Šilto apkabinimo efektas: Nobile 1942 kvepalų apžvalga

Didžiulis minkštutėlis šalis, kuriuo apsivynioji, rodos, visą savo gyvenimą žvarbią dieną. Mėgstamiausioji prie kūno priglundanti trikotažinė palaidinė, kurią dėvi tol, kol sudyla. Fleece (liet.k. flisas) audinio megztinis su gobtuvu. Šiltas ir skaidrus ežero vanduo vasaros popietę. Šilkinė skarelė, glostanti kaklą. Štrudelis su šiltu vanilės padažu. Latte kava su tiršta pieno puta. Pirštais kedenamas miegančios katės kailis. Šiltas mylimo žmogaus apkabinimas. Kitaip tariant, šiltai, jaukiai, minkštai, laimingai, patogiai – toks bendras įspūdis kilo išbandant Nobile 1942 kvepalus “Scent Bar“ parduotuvėje.

Nobile 1942 kvepalai pradėti kurti 1942 metais, kai Umberto Nobile nusprendė pradėti verslą II Pasaulinio karo metu pačiame įtampos židinyje – Romoje. Apie II Pasaulinį karą ir Italijos vaidmenį jame galėčiau pasakoti ilgai, todėl sprendimas karo metu Romoje pradėti kurti kvepalus man atrodo išties beprotiškas: sakoma, kad “Kai ginklai žvanga, mūzos tyli“, tačiau Umberto Nobile sulaužė taisykles, pasauliui pristatydamas pirmuosius Nobile 1942 kvepalus tylinčių mūzų kontekste. Šiandien Nobile 1942 žavi savo senamadiškomis parfumerijos tradicijomis – kvapiosioms medžiagoms išgauti naudojami senieji filtravimo ir distiliacijos metodai, kvepalų pilstymas, etiketės klijavimas ir supakavimas atliekami rankomis, o sumaišius kvepalų ingredientus, vadinamoji mikstūra paliekama mėnesiui nusėsti prieš ją supilstant į kvepalų buteliukus. Neteko išbandyti visos Nobile 1942 produkcijos, tačiau tie kvepalai iš Nobile 1942 “Fragranze supreme“ serijos, kuriuos išbandžiau taip, kaip ir priklauso – neskubant ir “įsiklausant“, tapo tikru atradimo malonumu – tas šilumos, jaukumo, minkštumo, laimingumo ir patogumo vardiklis, jungiantis šiuos kvepalus, sukūrė pačias geriausias emocijas.

“Infinito“ – smilkalų, imbiero ir sodriai žalio aromato augalų derinys. Pradinėse natose – bergamotė, smilkalai, imbieras; vidurinėse – kedras, kiparisas, briedragės, snaputis/pelargonija; bazinėse – santalmedis, pačiulis, muskusas ir vetiverija. Daugiau vyriškas nei tradicinis moteriškas kvepalų variantas, kuriame man labai patinka būtent žalioji aromato linija – taip kvepia įsivaizduojami visada žaliuojantys laukai ir miškai kažkur ten, kur nėra lietuviškos žiemos. Kipariso ir kedro derinys “Infinito“ yra itin gražus. 

“Castadiva“ pradinėse natose – žalumos natos, jazminaitis, kvapioji kananga; vidurinėse – plumerija, kvepenė, jazminaitis, karčiojo apelsinmedžio žiedai; bazinėse – briedragės, ambra, muskusas ir vanilė. Šiek tiek įnoringas aromatas išraiškingai žvaigždei, kuri visada yra dėmesio centre – gražiai subalansuotos baltos gėlės, nuraminamos šiltų ir jaukių bazinių natų.

“Vespriesperidati“ – odė nesaldiems citrusams. Pradinėse natose – bergamotė, citrina, greipfrutas, mandarinas; vidurinėse – apelsinas, jazminaitis, karčiojo apelsinmedžio žiedai, aitrieji citrinmedžiai, kietis, raudonos uogos; bazinėse – santalmedis, benzoininė derva, briedragės, pačiulis ir ambra. Jokio citrusinio banalumo! – lengvai karstelėjęs, sodrus citrusinės žalumos aromatas, sušvelninamas bazinėse natose. 

“La Danza delle Libellule“ – “Laumžirgių šokis“ – yra bene populiariausi Nobile 1942 kvepalai.  Pradinėse natose – bergamotė ir obuolys, vidurinėse – kedras ir cinamonas, bazinėse – muskusas, vanilė ir kokosas. Štrudelis su vanilės padažu – tokia buvo pirmoji mintis, atėjusi į galvą testuojant šiuos kvepalus: be galo malonus konditerinis aromatas, apgaubiantis jaukumu ir hedonistiniu malonumu. Aš puikiai suprantu, kodėl jie tokie populiarūs – jie priverčia šypsotis ir uždeda rožinius akinius, pro kuriuos žiūrint laumžirgiai šoka net ir šalčiausią žiemą. 

“Anonimo Veneziano“ kvepalai atitinka senųjų gerųjų gėlinių kvepalų moterims aromatines tradicijas – juos uostant atpažįsti seniai praeityje likusius sodrius gėlinius aromatus, tokius kaip, pavyzdžiui, vintažinius Chanel “Nr.5“, Lancome “Climat“ ar Jean Desprez “Bal a Versaille“. Pradinėse natose – bergamotė, mandarinas, apelsinas; vidurinėse – Damasko rožė, jazminaitis, kvapioji kananga, vandens lelija; bazinėse – gauruotasis švitrūnas, pačiulis, santalmedis ir vanilė. Tai yra vieni gražiausių gėlinių kvepalų, kokius apskritai teko kada nors uostyti – man jie patinka nuo pirmo įkvėpimo: gėlių puokštės uostymo efektas, kai kvepia ne atskiros gėlės, o jų visuma. 

