Šventinė L’Occitane kolekcija: “Fleur d’Or&Acacia“ ir “Cedre&Oranger“ apžvalga

Ištižus žvakėmis besišypsantiems apkūniems moliūgams ir užgęsus Vėlinių švieselėms ateina aiškus suvokimas, kad prasideda kalėdinė karštligė ir visas parfumerijos asortimentas artimiausius porą mėnesių bus orientuotas į žiemos šventes bei dovanų pirkimą. Iki Kalėdų liko 50 dienų, taigi, sparčiai artėja metas rašyti norų sąrašus Kalėdų seneliui ir garsiai svajoti apie tai, kokius kvepalus norisi rasti po kalėdine eglute, galbūt įsigyti kvepalus, kurie maloniai sietųsi su žiemos šventėmis, arba bent jau pasvarstyti apie šventinius aromatus ir jų įžiebiamus žiburėlius akyse.

Kaip ir kasmet, rudeniui įpusėjus, L’Occitane pristatė riboto leidimo šventinę kolekciją, šiemet tapusią “Graso aromatų kolekcijos“ dalimi. Apie pirmuosius keturis “Graso kolekcijos“ kvapus rašiau vos jiems pasirodžius, rudenį pasirodė dvi dėmesio vertos naujienos – “Ambre & Santal“ bei “Rose & Osmanthus“, o žiemos šventėms pristatyti du nauji L’Occitane kvapai – “Fleur d’Or & Acacia“ bei “Cedre & Oranger“. Žiemos šventėms skirtos naujienos tęsia “Graso kolekcijos“ tradiciją kvepaluose duetais suderinti pagrindinius aromatus, o geroji naujiena yra tai, kad šventinėje kolekcijoje pagaliau buvo skirtas dėmesys vyrams, “Cedre & Oranger“ kvepalus dedikuojant būtent jiems.

FleurDOrAcacia“Fleur d’Or & Acacia“ yra šių metų L’Occitane auksu spindinčios šventinės kolekcijos ašis: tai yra moterims skirti kvepalai su intensyviu geltonos saulėje spindinčio aukso spalvos pojūčiu. Pradinėse natose – citrina ir bergamotė, vidurinėse – mimoza, akacija ir vikšrinis kiškiakrūmis (angl.k. broom /genet, lot.k. – Spartium junceum), bazinėse – mediena ir muskusas. Jeigu šį aromatą reikėtų nupiešti pagal natų kompozicijos spalvas, geltonos spalvos nebūtų tik bazinėse natose – tikras geltonos spalvos pliūpsnis! Mimozos ir akacijos vienuose kvepaluose yra tikras iššūkis – ir vienos, ir kitos kvepia intensyviai, klampiai ir svaiginančiai, tačiau kvepalus kūrusi Karine Dubreuil sėkmingai subalansuoja galvos skausmą galinčias sukelti natas su jas nuraminančia baze, todėl rezultatas – malonus optimistinis gėlių – medienos aromatas aukso dalelėms linksmai spragsint šventinėje vyno taurėje ir iš malonumo primerktose akyse, kai matai save veidrodyje pasiutusiai tinkančia šventine suknele apsirengusią.

