Gvazdikai, šalavijai ir oda: Profumi di Firenze “Cuoio di Russia“

Kadaise juodo odinio švarko vilkėjimo laikais įsimylėjusi Robert Piguet “Bandit“, ypatingo palankumo odos natoms parfumerijoje neišsižadu ir šiandien. Visą praėjusį rudenį dažnai kvėpinausi Profumi di Firenze “Cuoio di Russia“ – netikėtai nustebinusiais pakankamai nebrangiais kvepalais su dominuojančiu animalistinės odos akordu, kurie visiškai atitiko mano rudeninio kvėpinimosi poreikius ir dvasios polėkius. Ruduo baigėsi, pirmąją savaitę užbaigęs gruodis iš spintos traukia kitus, gerokai rūstesnius kareivėlius, bet praėjusio rudens aromatas negali likti neaprašytas prieš išleidžiant jį žiemos poilsio.

Profumi di Firenze “Cuoio di Russia“ – dar vienas puikios gėlinės odos atvejis parfumerijoje. Pradedant nuo Caron “Tabac Blond“ 1919 metais, pirmą kartą animalistinės odos akordą panaudojant moteriškiems kvepalams, tęsiant su gerokai švelnesniais Chanel “Cuir de Russie“ trečiajame dešimtmetyje ir įtaigiaisiais Robert Piguet “Bandit“, sukurtais Antrojo pasaulinio karo metais, gėlinės odos aromatinė idėja vis sugrįžta į parfumeriją tarsi odinių rūbų mados į drabužių kolekcijų pristatymus. Šiuo metu odiniai rūbai ir odiniai aromatai yra ypač aktualu – dideliam mano džiaugsmui.

“Cuoio di Russia“ aromatinėje kompozicija yra tarsi mano pageidavimų koncertas: pradinėse natose – pakalnutė ir kvapioji kananga, vidurinėse – šalavijas ir gvazdikas, bazinėse – briedragės, pačiulis, smilkalai, animalistinės odos akordas. Jokių pakalnučių-kanangų aš nerandu (ar tiesiog jas ignoruoju), nes šalaviju sušvelnintas gvazdikas su tobula šiprine baze man yra tikras atradimas. Aromatas nėra ypač sudėtingas ar ženkliai besikeičiantis – jis malonus, šiek tiek erzinantis nosį (gvazdiko pipirizmas, briedragės ir oda – neišvengiama), tačiau absoliučiai tinkamas komfortabiliam kvėpinimuisi, kai nenori priblokšti pasaulio savo nuomone ir kvepalais, bet asmenybės “razinų“ bei “botago ir pyrago“ taktikos irgi neišsižadi. Teoriškai, vyriškos aromatų lentynos kvepalai, praktiškai, švelni oda, bet su charakteriu .

Profumi di Firenze – tipinis itališkos parfumerijos mokyklos atvejis: aromatai paprastai “plokštesni“ nei prancūziškojoje parfumerijos mokykloje, tačiau žavintys paprastumu ir natūralumu. Profumi di Firenze atveju, jų kvepalai gaminami be sveikatai potencialiai žalingų ingredientų (taip žada jų puslapis), naudojant daugiausiai augalinius ekstraktus. Tai ir gerai, ir blogai: viena vertus, sveikata yra svarbu, tačiau, kita vertus, inovatyvi sintetika būtų padėjusi užtikrinti dar geresnį aromato išlikimą. Dažna problema su natūraliais kvepalais – jie net ir ant mano odos, pasižyminčios itin ilgu aromato išlaikymu, išlieka gana trumpai. Žinoma, atarai yra išimtis – tą išimtį IFRA, deja, sėkmingai reglamentuoja uždraudimo Europoje kryptimi.

Verdiktas: man labai patiko ši rudeninė draugystė. Trumpesnį nei man įprastos “sunkiosios artilerijos“ išlikimą ant odos sėkmingai kompensuoja kvepalų kaina (50ml kaina nesiekia 200 Lt) ir dažnesnio pasikvėpinimo malonumas. Kai gyvenimas yra pakankamai sudėtingas, kartais norisi parfumerinio paprastumo, kuris tarsi pažadas “ir tai praeis“ leidžia sutelkti dėmesį į pačius svarbiausius dalykus, ne tik į naudojamus kvepalus ir gynybines jų funkcijas. Profumi di Firenze “rusiška oda“ puikiai tinka kaip švelnesnė Minervos šarvų ar odinio švarko versija. Išbandykite patys: aš “Profumi di Firenze“ radau Kaune “Scent Bar“ parduotuvėje.

rusiskaoda

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s