lengvas muskusas ir prieskoniai, tinkantys 18+.
  5. Asmeniškumas. Kvapai, kuriuos jaunuoliai išsirenka kartu su tėvais kvepalų parduotuvėje; kvapai, kuriuos jaunuoliams padovanoja suaugusieji, turintys tam tikrą intenciją ir palinkėjimą- kitaip sakant, kvepalai su asmenine istorija, svarbesne nei pats kvapas.

Pasikartosiu, aš už tai, kad jaunuolius į parfumerijos pasaulį įšventintų tėvai – žinios, kaip rinktis ir naudoti kvepalus, yra ne mažiau svarbu nei tinkami higienos įgūdžiai ar teisingų stalo įrankių pasirinkimas iškilmingos vakarienės metu. Perlenkiu? – anaiptol: persikvėpinę kolegos, kurių, esu tikra, daugelis turime ar turėjome, yra viso to iliustracija. Tai, kas svarbu: ant vyrų odos kvepalai išlieka ilgiau ir skleidžiasi intensyviau nei ant moterų, todėl saikas kvėpinantis yra visada aktuali taisyklė. Nuspaudus purkštuką kvepalų srove ant savęs piešti kryžiaus ženklą – XX amžiaus vyrų kvėpinimosi mados, “kai dinozaurai dar gyveno“ stiliumi. Kvėpintis dėl savęs, tuo pačiu savo kvepalais neperžengiant kitų žmonių asmeninio komforto ribų – 2016-ieji. Visko išmokstama.

koliazasjaunuoliokvepalai

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s