Pavasarinė parfumerija: atradimai po parduotuves pasivaikščiojus

Kovo vidurys, o aš vis dar negaliu patikėti, kad jau tikrai pavasaris – žiemos juk nebuvo! Didžiąją dalį žiemos vaikščiojau su rudeniniais bateliais, o pirštinių ir kepurės prireikė tik keletą kartų. Patiko man tokia žiema-nežiema – kelios dienos sniego, kelios dienos šalčio ir užtenka žiemos jausmams patenkinti, tik siela sezonų kaitos nebuvimo nustebinta niekaip vyturiais čirenti nenori, kažkur tarp lapkričio ir kovo pasimetusi.

O visgi pavasaris. Kaune prie senų daugiabučių žydi ištisos snieguolių pievos, o smilkaliniai kvepalai prašosi poilsio į kvepalų spintos gilumą. Norisi atgimimo, jaudulio, gyvybingumo, savanoriško gedulo pabaigos, plaukus suveliančio vėjo, augalus kviečiančio lietaus, žodžiu, pavasario nesulaikysi. Šia proga apsilankiau keliose Vilniaus ir Kauno parduotuvėse pavasarinių kvepalų ieškodama – tų, kurie visus aukščiau išvardintus pavasario simptomus kvapais atskleistų.  Prisėdusi rašyti mano atradimus apibendrinančio teksto jaučiuosi sumišusi ne mažiau nei dėl sezonų kaitos nebuvimo, tiksliau, jaučiuosi apgauta, nes tarp viso kalno parfumerijos naujienų tikrų atradimų radau vos keletą – visos kitos išbandytos naujienos buvo menkaverčiai aromatai už dideles kainas. Menkavertes naujienas mandagiai nutylėsiu, tačiau nusivylimo įspūdis parfumerijos pasaulio tendencijų tema stiprėja toliau.

Parfumerijos naujienos, derančios į pavasario nuotaikas:

Naujiena, kuri mane labai nudžiugino – Liquides Imaginaires trilogija “Les Eaux Arborantes“. Tai jau trečioji Liquides Imaginaires trilogija (“Les Eaux Sanguines“, dedikuotą vynams, gyriau visur, kur tik mano nuomonės klausė), kurioje pavasaris slypi su visomis šlapiomis balomis ir saulėkaitoje įšilusiais spygliais bei pumpurais. Šįkart ne vynas – šįkart kelionė medžio kamienu. “Tellus“ (žemė) – žemė, samanos, purvas, šaknys ir lelijos (ne kapinės, pavasarinis miškas); “Succus“ (sultys) – mano favoritas: sultingas ir saulėtas gamtiškas aromatas, “Saltus“ (šuolis, augimas) – citrusai ir aromatinė žaluma. Iš tiesų, žodžiais nenusakomas įspūdis – sau pirkčiau “Succus“ ir naudočiau gyvybinės jėgos iššaukimui. Tokių įdomių atvejų kaip Liquides Imaginaires yra itin mažai.

Saulėtieji Amouage “Sunshine“ man labiausiai patiko buteliuko spalva ir “saulė buteliuke“ idėja. Su tokios spalvos buteliuku galima visus liūdesius akimis užglostyti! – intensyvi geltona su baltomis detalėmis. Aromatas visiškai ne mano lentynos – saldus gurmaniškas su ryškia migdolų nata, tačiau smagių saldėsių gerbėjams tikrai patiks.

L’Occitane en Provence gerbėjams ir ne tik jiems verta laukti balandžio pabaigos, kai pasirodys Motinos dienai skirtas aromatas “Iris Bleu & Iris Blanc“ iš vadinamosios “Graso kolekcijos“. Intelektualus vilkdalgis už patrauklią kainą gražiame buteliuke – noriu ir aš po to, kai pauosčiau šį aromatą “iš po prekystalio“. Negaliu “Iris Bleu & Iris Blanc“ vadinti pavasariniu aromatu, nes iki kokio lapkričio jis tikrai gali būti aktualiu. Žinoma, vilkdalgis yra įnoringas ingredientas parfumerijoje iš “myliu-nekenčiu“ lentynos, reikalaujantis rafinuoto skonio, tačiau šia tema aš esu tikra optimistė – Lietuvos kvepalų mėgėjai jau seniai išaugo Versace “Bright Crystal“ marškinėlius.

