Laurent Mazzone “Army of Lovers“: gimtadienio laužas, Bethovenas ir dingstančio laiko klausimas

Šįryt buvau pažadinta laužo liepsnos, plieskiančios į akis. “Vėl užmigau hamake“, pagalvojau užsimiegojusi, vasarą ir jos savaitgalius prie ežero prisiminusi, bet į ausį pašnibždėtas “Su gimtadieniu, saule“, sugrąžino į realybę. Gruodžio 17-oji, ankstyvas rytas, ant torto metus žyminčių žvakučių tiek, kad jos jau atrodo kaip vientisas laužas. Torto žvakutėmis degantis gyvenimas – kasmet tos šviesos ir šilumos vis daugiau. Kaip ir raudonų gvazdikų ant palangės, nuo kurių visi namai kvepia daugiau nei tobulai.

Nesikvėpinu kasdien, bet šiandien man tikrai norėjosi kvėpintis – nekorektiškai, sodriai, intensyviai, beprotiškai prabangiai ir, žinoma, tikrosiomis vertybėmis: kitaip sakant, kvepalų ekstraktu, kuris būtų vertas gimtadieninio laužo emocijos. Šį gimtadienį išsirinkti buvo itin paprasta – aš vis dar manau, kad Laurent Mazzone “Army of Lovers“ yra šių metų mano atradimas, nustebinęs mano nosį labiau nei visi kiti šių metų įspūdingieji.

“Army of Lovers“, dedikuoti legendinei Švedijos grupei, yra maksimali prabangaus šipro dozė viename buteliuke: pradinėse natose – kalendra, prieskoniai, rožė, kvapioji našlaitė; vidurinėse – mediena, santalmedis, pačiulis, briedragės (!!!), bazinėse – ambra, medus, muskusas. Rožės, kalendros ir prieskonių derinys šiuose kvepaluose yra pribloškiantis: nepatogus, aštrus, šiek tiek šaižus – romantiškų rožių gerbėjams tai yra tikras nosies išbandymas. Ir kai šis pribloškiantis derinys atskleidžia tolimesnes sodraus, tiesa, modernaus šipro natas (“ačiū“ IFRA už apribotą briedragės naudojimą), palaipsniui sielą patepdamas medumi ir ambra, jautiesi kaip sapne. Jeigu lyginti “Army of Lovers“ su Lietuvoje pažįstamais kvapais, tai būtų tam tikras iš Frederic Malle “Portrait of a Lady“ paimtų rožės ir pačiulio bei Grossmith “Golden Chypre“, panaudotų kaip “Army of Lovers“ baziniai akordai, derinys, tik su akis iš malonumo primerkiančia parfumerine palaima. Aromatas išlieka atpažįstamas ant odos visą amžinybę – kaip ir praėjusio gruodžio favoritas Laurent Mazzone “Hard Leather“. Privaloma išbandyti – šie kvepalai kaip koks parfumerijos Bethovenas su jo emociškai supurtančiomis didingomis simfonijomis. 

Kai tavo gimtadienio tortas su metus žyminčiomis žvakutėmis atrodo lyg laužas, tave jau sunku nustebinti, tavo mylimųjų armija jau gerokai sumažėjusi, tu jau nebeturi laiko menkavertėms knygoms ir kvepalams, apskritai, tu jau nebeturi laiko, todėl išgyveni kiekvieną “carpe diem“ vertą dieną kaip stebuklą. Taip, aš vis dar nežinau, kodėl taip greitai lekia laikas, kur dingsta pinigai ir iš kur atsiranda dulkės, bet žinau, kad teorija apie likimo kalvius, nežinią slepiančius bei į sėkmę vedančius posūkius ir bumerango principus yra teisinga. Tegul tik sveikata lydi ir karai aplenkia – visa kita, taip pat ir naujas pasaulio pabaigų datas, pilnatis ir IFRA sprendimus mano mylimų kvepalų atžvilgiu tikrai išgyvensiu.

Rimantė

p.s. Juokauju dėl dulkių. Jos yra kosmoso dalelės, įsibraunančios į mano namus. Žinau ir kitą žmogiškosios-gyvūninės dulkių kilmės versiją, bet šiandien leiskite man likti prie kosminės.

armyoflovers

15 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

15 responses to “Laurent Mazzone “Army of Lovers“: gimtadienio laužas, Bethovenas ir dingstančio laiko klausimas

 1. mergelė

  Su gimtadieniu!Tegul kiekviena diena buna pilna ikvepimo!

 2. Aušra

  Su gimtadieniu! Ačiū už įdomius ir įkvepiančius tekstus! Egoistiškai linkiu jėgų ir noro ir toliau mus lepinti nuostabiais išgyvenimais. Niekada nemaniau, kad kada nors tiek skaitysiu apie kvepalus.
  (einu nuspirksiu ta proga gvazdikų :))

  • Minerva

   Dėkui, Aušra! Džiaugiuosi, kad parfumerinis užkratas plinta! p.s. Gvazdikai visada teisingas pasirinkimas.

 3. Kaip jaučiu tokį gimtadienio rytą, kaip pildosi svajonės, kai smagu žiūrėti tolyn, link horizonto, kuris žada daug naujų atradimų. Tegul jų būna pakankamai!

 4. Eglė

  Rimante, “degantis laužas“ ant torto su metais šildo ir šviečia labiau 🙂 Šviesos, šilumos, pakylėjančių minčių ir kasdieniškų žygdarbių kiekvieną dieną!

 5. Ruta

  Su gimtadieniu ! Aciu Jums . Uz tekstus aciu , uz tai , kad priverciat skirti pelus nuo grudu ( juk kokia save gerbianti moteris nores kvepintis bile kuo)Aciu , kad mane privertet pamegti , tai kas tikra ,prisipratinti , prisijaukinti tai kas tinka …..Ir aplamai – aciu , kad yra MINERVA….

 6. Dalia

  Taip pat norėčiau prisidėti prie sveikinimų. Ačiū, kad dalijatės ir dar taip talentingai!

 7. įsirašau sau baudą – taip norėjau pauostyti šitą kvapą ir vis neprisiruošiau. Šiandien grįžtu iš kelionių ir rytoj jau stovėsiu ir uostysiu… Ir vėl bus taip, kad ieškodama kažko moteriško ir jaukaus, linksiu link kažko ryškaus, įsimenančio, transliuojančio pasitikėjimą ir kažkokią nepaprastą žinią…

  • Minerva

   Lyja, ir kaip? – “Army of Lovers“ tikrai nejaukūs, bet man jie vis dar ypatingiausieji.

   • Pauosčiau. Vakar. Diena buvo tokia, kad
    vėlyvą vakarą buvau pamiršusi apie eksperimentą, kuris prasidejo popietę.

    Pavadinimas jaukus:)
    Nemoku rašyti apie kvapus, todėl tai labiau įspūdis. Kai užėmė gerklę pirmosios natos, nenustebau – FM Potretas mane iki šiol – po poros metų naudojimo- vis dar dusina viršutinėmis natomis. Paskui viskas nuskaidrėjo ir prasisklaidė – ir ties viduriu man banaliai pritrūko švelnumo ir šilumos, kvapas tapo aštrus ant mano odos ir pasijutau tarsi palikta tos meilužių armijos be jokio pasiaiškinimo. Be istorijos, kurią galėsiu papasakoti vėliau. Tik su kažkokiu vyriškai gaivališku kvapu.
    Istorijos, kuri turėjo suskambėti bazinėse natose, nesulaukiau. Pamiršau.
    Reikės bandyti dar kartą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s