Ambrozija, gimtadienis ir nemirtingumo paieškos Jean-Louis Scherrer “Scherrer 2“ aromate

…Privilegijuotieji Panteono dievai buvo apdovanoti amžina jaunyste, nes dieviškasis maistas – ambrozija – jiems garantavo nemirtingumą. Ambrozija, nektaras, jaunystės eliksyras – tai, ko netenki, kai tave išvaro iš privilegijuotųjų tarpo: taip tau tampa pažįstamos mirtingųjų bėdos ir ligos, o tu visą gyvenimą ieškai to prarastojo amžinosios jaunystės šaltinio, vos pastebėjęs pirmuosius senėjimo ar išvarymo iš rojaus požymius…

scherrer2Ambrozija mirtingųjų vaizduotėse paprastai įsivaizduojama kaip saldus, tarsi sirupas klampus skystis, kuriame būtinai yra medaus. Medus yra bene artimiausias dievų maistui iš mirtingiesiems pažįstamų sveikatos šaltinių – bet kuris bitininkas ar bitininko palikuonis jums tai patvirtins. Beieškant ambrozijos šiais metais ji mane susirado pati: mano nosies ir vaizduotės nuomone, bene arčiausiai panteono gyventojų nemirtingumo paslapties yra Jean-Louis Scherrer “Scherrer 2“ – 1986 metais pristatyti kvepalai, šiandien pastebimi tik sunkiosios parfumerijos artilerijos gerbėjų. Pradinėse natose – aldehidai, ananasas, žaluma, mandarinas, persikas, anyžius ir bergamotė, vidurinėse natose – medus, tuberoza, lelija, florencinis vilkdalgis, jazminaitis, pakalnutė, rožė, bazinėse natose – santalmedis, ambra, muskusas, benzoininė derva, vanilė ir heliotropas. Nuo aromato sklaidos ir pabaigos dominuoja medus ir vaisiai (ananasas šiuos kvepaluose itin ryškus, o derinyje su aldehidais – įnoringas ir gražus), gėlės atlieka harmoningo pritariančio vokalo vaidmenį, o bazė vis dar neišblėsus medui tampa tikru meno kūriniu – jautiesi lyg išteptas jaunystės nektaru, tarsi tikrasis dievų panteono narys, žinantis nemirtingumo paslaptį. Šis dievų panteono medus persekiojo mane ištisus metus, pirmąkart sužavėjęs Briuselyje, galiausiai netikėtai mane suradęs Kaune. Pačiu laiku – kai mūzos jau buvo mane apleidę, o rankose kas vakarą gniaužiau liūdnus perspektyvios praeities voratinklius, nedrįsdama žengti pirmo žingsnio iš savo pačios šešėlio.

Atsisveikinti su praeitimi, kuri tau žadėjo neribotas ateities galimybes ir ramią vietą po saule, nes atrodei reikalingas ir talentingas, nėra lengva – jautiesi tarsi išspirtas iš panteono, kuriame jauteisi svarbus ir reikalingas, o dabar turi išmokti mirtingųjų gyvenimo, susiduriant su jų kasdieninėmis problemomis ir nektaro nežadančiais iššūkiais. Tokie ir buvo mano praėjusieji metai: pykstant ant viso pasaulio dėl išvarymo iš saugios nemirtingumo nektaro zonos, susitaikant su pasikeitusia realybe – tai tikrai nėra lengva, kai tau daugiau nei trisdešimt, pripažįstant savo kaltę dėl išvarymo ir naujo kelio paieškų pradžia, žmonių kalba vadinama naujo darbo paieškomis. Šiandien – gimtadienis, naujų mano metų pradžia. Ir aš jau tikiu, kad šiais metais patį geriausią darbą, išsprendžiantį mano egzistencines ir nerealizuotų talentų problemas, aš tikrai rasiu – juk tie, kurie ieško, randa, tiesa? O kaip dėl ambrozijos? – Nuo ambrozijos ir pradėsiu, gimtadienio dieną pasikvėpinusi “Scherrer 2“, tyliai šypsodamasi, kad panteono dievai nežinojo esminės ambrozijos sudėtinės dalies – mirtingieji ją vadina meile. Meilė, tik meilė mirtingiesiems suteikia dievams priskirtą nemirtingumą: ambroziją gėrusių panteono dievų vardai seniai išdilo iš žmonių atminties, o gimtadienio dieną mirtingieji jaučiasi pačiais ypatingiausiais dėl to, kad kažkas juos beprotiškai myli ir mylės net ir gimtadieniui praėjus ar iš panteono išvarytus.

Ačiū mane mylintiems! – jūs esate mano jaunystės ir įkvėpimo šaltinis, sugrąžinantys pabėgusias mūzas ar gyvenimo džiaugsmą. Manęs nemylintiems ir blogo linkintiems – liūdnos naujienos: tai, kas manęs nenužudė, mane sustiprino, taigi, bent jau sunkiąja parfumerijos artilerija, žilais plaukais bei patirtimi aš tikrai ginkluota ir stipresnė nei vakar. Ačiū Tėvams už tą snieguotą gruodžio 17-ąją, trečiadienį, prieš daugelį metų, ačiū Vyrui – už visas gruodžio 17-asias, kurias praleidžiame kartu. Dar vienerius naujus metus pradedant jaučiuosi beprotiškai turtinga – mane myli. Ir dievai, visiems laikams praradę ambrozijos paslaptį dėl po pasaulį pasklidusio nemirtingumo, tegul išeina iš proto – pasaulio pabaigos bent kol kas tikrai nebus.

10 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

10 responses to “Ambrozija, gimtadienis ir nemirtingumo paieškos Jean-Louis Scherrer “Scherrer 2“ aromate

 1. julija

  Sveikinu su nauja pradzia,Minerva! Linkiu sekmes!:)

 2. Alvydas

  Su Gimtadieniu, lai jis būna linksmesnis už tuos viltingus, bet vis tiek liūdnokus pamąstymus, lai Meilė ir kvapai neapleidžia, o likimas būna dosnus ir maloningas. Išgyvenome iki Tavo pirmadienio, atrodo, teks gyventi ir toliau 🙂

 3. Gitana

  Su gimtadieniu!

 4. Jolanta

  Su gimtadieniu, Minerva! Kiekviena pabaiga yra naujos gražios galimybės pradžia. La Vita e bella…

 5. Minerva

  Ačiū visiems! Tegul Jūsų geri palinkėjimai išsipildo! 🙂

 6. mimi

  Sėkme ir atkaklumu kvepiančių metų! Juk tikrasis karo dievas ne tas, kuris nė kart nepralaimėjo, o tas, kas vėl ir vėl atsikėlė,)

 7. Mergele

  Su gimtadieniu,Minerva!Mylekit ir bukit mylima!

 8. Ruta

  Minerva, tik mirtingieji gyvenime patiria kazka naujo dar nepatirto! Linksmu, sekmingu, nuostabiu metu!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s