By Kilian “Addictive State of Mind“ trilogija, orientuota į vyrišką auditoriją, yra bene pirmas kartas, kai apskritai miniu šį kvepalų gamintoją. Geri visi trys “dūmai“, bet man labiau patiko “Intoxicated“ (žalias kavos aromatas), ir “Light my Fire“ (tabakas, medus ir sausa žolė) nei “Smoke for the Soul“ (ryškus eukaliptas, kanapės ir kita įnoringa žaluma).

Byredo “Mojave Ghost“ – puikus variantas artėjančios vasaros nuojautoms: didelė dozė kartumo, karščio pojūtis, gaiva ir atšiauriomis sąlygomis augantys augalai – dar vienas taiklus Ben Gorham, buvusio profesionalaus krepšininko, krepšinį į parfumeriją iškeitusio, metimas.  Rekomenduočiau vasarai, kai pavasario švelni romantika baigiasi ir prasideda išgyvenimo mieste sezonas.

Pavasarinės nuotaikos jau pažįstamuose kvepaluose:

Sena mano nuomonė, kad pavasaris kvepia Hermes, Diptyque bei Nicolai Parfumeur Createur, nesikeičia – tas giluminis liūdesys, aptinkamas visų trijų gamintojų kvepaluose, yra vienas gražiausių pavasario bruožų. Hermes “Jour d’Hermes“, Diptyque “Ofresia“, Nicolai Parfumeur Createur “Vie de Chateau“ ir visi kiti – grakštu, skaidru, pavasariška. Beje, intelektualinį katarsį sukeliančia Hermes klasikine kolekcija (sukurti iki 2000 m.) prekiauja “Creme de la Creme“ Vilniaus “Akropolyje“ – ir “Caleche Soie de Parfum“, ir “Amazone“, ir “Rocabar“, ir “Bel Ami“ ar “Equipage“.

Pavasarinio žydėjimo jausmą puikiai atskleidžia Byredo “La Tulipe“ bei “Inflorescence“, Editions de Parfums Frederic Malle “En Passant“ bei “Eau de Magnolia“, Lalique “Fleur de Crystal“, Christian Dior “Diorissimo“, Guerlain “Aqua Allegoria Lilia Bella“, mano mylimieji Dilis “Jazminai“ ir Maison Francis Kurkdjian “APOM“ bei “Aqua Vitae“ (beje, Maison Francis Kurkdjian atsirado ir Kaune).

Vintažo gerbėjoms – galbaninė ferula kaip pavasarinės sodrios žalumos simbolis: Jacomo “Silences“, Guerlain “Chamade“, Chanel “No 19“, Vero Profumo “Mito“ bei Puredistance “Antonia“ (vintažinė dvasia). Gilu, sodru, filosofiška ir elegantiška. Guerlain “Apres L’Ondee“ – visada per amžius.

Vyrus pavasarį mielai kvėpinčiau klasikine Hermes kolekcija – “Equipage“ ir “Rocabar“ (“Terre d’Hermes“ yra puikūs, bet jau užteks), Editions de Parfums Frederic Malle “Vetiver extraordinaire“ bei “Geranium pour Monsieur“, Diptyque “Tam Dao“ ir Amouage “Silver“, L’Occitane “Eau de Vetyver“ ir “Cade“, Lalique “Encre Noire“, Frapin “Speakeasy“ ar LM Parfums “Vol d’Hirondelle“. Turintiems galimybę – senoji artilerija: tikrosios vertybės visada aktualu.

Kuo kvėpinčiau save? – svajoju apie Liquides Imaginaires “Succus“, kvepalų spintoje į pirmas gretas išsirikiavo vintažiniai Hermes “Amazone“, Guerlain “Chamade“  ir Jacomo “Silences“, o Byredo “La Tulipe“ mėginys turbūt bus pirmasis mėginys per kelerius metus, kurį sunaudosiu iki paskutinio lašo. O dar dažniau nesikvėpinsiu apskritai, visa siela įkvėpdama kasdien vis stiprėjančio pavasario gūsius. Taip atgimimo pojūtis stiprėja, prasikala ir auga kaip šildančios saulės sulaukę žolės – pavasario nesustabdysi, jis šniokšdamas, putodamas, sprogdamas vis tiek vieną dieną į sielą įsibrauna.  O tada belieka stebėtis, kaip arti gamtos yra žmogus su visomis jo išmaniosiomis technologijomis. Ir kaip tai yra gerai – ypač pavasarį.

Įkvepiančio meto!

snieguoles

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s