“Cafe Chantant“ – Tarpukario Paryžiaus kultūriniam reiškiniui – dainuojančioms kavinėms – dedikuoti kvepalai. Pradinėse natose – vyšnios, lauro lapai, žvaigždinis anyžius; vidurinėse – heliotropas, gėlinės natos, zefyrai, vilkdalgis; bazinėse – benzoininė derva, pačiulis, vanilė, muskusas. Koks gurmaniškas aromatas! – vyšnios griežia pirmu smuiku, vėliau išryškėja aiškiai atpažįstamas anyžius ir saldžia pudra apiberiantys zefyrai su vilkdalgiu ir heliotropu, galiausiai saldžia pudra apibarstytoms vyšnioms paskęstant saldžioje bazėje. Skamba pernelyg saldžiai? – anaiptol: šiuose kvepaluose visi saldėsiai sėkmingai suvaldomi aromatinių augalų pagalba, todėl rezultatas priimtinas net ir mano, sielą smilkalams ir sodriems prieskoniams bei odai, pardavusios, kvėpinimuisi.  

“Chypre 1942“ yra besąlygiškas mano favoritas iš visų bandytų Nobile 1942 kvepalų. Tai yra kvepalai, prieš kuriuos kapituliavo mano nemeilė baltoms gėlėms, kvepalai, kuriais aš kvėpinausi ištisą savaitę kiekvieną dieną ir su jais jaučiausi itin gerai, o tai jau diagnozė mano “batsiuvys be batų – Rimantė neturi kuo kvėpintis“ sindromo valdomame pasaulyje. Pradinėse “Chypre 1942“ natose – bergamotė, mandarinas, apelsinmedžio žiedai; vidurinėse – tuberoza, jazminaitis, Damasko rožė, stirako mediena; bazinėse – vanilė, ambra, tongapupės, santalmedis ir pačiulis. Jeigu tai tikrai šipras, tai jis itin neįprastas, nujaučiant briedragių pakeitimą pačiuliu, tačiau turiu pripažinti, šių kvepalų aromatas visiškai atitinka mano komfortiško kvėpinimosi poreikį – ant mano odos jie kvepia taip, tarsi būčiau pasikvėpinusi šiltu vandeniu, kuriame prieš akimirką plaukiojo gėlės ir aromatinė mediena. Tikra aromatinės palaimos būsena – intymiai, intelektualiai, elegantiškai, asmeniškai, puikus variantas, kai nereikia žvanginti ginklais.  

Visus mano bandytus Nobile 1942 kvepalus jungia ne tik tai, kad vis jie tarsi apgaubia malonia šiluma, tačiau ir tai, kad ant odos jie išlieka itin ilgai – net ir skaidrusis-švelnusis “Chypre 1942“ įsikibdavo į odą ir išlikdavo ant jos iki vėlyvo vakaro, pasikvėpinus anksti ryte. Gražūs, kokybiški, neiššaukiantys, elegantiški ir beprotiškai jaukūs – tokie ir turi būti kvepalai, skirti maloniam kvėpinimuisi dėl savęs mieliausiojo, kai neturi poreikio karams, deklaracijoms ir revoliucijoms. Jeigu ieškote asmeniškų kvepalų, kurie jaukiai apsivyniotų aplink kūną tarsi kašmyro šalis, kūnu švelniai slystantis šilkas ar numylėtasis trikotažas, paieškas pradėkite nuo Nobile 1942 – nusiteikite hedonistiniam prisimerkimui iš malonumo.

Nobile 1942 kvepalų ieškoti Kaune, “Scent Bar“ parduotuvėje.

Nuotrauka iš jovoyparis.com

Nuotrauka iš jovoyparis.com

6 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

6 responses to “Šilto apkabinimo efektas: Nobile 1942 kvepalų apžvalga

 1. Enija

  straipsnis toks kad vos susilaikiau neišlėkusi į žvarbią nakties tamsą ieškoti tos kvepalų skleidžiamos šilumos ir jaukumo. Tik protas spėjo sulaikyti įsikirtęs tarsi nagais į faktą kad Kaunas tai toli ir parduotuvė jau uždaryta. 😀 Gal ir Vilniuje yra jų kur nors?

  • Minerva

   Enija, tik Kaune, kiek žinau. Unikaliai šilti kvepalai – tikras fleece audinys ar bent jo pojūtis 🙂

 2. Eglė

  Pagal aprašą, minėti kvapai man susidėliojo kaip ypatingai šilti ir elegantiški. Gal dėl to, kad paminėjote senuosius “Climat“… 🙂

  • Minerva

   Egle, jie tokie ir yra – šilti, elegantiški ir maloniai senamadiški pačia geriausia prasme 🙂

 3. Julija

  Gerbiamoji Minerva, pirmas Jūsų blogo įrašas pasitaikė būtent šis – nuostabiai sudėliotas tekstas, nuostabiai viskas aprašyta, kaip kad ir anksčiau minėjo Enija – perskaičius tikrai norisi lėkti į parduotuvę ir nusipirkti tų kvepalų..arba pačiai nuveikti ką nors tokio gero, kad šilta ir jauku taptų viduje. Jūs įkvėpėte mane šiai dienai! Nuoširdus ačiū. Su malonu perskaitysiu ir kitus Jūsų blogo įrašus!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s