Kas naujesnio, pavasari? – 2016 m. kovo atradimai

Snieguolės žydi, oras šyla, debesys sklaidosi – neigti pavasario pradžią darosi vis sunkiau ir jokie amžinojo lapkričio alibi nebegalioja. Kaip koks K.Donelaitis pavasario pradžią pripažinusi leidausi į naujų kvepalų paieškas: ar reikia geresnio preteksto naujam aromatui nei pavasaris? Jūsų dėmesiui – keletas pastarųjų savaičių atradimų Lietuvos parfumerijos parduotuvėse, į kuriuos atkreipiau dėmesį potencialių pavasarinių kvepalų ieškodama.

peragranitaGuerlain “Aqua Allegoria Pera granita“ – praėjusiais metais prasidėjusios kriaušėmis kvepiančių kvepalų mados atstovas. Nosimi “valgomas“ šiek tiek sintetinis kriaušinis šerbetas iš citrusinių vaisių, apelsinmedžio žiedų, kriaušių, kvepenių ir muskuso. Saldžiai gaivūs vaisiai su rūgštumo poskoniu – kodėl gi ne. Kvepalų, aprangos ir pareigų derinimo taisyklė galioja: nerekomenduočiau “Pera granita“ rinktis kaip darbinių kvepalų, tačiau laisvalaikiui – drąsiai.

moschinoMoschino “Fresh couture“ laukiau nuo pirmo žvilgsnio į buteliuką išankstinėse reklamose. Langų plovimo skysčio buteliukas ir pavadinimas, reiškiantis gaivą – genialu! Vaikiškai apmaudu, bet šių kvepalų nepavyks purkšti kaip langų plovimo skysčio – plastikinis kamštelis nuimamas, po juo – įprastas purškiklis. Kvapas – pateisinantis pavadinimą:  citrusai, bijūnai, avietės  ir mediena – daugybę kartų matytas gaivus “kompotas“, bet pakuotė man vis tiek patinka. Tinka žmonėms, turintiems humoro jausmą.

loccitaneL’Occitane “Folie florale“ – tradiciškai pavasarį skelbiantys “L’Occitane“ vyšnių žiedai, jau nebežinau kelintą kartą. Citrusai, vyšnių žiedai, šįkart lydimi rožės, našlaitės ir muskuso – mergaitiška, pavasariška, nuotaikinga, žavu. Raktinis žodis – mergaitiška: juo ir vadovautis, sprendžiant dėl šių kvepalų įsigijimo. Toms, kurioms “mergaitiška“ jau nėra komplimentas, siūlau atkreipti dėmesį į “Jardin Secret“ – itin vykusią “Roses et Reines“ versiją: puiki rožė šiltajam metų laikui su arbatos, magnolijos ir medienos potėpiais.

Kauno “Creme de la Creme“ uždarymas rekonstrukcijai gerokai pakoregavo šio įrašo parašymo datą. Pagaliau aplankiusi šią parduotuvę kitame mieste, radau bent kelias dėmesio vertas naujienas:

liquidesLiquides Imaginaires “Ile Pourpre“. Populiarioji “Dom Rosa“ turi stiprų konkurentą – man patiko viskas: legenda apie purpurinę salą, spalva, kvapas. Nebanalus vaisinis aromatas su figomis, imbieru ir perilėmis (kvapnus japoninis bazilikas) bei visa rikiuote žolynų ir medienos. Jeigu Byredo “Pulp“ buvo mėsinga pernokusi figa, tai “Ile Pourpre“ – pieniški figos skonio ledinukai su žolynų pėdsakais ant liežuvio galo.

Maison Francis Kurkdjian “Rouge Baccarat 540“ yra sinestetinis įspūdis, kokio nebuvo jau seniai. Tai kvapas, kurį užuodęs jauti traiškytą krištolą, smulkiomis šukėmis smingantį į nosį – anksčiau, nei sužinai legendą. Jazminaitis, šafranas, kedras, ambra Francis Kurkdjian’o prisilietimu tapo Baccarat. Niekaip nesuprantu – patinka ar nepatinka man šis kvapas, bet jis įspūdingas! Šafranas su ambra sukuria tirpstančių deginamo rudo cukraus kristalų spragsėjimo efektą. Dramatiškai įtaigu ir trapu – privaloma pauostyti ne tik dramų karalienėms.

monsieurEditions de Parfums Frederic Malle “Monsieur.“ – lauktas įvykis, kaip ir kiekvienas aromatas iš “Editions de Parfums Frederic Malle“ lentynos. Antrasis Bruno Jovanovic kūrinys (n.b. – pirmasis buvo “Dries van Noten“), ambicingai pasikėsinęs į pačiulį: begėdiškai didelė molekuline distiliacija išglostyto pačiulio koncentracija, po kurios kiti akordai (mandarinai, romas, mediena, vanilė) tampa tik fone skambančiais balseliais. Tokio tipo pačiulio, sakoma, nebuvo nuo legendinio Reminiscence “Patchouli“ (7 dešimtmetis) laikų. Sklaidos pradžia “medicininė“: ant mano odos panašiais “vaistais“ pradžioje skleidžiasi ir vienintelio mano turimo Kilian “Straight to heaven. White crystal“ aromatas, todėl nujaučiu romo ir pačiulio derinio sąmokslą. Po kelių akimirkų kvapas transformuojasi į subtiliai-saldžiai-drėgną-elegantišką pačiulį ir tokiu pasilieka ilgam. Siūlyčiau tiems, kad patinka Puredistance “M“ – charakteriai turi panašumo, ypač “medicininei“ pradžiai išblėsus. 

still lifeOlfactive Studio “Still life in Rio“ man skamba kaip The Beach Boys “Kokomo“: saldūs citrusai, kokosai, romas ir imbieras su pipirais – sanatorinės kelionės į auksinių saulėlydžių šalį poreikis su intelektualia knyga ar fotoaparatu rankose. Malonus gurmaniškas hedonizmas, visada aktualus žiemai baigiantis, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar politinių pažiūrų. Patinka man “Olfactive Studio“ kūriniai: visi santūriai saviti, visi įdomūs ir tinkantys ne tik pauostymui – jais kvėpintis progų nereikia, nes tinkami visada ir visur. Universalumas pačia geriausia prasme – juk ne kasdien savo kvepalais nori deklaracijas skelbti.

Naujienų šį pavasarį Lietuvos parfumerijos parduotuvėse bus gausu: jau pasipylė populiariųjų aromatų flankeriai, skirti pavasariui-vasarai, dar šį mėnesį laukiama visos eilės garsių vardų naujienų pasirodymo.  Iš virtualios erdvės žinau, kad “Scent Bar“ jau atsivežė naują “Paul Emilien“ kolekciją, o “Visokių daiktų krautuvėlė“ jau laukia Tauer Perfumes “Lonesom Rider“. Nuobodu, panašu, nebus – tegul tik įkvėpimo paieškoms užtenka.

p.s. “Batsiuvys be batų“, atrodo, bent kol kas taip ir liks su Byredo “La Tulipe“ bei Sisley “Eau de Soir“ ir LM Parfums “Chemise Blanche“ – vienas atgimimo grakščiai melancholijai, vienas begaliniams vakarams ir vienas minčių giedrai. Ar ir rytoj taip pat galvosiu – negarantuoju: pavasaris turi talentą išjungti stabdžius, nurauti stogus ir įtikinti beprotiškiausiomis idėjomis.

snieguoles

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s