L’Occitane “Graso kolekcija“: “Vanille & Narcisse“, “Jasmin & Bergamote“, “Magnolia & Mûre“, “Thé Vert & Bigarade“

Atėjęs parfumerinis ir neparfumerinis pavasaris kartais pateikia išties džiaugsmingų ir dėmesio vertų staigmenų bei naujienų, išsiskiriančių gausiame parfumerijos asortimente. Šiandien Lietuvoje pradėta prekiauti naujausia L’Occitane kvepalų linija “Graso kolekcija“, kurią sudaro ketveri kvepalai “Vanille & Narcisse“, “Jasmin & Bergamote“, “Magnolia & Mure“, “The Vert & Bigarade“ ir kūno priežiūros priemonės. Karine Dubreuil – tikros parfumerijos sostinės Graso atstovės, gimusios, užaugusios ir dirbančios šiame Pietų Prancūzijos mieste – sukurti aromatai, įkvėpti Provanso gamtos ir miestelių, yra tikras šviežio oro gurkšnis arba jauno gaivaus vėjo dvelksmas, taip pasiilgtas po gerą pusmetį Lietuvoje trukusios žiemos. 

“Vanille & Narcisse“ – vanilės ir narcizo duetas. Pradinėse natose – juodieji serbentai ir bergamotė, vidurinėse – narcizai ir gardenija, bazinėse – vanilė ir tongapupės. Mano asmeninis favoritas iš šios kolekcijos: sodrus, jaukus ir šiltas, palaipsniui lengvai intoksikuojantis uoslę maloniai erzinančių narcizo ir gardenijos aromatų sklaida, tokia didelė bei pavasariškai pozityvi saulės ir šilumos dozė, išlaikanti elegantišką grakštumą ir lengvumo viziją. Na, tikrai puikiai pavykę kvepalai! – giriu iš visos širdies ir nosies! 

“Jasmin & Bergamote“ – jazminaičio ir bergamotės duetas. Pradinėse natose – bergamotė ir mandarinas, vidurinėse – jazminaitis ir citrinmedžio lapai, bazinėse – santalmedis ir kedras. Puikiai subalansuota citrusų ir jazminaičių gaiva! – vėsios, šiek tiek karstelėjusios citrusinės drėgmės pojūtis su sėkmingai “suvaldytu“ jazminaičiu, palaipsniui atsiskleidžiančios šilta mediena. Aromatas šiek tiek primena visą eilę praeityje jau matytų kvepalų, tačiau tarp šių metų parfumerinių naujienų, skirtų šiltajam metų laikui, tai yra didelio dėmesio vertas variantas. Šiuos kvepalus drąsiai mėginčiau ir ant vyro odos – garantuoju, moteriškų kvepalų naudojimu tikrai niekas neapkaltins. 

“Magnolia & Mure“ – magnolijos ir gervuogių duetas. Pradinėse natose – gervuogės ir bergamotė, vidurinėse – magnolija ir rožė, bazinėse – pačiulis ir samanos. Uogos ir gėlės, gėlės ir uogos – gražios, šiltos, jaukios, nenusaldintos, elegantiškos, rimtas konkurentas Lalique “Amethyste“ ar L’Artisan “Mure et Musk“. Nuo šios magnolijos tikrai neskaudės galvos,  o gervuogės nesukels nesaikingam saldumynų vartojimui uosle būdingo pojūčio – tinkami ir žiemai, ir vasarai, ir darbui, ir laisvalaikiui.  

