Advento pažadas: užsiauginti Kalėdas.

Šį gruodį aš planavau išvykti kuo toliau nuo Lietuvos, nuo artimųjų, nuo namų, nuo Kalėdų karštligės ir priešgimtadieninės savigraužos į amžinos saulės šalis, kur nėra Kalėdų, blogų naujienų, neišsipildančių stebuklų, liūdesį akyse rodančių veidrodžių, ir grįžti tik Naujiesiems metams artėjant, kai viskas jau nebesvarbu.  Kiekvieną lapkričio vakarą ieškojau bilietų, kelionių, idėjų išvykti kuo toliau net ir kvepalų spintos išpardavimo sąskaita. 

Tada, kai nebetiki stebuklais, jie ima ir išdygsta – pirmąjį žiemos, gruodžio ir Advento rytą mažu daigeliu, kuris stiebiasi šviesos link. Aš netikėjau, kad jis išdygs, skeptiškai nusiteikdama medinio kubelio išmetimui ir saviplakai dėl jam išleistų pinigų, bet šįryt jis pasirodė, išstumdęs smėlio smiltis, neišsigandęs vėsios palangės ir neišauštančios dienos. Mažas daigelis, slepiantis didelį gyvenimo stebuklą, išdygęs ant mano palangės.

Šį Adventą Kalėdas man teks užsiauginti tarsi lepų kalėdinės eglutės daigelį, surenkant išsibarsčiusį tikėjimą žmonėmis, lemties teisingumu ir gerais pokyčiais, išgyvenant priešgimtadieninį liūdesį ir apsaugant savo augančias trapias Kalėdas nuo prigimtinio cinizmo bei netikėjimo “viskas bus gerai“ mantra.

Trys savaitės užsiauginti savo Kalėdas, išdrįsti išlįsti iš cinizmo šarvų ir tapti bent truputį geresne – kitiems ir sau. Kad galiausiai net ir manieji veidrodžiai šypsotųsi.

Adventas prasideda šiandien.

Gražaus Kalėdų laukimo!

Rimantė

Užsiauginti Kalėdas.

Užsiauginti Kalėdas.

8 Komentaras

Filed under Bendroji

8 responses to “Advento pažadas: užsiauginti Kalėdas.

 1. Enija

  tikrai įdomu kas užaugs.

 2. Mergelė

  Kaip gražu! Lai su šiuo augančiu daigeliu- auga tikėjimas,kad Kalėdų Stebuklas įvyks 🙂

 3. Noa

  Nu labą dieną zdresti. Jei auginant Xmas tree išaugtų kad ir ne piktžolė, o nors ir pupelė – aš įsižeisčiau 😀 Kokios čia dabar Kalėdos su pupele! Xmas tree turi būt eglutė! Gerai, ne eglutė, tada bugienis arba puansetija… Bet ne pupelė, ne pipirnė, ne salota, pelėsis arba kerpė…

  O kad kažkas užaugs, tai čia visai nereikia tikėjmo stebuklais. Jei parduodama kažkas pasėto ir instrukcijoj liepia laistyt, tai ir turi išdygt. O va stebuklas bus, jei bus eglutė 😀

  O ne piktžolė! 😀

  • Minerva

   Giedre, mano gyvenime paprastai niekas nevyksta taip, kaip turi vykti, kad ir ką instrukcijose rašo 🙂 Šiandien žiūriu – daigelis dar lyg ir ūgtelėjęs, rytoj vėl žiūrėsiu, ir poryt – dar viena priežastis džiaugtis, kai, rodos, niekas nebedžiugina.

 4. Dalia

  Rimante, Jusu irasai vercia tiketi kad gyvenimas yra grazus, nors jame nemazai skausmo…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s