Pavasaris, meilė ir vynas: Liquides Imaginaires “Dom Rosa“, “Bloody Wood“ ir “Bello Rabelo“

Tokį pavasarį kaip šis, kai beprotiškasis žydėjimas ne prasidėjo, o tiesiog susprogo, žiedais ir kvapais staiga gausiai apipildamas visus gamtos pokyčiams neabejingus, manosios mūzos išėjo atostogų ir tekstai atsisakė būti parašyti, kol žiedų sprogimo sukeltos bangos nenurims. Pastebėjus, kad vakar pradėjo skleistis pavasario pabaigą ženklinantis jazminas, tapo aišku – šį sprogimą jau išgyvenome, tačiau pavasarinis svaigulys tarsi malonus vynas dar ilgai jausis mintyse ir veiksmuose, kol svaigulį pakeis gyvenimo sodrumas.

Šį žydėjimo sprogimo pavasarį Lietuvoje pasirodė 2013 metais sukurti Liquides Imaginaires kvepalai su fantastiška vynams dedikuota trilogija “Les eaux sanguines“ (laisvas vertimas iš lotynų kalbos – “kraujo vandenys“): “Dom Rosa“, įkvėpti rožinio šampano, “Bloody woods“, įkvėpti vynų ir ąžuolo statinių, kuriose vynai laikomi, bei “Bello Rabelo“, kurių įkvėpimu tapo portugališkasis porto vynas. Meilė iš pirmo pauostymo – ir gegužis (priminsiu, gegužis yra sielos būsena, ne penktasis metų mėnuo), ir vynas, ir svaiginantys kvepalai, žodžiu, tikra žmogiškoji pagunda su sakralumo ir nuodėmės pojūčiu tuo pačiu metu.

eausanguines

Nuotrauka iš premiumbeautynews.com

“Dom Rosa“ – kibirkščiuojantys rožinio šampano purslai ir šventės nuotaika: tikrą linksmybių svaigulį ir šventės jaudulį primenantys kvepalai. Pradinėse natose – šampanas, kriaušė, greipfrutas; vidurinėse – Damasko rožė, smilkalai ir gvazdikėliai; bazinėse – mediena, kedras, vetiverija ir gvajokas. Tikiu, patiktų daugeliui vaisinių šiprų gerbėjų – ir svaigu, ir gaivu, ir šampano burbuliukai mintyse kibirkščiuoja, ir mintys tikrai ne apie darbus sukasi. Tikriausiai tinkamiausias apibūdinimas šių kvepalų aromatiniam poveikiui – “lengvai apsvaigęs“: promilėmis neišmatuojama, tačiau dažna šypsena ir pozityvumas garantuoti.

“Bloody Wood“ – tarsi uostytum įsivaizduojamą vaisių ar uogų vyno pilną statinę pačia geriausia prasme. Pradinėse natose – vynas, našlaitė, rožė; vidurinėse – raudonas vynas, vyšnios, avietės ir vaisiai; bazinėse – mediena, santalmedis ir ąžuolas. Ir vynas, ir raudonos uogos, ir sodri mediena šiuose kvepaluose yra puikiai uoslės atpažįstami ir labai gražiai atskleisti. Jeigu egzistuoja parfumerinė “In vino veritas“ išraiška, “Bloody Wood“ drąsiai pretenduoja į pačią geriausiąją iš jų – jeigu vyne išties yra teisybė, tai ji tikriausiai yra šiame pačiame vyniškiausiame kvepalų aromate, kokį iki šiol esu išbandžiusi. Vyno gurmanams – privaloma išbandyti: “aš ne tik nusimanau apie vynus, aš ir kvėpinuosi vynu“ vizija man atrodo labai įdomi ir patraukli.

“Bello Rabelo“ kvepalų legenda pasakoja apie rabelo laivus – portugališki buriniai laivai, kuriais buvo gabenamos porto statinės. Pradinėse natose – porto vynas ir džiovinti vaisiai; vidurinėse – šlamutis, gauruotasis švitrūnas ir balzaminės natos; bazinėse natose – mediena, vanilė ir benzoino derva. Mano favoritas iš šios Liquides Imaginaires vynų trilogijos – sodru, saldu, likeriškai klampu, intensyvu, žodžiu, svajoju garsiai apie “Bello Rabelo“ kvepalus tamsiesiems rudens vakarams. Aromato tipu arba įsivaizduojama kažkuo panašių kvepalų lentyna šie kvepalai primena kitus su vynu susijusius kvepalus – Ginestet “Botrytis“, tačiau “Bello Rabelo“ su “Botrytis“ niekaip nesupainiosi. Nuoširdžiai nemėgstu porto vyno skonio, tačiau “Bello Rabelo“ aromate lengvai atpažįstamas portas kvepia neįtikėtinai gerai. Iškvėpinčiau šiais kvepalais sodriai raudoną šiltą šalį ir juo apsigobčiau rudens vėsai prasidedant.

Gerai, kad vyno, pavasario, meilės ir rudens malonumų santykius kadaise puikiai išaiškino K.Smoriginas su O.Ditkovskiu – taisyklė “kol pavasaris, vynui sudie, kai ruduo – sudie, mano meile“ yra sėkmingai paneigta, taigi, pražydus jazminams ir gegužei skaičiuojant paskutines dienas, ir meilė, ir vynas kartu sukuria tikrą emocijų siautulį. Mėgaukitės tuo! – priminsiu, Liquides Imaginaires vynų poveikis nuotaikai promilėmis nematuojamas, tačiau pozityviai akivaizdus. (Apie pirmąją Liquides Imaginaires trilogiją “Eaux Dela“ sąmoningai tyliu, kol žydėjimo sprogimo aidai nenutils.)

Liquides Imaginaires ieškoti “Creme de la Creme“ parduotuvėse.

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s