????????????Perskaitęs “Cedre & Oranger“ kvepalų pavadinimą tikiesi kažko apelsiniškai kalėdinio, tačiau aromatas kvepia tikrai ne tradicinėmis konditerinėmis Kalėdomis – tai yra aromatinės medienos ir kitokio apelsino derinys. Pradinėse natose – apelsinas, bergamotė ir pušies spygliai, vidurinėse – kardamonas, raudonos uogos ir kedras, bazinėse – vetiverija ir muskusas. Jeigu “Fleur d’Or & Acacia“ aromate dominavo šiek tiek klampi geltona spalva, “Cedre & Oranger“ yra sodrios žalios spalvos aromatas – ir apelsinai jame šiek tiek žali tarsi Hermes “Eau d’Orange Verte“. Man labai patiko – šiais kvepalais kvėpinčiau šio išmaniojo amžiaus išmanųjį vyrą, kuriam Kalėdos reiškia ne apsnigtus medinius namelius iš atviruko ir imbierinius sausainius, bet sveikinimus socialinių tinklų žinutėmis, rašomus kažkur kelyje į nuotykius, kalėdinių lempučių atspindžius betono ir stiklo džiunglėse bei nesentimentalias, tačiau tikrai šventines nuotaikas. Pozityvus, šiek tiek šaltas, šiek tiek apelsininis, šiek tiek kvepiantis spygliuočiais, universalus ir daugeliui patinkantis aromatas – teoriškai, skirtas vyrams, bet šie kvepalai labai puikiai kvepia ir ant moterų odos  – bent jau ant manosios tai tikrai. 

Jau eilinius metus iš eilės L’Occitane žiemos šventėms renkasi kosmopolitinę švenčių koncepciją, išdrįsdami būti moderniais ir kitokiais – be cukruotų vaisių, imbierinių sausainių ar vanilės su cinamonu šventiniuose pyraguose. Pirmuosius metus skeptiškai vertinusi šį požiūrio į žiemos šventes poslinkį šiandien tokiai kosmopolitiškai prieigai esu linkusi pritarti: jeigu kvepalai kvepia tradicinėmis Kalėdomis, po Trijų Karalių jų aktualumas baigiasi, taigi, tiesiog šventinė kolekcija yra kur kas praktiškiau – jos aktualumas trunka gerokai ilgiau, galų gale, ne visas pasaulis švenčia tradicines Kalėdas, o globalūs L’Occitane užmojai akivaizdūs jau kelerius metus – ši šventinė kolekcija aktualu ne tik Kristaus gimimą švenčiantiems. Man šių metų šventinėje L’Occitane kolekcijoje patinka tai, kad šventinės kolekcijos aromatai yra “Graso kolekcijos“, kuri yra šių metų L’Occitane “parfumerinis arkliukas“, dalis – aukštesnio lygmens nei vien tik įprastinio riboto leidimo kolekcijos kvepalai, puikiai įgyvendinta aromatinio dueto idėja, tradiciškai kartu pristatoma ir paties aromato kūno priežiūros linija bei vis dar racionali kvepalų kaina.

Tokiems sentimentaliems, kokiems priskiriu ir save, ieškantiems tradicinių kalėdinių kvapų, cukruotais vaisiais, cinamonu iškvėpintu apelsinu ar spygliuočiu mišku galima kvėpinti namus – gerai pagalvojus, juk tas Kalėdų kvapas, kokį kiekvienas saugome savo atmintyje, ne su artimųjų kvepalais, o su namuose tvyrančiais kvapais susijęs, taigi, kvėpindamiesi moderniomis mimozomis ar kitokiais apelsinais šventinei nuotaikai ir prieškalėdinėms tradicijoms tikrai nenusižengsime. Svarbiausia, kad tos žiemos šventės apskritai nepraeitų pro šalį, neįžiebdamos žiburėlių namuose ir akyse, neprimindamos apie prarastąjį tikėjimą stebuklais ir dosniai gerumu neapdovanodamos. Šventės įsileidimui į namus ir širdis kiekvienas turime po tas pačias 50 dienų – akimirksnį, ištirpstantį kasdienybėje, arba ištisas septynias savaites lėtai mėgautis šventės sukūrimu sau ir savo mylimiesiems.

L’Occitane “Fleur d’Or & Acacia“ bei “Cedre & Oranger“ ieškokite L’Occitane salonuose ir internetinėje parduotuvėje. 75 ml kaina- 189 Lt.

LOccitanepristatymas

L’Occitane renginio fotografės Renatos užfiksuota mano pažintis su šventinės kolekcijos kvapais

Parašykite komentarą

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s