Mylimos ir nemylimos figos kvepaluose: Diptyque “Philosykos“ ir kiti

Prasidėjęs derliaus metas į Lietuvos parduotuves gausiai atnešė figų – prinokusių, nebrangių, rodos, tik pirk ir džiaukis sodriuoju jų aromatu ir saldžiuoju skoniu, vasaros kelionėse matytus figmedžius sapnuodamas atmerktomis akimis. Figos ir jų aromatas siejamas su šiltaisiais kraštais, į kuriuos neateina šiaurietiškas ruduo, šiemet šildytuvus mano namuose įjungęs dar rugsėjui nesibaigus, taigi, prasidėjus figų metui pats laikas pasižvalgyti po figų parfumerijoje pasiūlą Lietuvoje – kad šilumos iliuziją sustiprinti.

Apskritai, figos parfumerijoje paprastai sutinkamos dviejų pagrindinių tipų – žalios figos ir figmedžio lapai, kuriems būdingas intensyvus aromatinis kartumas, ir prinokusios figos, kurioms būdingas lipnus, šiek tiek “pieniškas“ saldumas. Paradoksalu, tačiau žmonės, kuriems patinka žalių figų aromatas, nebūtinai žavėsis prinokusių figų aromatu, ir atvirkščiai – aš pati priklausau tiems, kurie šiaip nemėgsta figų jokia forma, tačiau iš dviejų blogybių – žalių figų ir prinokusių figų – mano nosiai ir kūno chemijai mažesnė blogybė, o kartais net ir visa gėrybė, yra žalių figų kvapas, kuris Carthusia “Io Capri“ kvepaluose man net ir patinka (Senas tekstas apie Carthusia “Io Capri“ – nuorodoje), tačiau lietuviškoji mano nosis labiau myli slyvas nei figas, todėl figų aromato kvepalai yra itin retas svečias mano kvepalų spintoje.

DiptyquePhilosykosJeigu šiandien reikėtų įvardinti pačius figiškiausius kvepalus, nedvejodama įvardinčiau Diptyque “Philosykos“: Olivia Giacobetti sukurtuose kvepaluose figos karaliauja visa apimtimi – pradedant vaisiais, baigiant figmedžio lapais bei pačiu figmedžiu. Pradinėse “Philosykos“ natose – figos ir figmedžio lapai, vidurinėse – kokosas ir žaluma, bazinėse natose – kedras, mediena ir figmedis. “Philosykos“ yra tikra odė figai – puikiai atskleistas natūralus figos aromatas, labai gražiai dera figos ir kokosas – sustiprinamas figos “pieniškumas“, o pati kompozija dar kartą patvirtina Olivia Giacobetti parfumerinio braižo grakštumą. Jeigu patinka figos, Diptyque “Philosykos“ turėtų būti įtrauktas į “privaloma išbandyti“ sąrašą – “Philosykos“ uoslės neapsaldins, tačiau prisiminimų sukeltą pojūtį apie figmedžio uostymą kažkur Graikijoje tikrai sustiprins, o šiaurietišką šaltąjį metų laiką tikrai sušildys. Beje, Diptyque asortimente, Lietuvoje – “Creme de la Creme“ parduotuvėse Vilniuje ir Kaune,  yra ir figų kvapo purškiamas namų kvėpiklis “Figuer“ – jeigu puikiųjų “Philosykos“ figų pasirodytų per mažai.

premierfiguerOlivia Giacobetti figų kvapo kvepalus kuria tikrai sėkmingai – jos parfumeriniame bagaže ne tik Diptyque “Philosykos“, bet ir įžymieji L’Artisan “Premier Figuer“: 1994 metais kurti kvepalai, kuriuose figos bene pirmą kartą buvo atskleistos kaip dominuojanti aromato idėja ir ašis. “Premier Figuer“ galima laikyti visų figų kvapo kvepalų įkvėpėjais – intensyvesni ir sudėtingesni nei porą metų vėliau pasirodę Diptyque “Philosykos“, figos atskleistos migdolų, džiovintų vaisių ir santalmedžio pagalba, žodžiu, tikras parfumerinis praradimas yra tai, kad Lietuvoje L’Artisan “Premier Figuer“ nebeliko, tačiau praradimo nuoskaudą tikrai sėkmingai sušvelnins Diptyque “Philosykos“, pažadu.

heeleyfiguerHeeley “Figuer“ – žaliųjų figų atstovai parfumerijoje. Pradinėse natose – šviežia žolė ir rabarbarai, vidurinėse natose – figmedžio lapai, baltoji arbata ir melionas, bazinėse natose – kedras, sausa žolė ir baltasis muskusas. Karčiai žalia žolė, (ra)barbariški rabarbarai, karčiai aromatingi figmedžio lapai ir švelni baltoji arbata, melionas, baltasis muskusas – sultingas kartumas subalansuotas minkštu švelnumu. Labai įdomus parfumerinis variantas ne tik prisiekusiam figų mėgėjui. Ir nors mano preferencijos Carthusia “Io Capri“ pusėje, Heeley “Figuer“ vertinu kaip drąsią figos interpretaciją, kuri tikrai gali tapti rudenišku atradimu ne vienai nosiai, aptinkamu “Creme de la Creme“ parduotuvėse.

Tai tik keletas mano nosiai ryškiausių figų aromato kvepalų, kuriuos galima rasti Lietuvos parfumerijos parduotuvėse. Kol drėgna spalio žvarba nemaloniai primena apie dar tokį ilgą laiką, likusį iki kitos vasaros, egzotiškosios figos tikrai nusipelnė jūsų nosių ir skonio receptorių dėmesio – juk neišbandęs taip ir nesužinosi apie savo meilę ar nemeilę šiam tolimų kraštų augalui. Kaip rodo praktika, abejingų šiam vaisiui nelieka – vieni įsimyli, kiti nusivilia, o tiek meilė, tiek nemeilė bet kokiu atveju yra emocijos, padedančios nesušalti šiaurietišką rudenį dar neprasidėjus šildymo sezonui.

Tegyvuoja figos! – jos primena, kad kažkur vasara niekada nesibaigia, taigi, nuo figų sušilsime bent jau mintimis.

Figos_tegyvuoja

3 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

3 responses to “Mylimos ir nemylimos figos kvepaluose: Diptyque “Philosykos“ ir kiti

  1. Juste

    O kaipgi figos iš Parfumerie Generale “Jardins de Kerylos“?

    • Minerva

      Juste, sąžiningai, neprisimenu jų – kažkur pasiklydo parfumerinėje atmintyje apie PG tarp Aomassai ir Bois de Copaiba.

  2. Atgalinis pranešimas: LM Parfums “Sine Die” ir “Aldheyx”: figos ir veidrodžių kambarys | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s