Kvepiantys vaško kubeliai – kitoks būdas namų kvėpinimui

Vaikštinėdama prieš porą savaičių vykusioje parodoje “Moters pasaulis“ užsukau į pirkėjų apgultą “Baltijos kvapų“ skyrių. Su senais kaip pasaulis “Baltijos kvapų“ produkcijos išbandymo ketinimais suveikė sena taisyklė “Arti bažnyčia – toli Dievas“, nes pro “Baltijos kvapų“ saloną Ožeškienės gatvėje, Kaune, kiekvieną savaitę praeidavau pro šalį ištisus metus, tačiau taip ir neužsukau – namų trauka buvo didesnė už nosies poreikius, todėl “Baltijos kvapų“ skyrius parodoje viliojo nepaisant tikros apgulties, o sužavėta atradimų jau po savaitės užsukau ir į tą nuolat pakeliui liekantį saloną. 

“Baltijos kvapai“ gamina rankų darbo natūralaus sojų vaško kvepiančias žvakes – tokias, kokios ir turi būti žvakės: puikiai kvepiančios ir kuo mažiau kenkiančios aplinkai bei sveikatai. Žvakės turi savo aromatines kompozicijas, nurodytas prie kiekvieno aromato aprašo – pirmą kartą Lietuvoje matau tokį parfumeriškai pozityvų dalyką, aromatų yra devynios galybės ir dar daugiau – kiekvienam pagal poreikius ir pomėgius, tačiau tai, kas paskatino ir Jums pristatyti “Baltijos kvapų“ produkciją, yra kvepiantys vaško kubeliai – iki šiol man nematytas būdas kvėpinti namus.

Kvepiantys vaško kubeliai – aromatizuoti sojų vaško gabalėliai, tirpinami aromatinėje žvakidėje, vienas “Baltijos kvapų“ vaško kubelis – apie 10 gramų. Naudojimas elementarusis: į aliejų garinimui skirtą žvakidės dalį pridroži šiek tiek kubelio drožlių (ekstremalai gali bandyti tirpinti visą kubelį iškart, bet čia jau tikrai ekstremalams arba salių kvėpinimui), uždegi žvakutę ir palauki, kol vaškas išsilydo, tada žvakutę užgesini ir mėgaujiesi stingstančio vaško skleidžiamu aromatu. Sustingusį vašką vėl šildai – vėl atvėsini ir taip tol, kol vaškas “išsikvepia“, žodžiu, labai ekonomiškas ir malonus namų kvėpinimo būdas.

Tai, kas man patinka šiuose “Baltijos kvapų“ vaško kubeliuose, yra didelis aromatų pasirinkimas – aš nusipirkau 10 skirtingų kvapų vaško kubelių nuo “Miros ir frankinsenso“ iki “Peršalus“ (eukalipto kvapo kubelis), salone palikdama dar kokius 90 vaško kubelių aromatų. Labai vykusiai sukurtos aromatinės kompozicijos, gražiai atsiskleidžiančios vaškui stingstant – “Pušynas“, “Lietuviškas beržas“, “Sausmedis“ tiesiog puikios, likusių 7 iš mano turimų dar neišbandžiau.

Kubelio kaina “Baltijos kvapų“ salone – 2,40 Lt, vieno kubelio užtenka bent penkioms-šešioms vaško drožlių porcijoms, kai vienos vaško drožlių porcijos drąsiai užtenka keletui kvėpinimo seansų. Jeigu nepatinka žaidimas su vaško kubeliais, galima įsigyti tų pačių aromatų įvairaus dydžio žvakių – kainos nuo 2 Lt iki sutartinių.

Rekomenduoju.

p.s. Jeigu nepatiks, praktika rodo, jog indų plovikliai vaško kubelių likučius iš žvakidės išplauna tobulai.

Vaško kubelio istorija

Vaško kubelio istorija

3 Komentaras

Filed under Bendroji

3 responses to “Kvepiantys vaško kubeliai – kitoks būdas namų kvėpinimui

 1. Enija

  Pernai gavau dovanų per kalėdas kaitinimo indą ir dešimt vaško gabalėlių. Iki šiol mėgaujamės kvapais. Labai smagu rinktis kokio šiandien norėtume. Tikrai labai mielas dalykas

 2. Dalia

  Jei kam įdomu, tai Vilniuje galima nusipirkti Gedimino 9 esančioje salelėje, vadinasi salelė kitaip, minus 1 aukšte prie Coffee Inn. Ne kubeliai, o lapeliai. Kiek gramų nesiteiravau. Jau išbandžiau ir labai patenkinta. Nusipirkau tik 2 kvapus. Vienintelis pastebėjimas, kad jei ant ištirpusio vaško neužpilsite vandens, o žvakutė ir toliau degs, tai pradeda rūkti, Aš vos ištirpus vaškui jį praskiedžiau vandeniu. Kvapas ir toliau sklinda, bet nereikia taip žaisti: uždegti – užpūsti ir vėl iš naujo.

  • Minerva

   Dėkui, žinosiu! – kvepiančių lapelių dar neteko matyti, todėl tikrai sudominote 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s