Gimtadienis, Puredistance “Black“ ir kelio ženklai: atsigręžimas

Gyvenimas yra pasiutusiai įdomus dalykas: keliauji juo tarsi keliu ir niekada nežinai, kas laukia už pirmo posūkio, tačiau visgi reikia stebėti kelio ženklus – jie nurodys, ar esi teisingame kelyje. Gimtadienio dieną metas sustoti ir atsigręžti atgal į kelyje pastebėtus ženklus, kurių visuma suvokiama kaip nugyventi metai ir prarastos ar išnaudotos progos pakeisti savo likimą.

Mano gimimo rytą tolimais 1980-aisiais perskaičiusieji plėšomo kalendoriaus lapelį sužinojo apie šauniuosius lietuvius melioratorius ir šiandien juokingai mažais atrodančius grūdų centnerius numelioruotose Smolensko žemėse. Tais pačiais 1980-aisiais kažkur toli už geležinės uždangos, Prancūzijoje, buvo pagamintas Chateau Pezilla Rivesaltes Ambre Vin Doux Naturel AOC 1980 vynas – baltas saldus vynas, šį gimtadienį pagaliau suradęs kelią į mano namus kaip derlingų 1980-ųjų simbolis. 1980-aisiais apie geležinės uždangos išnykimą ir prancūzišką vyną šioje uždangos pusėje galėjo svajoti tik patys drąsiausieji, švęsdama 33-ąjį gimtadienį apie geležinę uždangą ir jos žlugimą kalbu kaip apie jau penkioliką metų skaičiuojančią istoriją. Per tuos 33 metus mano pasaulis pasikeitė neatpažįstamai, tik tie kalendoriaus lapelyje minimi tiesiami keliai šiandien sukelia šypseną apie pirmąjį manojo kelio ženklą – šiai paryčiais gimusiai mergiotei savo kelią iš tikrųjų vėliau teks nutiesti pačiai.

praeitisKalbėti apie praeitį yra sąlyginai paprasta – suskaičiuoji visus lemtingus posūkius, pastebėtus reikšmingus kelio ženklus ir ieškai įkvepiančių istorijų bei pasiteisinimų savo paties akyse, kodėl savo laiku priėmei vienokį ar kitokį sprendimą, kuris nulėmė naujus kelio vingius ir judėjimo greitį. Praeities tyrinėjimas yra tarsi parfumerinis aromato piramidės analizavimas, skaitant išvardintą aromato kompozicijos sandarą ir mintyse lyginant ją su jau matytomis aromato piramidėmis, natų deriniais ir užuodžiamo aromato sukeltomis vizijomis plačiame laikmečio kontekste, ieškant pasikartojimų, dėsnių ir ženklų, kurie leistų nuspėti ateitį. Ateitis, skirtingai nei praeitis, slepiasi naktyje, tamsoje ir nežinomybėje – norėdamas prisiliesti prie ateities nuojautos, turi atsigręžti į save ir įsiklausyti į kiekvieną tamsos, kuria slepiamės patys nuo savęs, sluoksnį. Visai kaip Puredistance “Black“ atveju – įsivaizduoti ir pajausti, ne analizuoti.

PuredistanceBlackPuredistance “Black“ yra naujausias tikrus parfumerinės prabangos šedevrus kuriančių Puredistance aromatas, prekybos vietas visame pasaulyje pasiekęs šį gruodį. Apie Puredistance “Black“ yra žinoma tik jų kūrėjo Antoine Lie pavardė ir kvepalų pavadinimas – jokios aromato natos nėra pateikiamos, siūlant aromato neanalizuoti – jį reikia įsivaizduoti, užuosti ir pajausti. Šį gimtadienį kvepiu Puredistance “Black“, pažeisdama korektiško parfumerijos naudojimo taisykles, apsigaubusi įsivaizduojamoje kelionėje stebimų kelio ženklų sukurtų aromatu: dūminis, šiek tiek klampus, akivaizdžiai smilkalinis, leidžiantis apsigaubti tylia tamsa ir mėgautis kelione į prisiminimus ir nuojautas. Smilkalai, galbūt – medus ar gauruotasis švitrūnas, agarmedis, aromatinė mediena, galbūt tabakas ar oda ir daugybė asmeninių vizijų bei pojūčių, sukuriamų juodos nakties. Kodėl nakties? – todėl, kad būtent naktis slepia ribą, kurią peržengusi dabartis tampa praeitimi, o ateitis – dabartimi. Man itin patinka, kad šalia visos eilės madingų smilkalinių-juodų-meditacinių aromatų Puredistance “Black“ išsiskiria elegancija – jie tobulai tinkami įtaigiam ir įkvėpiančiam kvėpinimuisi neperžengiant klasikinio stiliaus ir elegantiškosios prabangos ribų. Jeigu naktis, juoda spalva ir ateities posūkių nuojautos turi kvapą, tebūnie tai Puredistance “Black“- įsivaizduojamo juodo nakties aksomo glostymas šalia smilkstant likimus keičiantiems smilkalams.

Nežinau, kokie bus šiandien prasidėję nauji mano metai – pačios ilgiausios metų naktys sėkmingai slepia visas brėkštančias aušras, tačiau kintančių kelio ženklų stebėjimas jau įspėja apie naujus iššūkius, kalnus ir nuokalnes, atradimus ir praradimus. Atsigręžusi į nueitą kelią matau begalę praleistų progų nusiristi į prarają ir nebepakilti, šiemet gimtadienio dieną jau žinau, kad gandai apie mano mirtį, pasak M.Tveno, yra gerokai perdėti. Tegul tik visi dievai suteikia sveikatos mano mylimiesiems žmonėms – melioracijas, kelių tiesimus, stebuklų darymus ir grakščias fenikso skrydžių technikas pakylant iš pelenų sugebėsiu bei visiems pasaulio kvepalams ar įkvėpimams užsidirbsiu ir pati, tačiau be savo artimųjų ir jų meilės aš esu tik smilkalinė be smilkytojo rankos ar prisiminimų knyga be dedikacijos. Tegul tik suteikia…

Nei žvyno, nei uodegos, nei pūkų, nei plunksnų – beldžiant medį tris kartus. Dėl visa ko pikto ir nežinomo 🙂

Rimantė

11 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

11 responses to “Gimtadienis, Puredistance “Black“ ir kelio ženklai: atsigręžimas

 1. Tugras

  Su gimtadieniu, Minerva!

 2. Reda

  Tegul visos dienos būna kaip kvepiantys žiedai !
  Su Gimtadieniu !

  • Minerva

   Dėkui, Reda! Sunkiai su tais kvepiančiais žiedais, kai gimsti gruodį, tačiau parfumerija tikrai išspręs šį gamtos paradoksą! 🙂

 3. Aušra

  Su gimtdieniu! Tegul mistiniai 33-ieji lūžta su pergalės fejerverkais 🙂

  • Minerva

   Ačiū, Aušra! Tegul lūžta su visa jų mistika! – aš už pergalę ir fejerverkus! 🙂

 4. Arvydas

  Su Gimtadieniu !!!

 5. Mergelė

  Su gimtadieniu! Ir tegul Jus ir toliau lydi artimųjų meilė!

 6. Atgalinis pranešimas: Puredistance “White”: šviesi džiaugsmo akimirka | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s