Kvepalai 2014 metų vasarai: du mėnesiai iki rudens

Gerokai vėluoju su rekomendacijomis šiai vasarai – niekaip nesuvokiu, kad ji jau tikrai atėjo, kai naktimis temperatūra neviršija 10 laipsnių, o dienomis nuolat apsigaunu saulę už lango pamačiusi ir trumpomis rankovėmis džiaugsmingai iš namų išbėgusi. Tokia jau ta lietuviškoji vasara – džiaugiesi, jeigu ji apskritai ateina, šiemet ypatingai anksti liepžiedžiais pražydusi.

Svarstydama apie tuos du likusius vasaros mėnesius (po Žolinės nori-nenori pradedi nujausti rudenį), kurie, tikiuosi, atneš ne tik saulę, bet ir šilumą, galvoju apie keletą skirtingų aromatinių idėjų: “Pasivaikščiojimai“, “Meduota“, “Uogienių laikas“, “Metas pokyliams“ ir “Basomis per smėlį“.

Kategorija “Pasivaikščiojimai“ apima visus medienos, žalumos ir kelionių gamtoje įkvėptus kvapus. Besąlygiškai, šioje kategorijoje mano favoritai šią vasarą yra Diptyque “L’Ombre dans L’Eau“, kvepiantys juodųjų serbentų lapais ir rožėmis. Acqua di Parma “Ginepro di Sardegna“ bei L’Occitane “Eau de Cade“ kadagiai irgi tinka į šią kategoriją: pirmieji – sausesni-lengvesni, antrieji – sodresni, verta rinktis iš abiejų.

“Meduota“ kategorija kalba apie medų: taip, pripažįstu, Prusto efektas ir bitininko anūkės sindromas, tačiau medus ir vasara man yra neatsiejami. Šią vasarą įdomiausi meduoti kvapai mano nosiai yra Huitiemme art “Vohina“, kvepiantys beprotiškai įdomiu levandų medumi, bei moterims dedikuoti Amouage “Journey“, kurie vidurinėse natose talpina ir medų, ir mimozas, ir kitus klampaus-sirupinio saldumo pojūčio sukėlėjus.

“Uogienių laikas“ pavadinimas skamba kaip magiška frazė, saldžius malonumus žadanti. Į šią kategoriją patenka kvepalai, kurie kvepia uogomis, marmeladais, uogienėmis ir kitais vasaros dvasią sukuriančiais skanėstais. Favoritas – Historiae “Violette Imperiale“, tokia malonia našlaičių serbentų ir aviečių uogiene kvepiantys, kad net ir mano smilkalams ir prieskoniams nuolankiai nusilenkianti siela neatsilaikė ir mėginuką laimingai sunaudojo. Dar vieni kvepalai iš šios serijos – Parfums de Marly “Meliora“: uogos, laukiančios eilėje laimingai pasinerti į uogienės puodą. Sakysite, banalu? – anaiptol. Kaip ir su visomis uogienėmis, svarbiausia yra poreikis, kontekstas ir saikas.

“Metas pokyliams“ kategorija vasarą tampa ypatingai aktuali: vestuvės, krikštynos, išleistuvės ir visos kitos progos kaip susitarusios švenčiamos vasarą, todėl greta klausimo “ką apsirengti?“ galiausiai kyla kitas klausimas “kuo kvėpintis?“, o tai jau veda į visišką paniką. Paguosiu: aš irgi neturiu kuo kvėpintis, nors progų šią vasarą laukia ne viena, tačiau jau turiu idėją, kuria kryptimi nosį pasukti ir kokį buteliuką išsirinkti. Vyrams, dėvintiems kostiumą, siūlau atsigręžti į laiko, karų, badų patikrintą klasiką ir pasidomėti Houbigant “Fougere Royale“: visų “kostiuminių“ kvepalų prosenelis, sukurtas 1882 metais, nuostabiai moderniai kvepiantis ir šiandien – papartinių parfumerinės grupės pradininkas, kvepiantys aromatine žaluma, levandomis ir briedragėmis. Neįtikėtinai puikus kvapo, kainos ir kokybės santykis – Costume Nationale “Homme“ – ir kaip aš juos anksčiau pražiūrėjau. Moteris kvėpinčiau Grossmith “Floral Veil“ (visada madingos lengvos gėlės) arba naujaisiais Frederic Malle “Eau de Magnolia“: perregima magnolija, su šiek tiek citrusų ir palaipsniui sušylančiu pačiuliu bei vetiverija. Tiesą sakant, visi šios kategorijos kvepalai yra tinkami ir šventei, ir kasdienai – prabangos ir amžinųjų vertybių pojūtis garantuotas.

“Basomis per smėlį“ – vieną mėgstamiausių atostogų pojūčių, kai eini basomis per pajūrio smėlį ir nieko nieko tau daugiau nesinori, tik eiti ir eiti, sutalpinanti idėja. Šią vasarą pasivaikščiojimai įšilusiu smėliu man kol kas nenusimato, tačiau svajoti būtina – kad svajonės galėtų išsipildyti.  Kuo kvėpinčiausi eidama basomis per smėlį? – Tom Daxon “Salvia Sclarea“ (puikus šalavijas su visomis jo mistinėmis savybėmis), L’Occitane “Mer&Mistral“ (vėjo atnešamas vėsios jūros kvapas), Hermes “Terre d’Hermes eau tres Fraiche“ (puikiojo “Terre d’Hermes“ aromato idėjos nesugadinusi vasarinė jo versija), Masque “Terralba“ (įkaitusios uolienos, jūra ir pakrantės augalai). O tam, kad akimirka būtų dar įspūdingesnė – Liquides Imaginaires “Sancti“: vasarai ir akimirkos lengvumui adaptuoti smilkalai – tikras gėrio vanduo. 

Mano asmeninis parfumerinis garderobas šiai vasarai – Guerlain “Mitsouko“ (tobulas derinys su vėsiu lietumi), Acqua di Parma “Mirto di Panarea“ (saldžiai kartus žalumynų ir citrusų derinys), Diptyque “L’Ombre dans L’Eau“ (juodųjų serbentų lapais kvepianti vaikystė – nuo Prusto efekto nepabėgsiu, o ir nereikia).

Palikite visus agarmedžius, sunkius smilkalus ir saldžius cinamonus rudeniui – jis ateis greičiau nei tikimės. O kol ruduo dar įsivaizduojamai toli, metas švęsti kiekvieną vasaros dieną – su kvepalais ar be jų, kol diena ilgesnė už naktį, kol svajonės kyla aukščiau nei Tarptautinė kosminė stotis, kol rugiagėlėmis, aguonomis ir ramunėmis žydintys laukai net ir šiurkščiausius žvilgsnius sušildo.  

Maljorkoje prasidėjusi mano vasara

Maljorkoje prasidėjusi mano vasara

2 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

2 responses to “Kvepalai 2014 metų vasarai: du mėnesiai iki rudens

  1. Ieva

    prie vasariškų uogienių dar visai tiktų Serge Lutens “Feminite du Bois“ : )

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s