“The Vert & Bigarade“  – žaliosios arbatos ir karčiojo apelsino duetas, vienintelis įvardinamas kaip unisex. Pradinėse natose – apelsinas ir kartusis apelsinas, vidurinėse – žalioji arbata ir matė, bazinėse – kedras, čiobreliai ir muskusas. Jokio apelsininio saldumo – tik karstelėjusi citrusų gaiva, atpažįstama senoji-geroji “lioksitaninė“ žalia arbata (mano nuomone, senosios arbatos linijos buvo apskritai vieni geriausių L’Occitane aromatų) ir palaipsniui greta medienos žaviu lengvu vaiduokliu pasirodantis čiobrelis. 

grasokolekcija

Subjektyvia nuomone, L’Occitane “Graso kolekcija“ yra ilgai lauktas tvirtas L’Occitane pareiškimas, kad elegantiškai paprastų, įkvėptų gamtoje atpažįstamų kvapų, kvepalų srityje jie išlaikė stiprias savo pozicijas, nepaisant visų kasmetinių rausvųjų flankerių,  orientuotų į Azijos rinką, tarpusavyje besiskiriančių tik menkomis smulkmenomis. Drąsiai lyginčiau šiuos ketverius kvepalus su Guerlain “Aqua Allegoria“ kolekcijos ambicijomis – nieko pernelyg sudėtingo, tačiau, tuo pačiu, kasdieniam kvėpinimuisi puikiai tinkami  gražūs ir kokybiški aromatai. “Graso kolekcijos“ kūrėja Karine Dubreuil savo parfumeriniame bagaže turi dvi Guerlain “Aqua Allegoria“ – “Grosellina“ bei “Pivoine Magnifica“ ir populiarumo per gerą dešimtmetį nuo sukūrimo neprarandančius Lanvin “Eclat d’Arpege“: tam tikrų pozityvių panašumų su “Grosellina“ galbūt ir galima atrasti “Magnolia & Mure“ – abiejų uogos yra puikiai suvaldytos ir aromatas nenusaldintas iki pernelyg saldžios uogienės ar kompoto asociacijų,  tačiau nujaučiamai lengvos į Lanvin “Eclat d’Arpege“ panašios užuominos išties sklando visoje “Graso kolekcijoje“ kaip parfumerės autorinis braižas. Nuo šio šiltai-lengvai-skaidraus braižo šiai kolekcijai tik geriau.

Asmeninė pastaba apie L’Occitane pokyčius. Man ne itin patinka L’Occitane produkcijos pakuočių pokyčiai – kur dingo tas spalvomis ir ornamentais turtingasis Provansas, nuo kurio viskas ir prasidėjo? “Graso kolekcija“ įpakuota šiuolaikiškuose minimalistiniuose buteliukuose ir minimalistinėse dėžutėse: bene pusė puikių aromatų grožio pradingsta tame pakuotės minimalizme. Taip, tai subjektyvu, ir laikai keičiasi, parfumerijoje vis labiau dominuojant Azijai ir Pietų Amerikai kaip tikslo regionams, bet man visada taip patiko tas kartais perteklinis L’Occitane pakuočių spalvų sodrumas, aukso spalva ir raštų sudėtingumas… Nesu tikra, kad kvepalus perkančių žmonių auditorija Lietuvoje jau yra tiek išugdyta, kad kvepalus rinktųsi tik pagal aromatą, ignoruodama dėžutės ar buteliuko grožį: viena vertus, tokie minimalistiniai buteliukai slepia puikius aromatus, tačiau, kita vertus, tam, kad tuos aromatus atrasti, reikia pradžioje susidomėti buteliuku. Nuoširdžiai tikiuosi, kad dėmesio netraukiančios pakuotės netaps kliūtimi atrasti “Graso kolekciją“ – ji tikrai verta pačio didžiausio dėmesio, saulei Lietuvoje paskutinius šalčio ir sniego likučius savo dėmesiu glostant.

 

2 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

2 responses to “L’Occitane “Graso kolekcija“: “Vanille & Narcisse“, “Jasmin & Bergamote“, “Magnolia & Mûre“, “Thé Vert & Bigarade“

  1. Atgalinis pranešimas: Šventinė L’Occitane kolekcija: “Fleur d’Or & Acacia” ir “Cedre & Oranger” apžvalga | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

  2. Atgalinis pranešimas: L’Occitane “Neroli & Orchidee”: žydintis duetas Motinos dienai artėjant | Minervos Blog'as: Įkvėpimai

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s