Trijų Karalių dovanos. Šešeri.

Jeigu kas nors man prieš šešerius metus Trijų karalių dieną paskelbusiai pirmą “Minervos blog’as: Įkvėpimai“ įrašą būtų pasakęs, kad po šešerių metų aš jį vis dar rašysiu, būčiau tik nusijuokusi. Jokios nuojautos nekuždėjo apie tai, kad mano domėjimasis parfumerija taps tokia svarbia gyvenimo dalimi ir įtikins dažniau rašyti nei kalbėti. Šiandien šia tema jau nebejuokinga, kai kvepiančios istorijos jau garsiai aptarinėja kietus viršelius, o Mama nusprendė toliau neberinkti mano publikacijų kvepalų tema, nes jų jau per daug. Niekada nežinai, kas laukia už pirmo posūkio – tai, kad už manojo laukė parfumerija, iki šiol man kelia didelę nuostabą.

Greta tradicinių padėkų visiems, prie šio tinklaraščio išlikimo ir mano įkvėpimų rašyti prisidėjusiems, noriu pasidalinti istorija, nutikusia su manimi prieš keletą mėnesių. Rudenį porą dienų aš “imitavau darbą“ vienoje parfumerijos parduotuvėje. Iš tiesų, tai buvo labai senas planas – norėjau pamatyti parfumeriją Lietuvoje ir jos pirkėjus iš kitos pusės, todėl pasitaikius progai ryžtingai sutikau. Tai buvo neįkainuojama patirtis: pamačiau gražius ir intelektualius žmones, dirbančius konsultantais, išuosčiau ištisas lentynas kvepalų, kuriems trumpų vizitų metu nerasdavau laiko. Buvau atpažinta keleto tinklaraščio skaitytojų – taip, menkos mano išminties požymis buvo vykdyti šį eksperimentą ką tik pasirodžius straipsniui su fotografijomis žurnale “Moteris“, pripažįstu. Tačiau, bene svarbiausia, savo akimis pamačiau tai, apie ką buvau tik girdėjusi – klientus, kurie atvirai tyčiojasi iš konsultantų ir tuo didžiuojasi. Ar aš patyriau šias patyčias savo kailiu? – taip. Man adresuotos frazės “ką tu, buka pardavėja, gali patarti, turbūt net vidurinės nebaigusi“ (graži keturiasdešimtmetį peržengusi ponia), “o gal aš pas jaunesnę pardavėją norėjau kreiptis, ko čia priėjai“ (pagyvenęs vyras) ir kitos tokiame stiliuje, neslėpsiu, buvo netikėtos. Net ir vadinamosios kvepalų mylėtojos, kurias nesunkiai atpažįsti, arogantiškai siuntė jauną konsultantę tolyn nemandagiomis frazėmis, žinoma, pamiršusios atsakyti į konsultantės pasisveikinimą. Ir visgi, malonių žmonių yra tikrai daugiau nei nemalonių – turbūt todėl parfumerijos parduotuvėse vis dar nestovi kvepalų pardavimo automatai, nuoskaudas nuriję konsultantai vėl šypsosi ir daro mažus stebuklus. Šiek tiek apkarpytais sparnais, apsistačiusi savo buteliukais-kareivėliais vis tiek įsijungiu kompiuterį naujai kvepiančiai istorijai, periodiškai ištrindama įžeidžiančius komentarus sanitarijos tikslais, dabar turėdama aiškų vaizdą, kas tokius komentarus rašo. Pasaulis tikrai margesnis nei visa genių armija.

Mano palinkėjimas ir Jums, ir sau pačiai, šiandien turinčiai progą švęsti – būkime geresni vieni kitiems. Kvepalai kuriami skleistis ant žmogaus odos ir harmoningai derėti su asmenybe, taigi, būkime tokiomis asmenybėmis, kurias ir jų kvepalus malonu prisiminti. Visa kita ir taip bus gerai – net ir siautėjant IFRA, performuluojant klasikinius kvepalus, neįperkant norimų kvepalų ar nesidžiaugiant jau įsigytais. Blogiausiu atveju, rašysime graudžius memuarus apie prarastuosius laikus, tačiau mano kvepalų spintos ir naujų atradimų istorijos dar nesibaigė – memuarai palauks, kietus viršelius matuojasi kvepiančios istorijos.

Ačiū už dar vienerius virtualios draugystės metus! Keliu aviečių uogienės ir medaus arbatos puodelį už Jūsų sveikatą ir įkvėpimus!

Rimantė

p.s. Trijų Karalių proga kvepiu Omano smilkalais, kurių gausu Amouage “Interlude“. Jeigu Trys Karaliai iš tiesų atnešė būtent Omano smilkalus gimusiam dieviškajam kūdikiui, šiandien yra puiki proga jiems skleistis puikiuoju “Interlude“ aromatu. (Nesvarbu, kad nieko neužuodžiu – net ir mintys, kad pasikvėpinusi šiais kvepalais, turi kvapą.)

seseri

6 Komentaras

Filed under Bendroji

6 responses to “Trijų Karalių dovanos. Šešeri.

 1. Eglė

  Rimante, džiaugiuosi prieš keletą metų atradusi Jūsų tinklaraštį! Gyvendama su Jūsų kvepiančiomis ir įkvepiančiomis istorijomis, supratau, kad mano gyvenime kvapų pasaulis užima labai didelę svarbą. Nedrąsiai, bet vertindama išskirtinumą ir skonį, jaučiu, kad pati giliai “klimpstu“ 🙂 Ir, kad jau turim progą švęsti, tai turim progą ir linkėti- neblėstančio polėkio kurti, atrasti, užuosti, papasakoti ir toliau džiuginti istorijomis, kaskart dvelkiančiomis vis kitaip…

  • Minerva

   Dėkoju, Egle, už šiltus žodžius! Pritariu: parfumerija yra pati gražiausia priklausomybė 🙂

 2. Ruta

  Nu tai su “GIMTDIENIU“ ! Neseniai as Jus “atradau“, bet jau visa susipainiojau , visa susinervinau , visko noriu , o mazai ka galiu…. Ir aplamai – as negalvojau , kad “ senatveje“ taip sudurnavosiu :)))). Labai laukiu Jusu rasiniu – tiek pasakojimai , tiek stilius ( o gal butent del jo ) tiesiog isiurbia ir nepaleidzia…. Butent Jusu deka as supratau , kas yra KVEPALAI , kaip turetu kvepeti brandi moteris …Sekmes Jums ir sveikatos ! P.s. o i arbata medaus dekite daugiau. Ir imbiero ! imbiero nepamirskit !!!!

  • Minerva

   Dėkui, Rūta! Aš irgi vis dar visko noriu – ir tai nervina 🙂
   p.s. Išties! Imbieras! Pamiršau… Ačiū!

 3. Asta

  As viena is tu, kuriai “gyva“ pazintis parduotuveje paliko neisdiloma ispudi. Dziaugiuosi, kad galejau ne tik skaityti puikius jusu straipsnius, bet ir maloniai pabendrauti. Linkiu jums kurybinio polekio, nauju kvapniu ispudziu ir laiko igyvendinti visas svajones.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s