L’Occitane “Iris Bleu & Iris Blanc“: intelektualieji vilkdalgiai su uogų potėpiais

Jau kelerius metus atidžiai stebiu L’Occitane en Provence “Graso kolekcijos“ raidą: prasidėjusi nuo keturių aromatų ši kolekcija kasmet pasipildo naujais vardais. Vieni vardai įspūdingesni, kiti susižavėjimo nesukėlę, tačiau visi puikiai atstovaujantys gero kainos ir kokybės santykio “darbinių“ kvepalų lentyną. Į šią virtualią lentyną mielai sustatyčiau kvepalus, kurie puikiai tinka kasdieniam “darbiniam“ kvėpinimuisi: gražūs aromatai, įdomios duetų idėjos, racionalios kainos ir neperžengiamos aromatinio ekscentriškumo ribos.  Būtent tai, mano nuomone, ir yra viena iš L’Occitane en Provence sėkmės Lietuvoje paslapčių.

irisloccitaneŠį pavasarį “Graso kolekcija“ pasipildė neabejotinai pačiu intelektualiausiu šios kolekcijos nariu – “Iris Bleu & Iris Blanc“. Vilkdalgiai pastaruosius porą metų parfumerijoje apskritai yra populiarūs, tačiau L’Occitane vilkdalgių duetas drąsiai įžengia į gausias šio augalo aromatų gretas. “Iris Bleu & Iris Blanc“ kvepaluose vilkdalgių duetas yra derinamas su dar vienu populiariuoju ingredientu – juoduoju serbentu, todėl rezultatas – džiaugsmingas ir malonus, bet tikrai ne banalus. Pradinėse natose – citrusai ir juodieji serbentai, vidurinėse – vilkdalgių duetas, sudarytas iš mėlynojo Iris Palida – blyškiojo vilkdalgio bei baltojo Iris Florentiana – florencinio vilkdalgio, bazinėse natose – muskusas ir kedras. Gėlinė-uoginė pudra su sultingais citrusais žvalina, gerina nuotaiką ir elegantiškai papuošia – daugiau iš “darbinių“ kvepalų, puikiai tinkančių ir prie kostiumo, ir prie džinsų, tikrai nedrįsčiau reikalauti. Geroji naujiena – “Iris Bleu & Iris Blanc“ yra įvairių talpų buteliukuose, ne tik 75 ml (yra net ir miniatiūra!), todėl galima drąsiai įsigyti mažesnį kiekį ir tuo džiaugtis. Aš pati turiu 30 ml buteliuką žibuoklių spalvos dėžutėje: taip, ant jo nėra gražiojo auksinio ornamento, tačiau kaina ir dydžio patogumas viską atperka.

Įdomu tai, kad graikų vaivorykštės deivės Iridės garbei pavadinta gėlė kvepaluose gali atsiskleisti pačiomis įvairiausiomis spalvomis – nuo sunkaus, drėgno, beveik “kapininio-pačiulinio“ odos akordo iki švelnutėlės zomšos, tačiau visose kompozicijose visada išsiskirs intelektualiomis pudrinėmis-sviestinėmis-odinėmis užuominomis. Tai yra vienas iš kontraversiškiausiai vertinamų augalų “myliu-nekenčiu“ skalėje, todėl turbūt nedrįsčiau įnoringojo vilkdalgio kvapo dovanoti, nors L’Occitane vilkdalgių duetas savo aromato charakteriu yra šios taisyklės išimtis – manau, jis galėtų vertinimais drąsiai konkuruoti su “Magnolia & Mure“ iš “Graso kolekcijos“, kuris patiko daugeliui.

irisaisodeBeje, dar šiek tiek įdomybių apie vilkdalgius. Tam, kad vilkdalgio šaknys taptų parfumerine medžiaga, prireikia mažiausiai šešerių metų ciklo nuo pasodinimo iki šaknies subrandinimo, taigi, dabartinis vilkdalgių populiarumas gali būti siejamas su geru vilkdalgių “derliumi“ – kelerių metų ciklo rezultatu. Kardą primenantys vilkdalgių lapai ilgus amžius buvo siejami su vyriškumu – Japonijoje ir dabar gegužės 5 dieną yra švenčiama “Berniukų šventė“, kurioje vilkdalgis yra vienas svarbiausių šventės atributų. Įžymioji “fleur de lis“, kurią vadiname lelija – Prancūzijos karališkuoju simboliu, tikėtina, taip pat yra kilusi ne iš lelijos, o iš laukinio vilkdalgio: apie tai jau daug metų vyksta aktyvios istorikų diskusijos, kurių rezultatas – šios hipotezės pripažinimas kaip neatmestinos. Lietuvoje vaivorykštės deivė ir karališkasis simbolis tarsi dalgis atiduotas vilkams: geltonieji vilkdalgiai vis dar auga drėgnose pievose ir pamiškėse, o gegužę yra pats jų žydėjimo metas (iš praktikos: nuskinti vilkdalgiai vysta labai greitai – geriau jais grožėtis iš tolo).

Verdiktas: L’Occitane en Provence “Iris Bleu & Iris Blanc“ – neabejotinai sėkmingas aromatas su vaisiniais-uoginiais potėpiais išglostytais vilkdalgiais. Giriu L’Occitane en Provence už plačią šio aromato produktų liniją bei mažesnę nei 75 ml talpą. Sunkiai įsivaizduoju šiuos kvepalus žiemą, tačiau pavasarį ir vasarą tai yra geras pasirinkimas citrusų ir rožyčių-uogyčių-lėlyčių persisotinusioms nosims, kurioms norisi elegantiško kvapo maloniai kvėpintis kiekvieną dieną, savo kvepalų šleifais nesukeliant tarpkultūrinių konfliktų.

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s