Parfumerinių atradimų maršrutai, I dalis. Kauno “Creme de la Creme“.

Turiu pripažinti: Minervos blog’o skaitytojai yra tikrai fantastiški! – Atėjus trumpalaikės ramybės laikotarpiui tinklaraščio rašyme, gavau keletą mielų laiškų, kuriuose išreikštas susirūpinimas dėl mano dingimo iš eterio. Ačiū už rūpestį! – nedingau, parfumeriniais takais intensyviai vaikštau, tik tada, kai reikia rinktis tarp darbo ir tinklaraščio, kartais nugali darbas ir ne tokių kvepiančių ar įkvepiančių tekstų rašymas…

Šįkart nusprendžiau pasidalinti savo kvepiančiais pastarojo meto maršrutais, sudarant tam tikrą tikslinį gidą, kur ir kodėl verta užsukti ir ką verta pauostyti ar apžiūrėti. Visiškai subjektyviai, remiantis mano asmenine nuomone ir nosimi, neatsižvelgiant į madingumus ar finansines testuojamų kvepalų vertės išraiškas, noriu tam tikra prasme nuvesti Jus savo pėdomis ir parodyti tai, kas man tapo šio pavasario atradimais. Pirmoji maršruto vieta – Kauno “Creme de la Creme“ parduotuvė, įsikūrusi Akropolyje.

“Creme de la Creme“ parduotuvė mane išties nervina – kaskart nuėjusi ten randu kažką naujo, nematyto, neuostyto ir įdomaus. Kodėl nervina? – todėl, kad asortimento atranka yra tiesiog puiki, o nuolatinis asortimento atnaujinimas ir naujų prekių ženklų įvedimas į Lietuvos parfumerijos pasaulį skatina mano maršrutus į šią parduotuvę nukreipti itin dažnai, kas galiausiai baigiasi naujų parfumerinių norų atsiradimu ar bent jau giliais atodūsiais atradus tikrus šedevrus tema… Žodžiu, eiliniai komplimentai Žmogui, kuris Creme de la Creme asortimentą sudarinėja, su tradiciniais priekaištais dėl pernelyg didelio parfumerinių vertybių kiekio vienoje parduotuvėje jautriai mano parfumerinei sielai 🙂

Šį pavasarį aš pagaliau radau priežastį nebeburbėti dėl plačiai išreklamuotųjų “By Killian“ neatvežimo į Kauną, juos paliekant tik sostinės parfumerijos mėgėjams bei kiekvienu nauju brangių kvepalų buteliuku besigiriančioms žurnalų viršelių žvaigždėms. Taip, aš negaliu girtis “By Killian“ išbandymu – dar viena priežastis, kodėl niekaip negaliu tapti Lietuvos elitu, nes į kontekstą niekaip neįsipiešiu ir dalyvauti pokalbiuose apie madingus kvepalus niekaip negaliu, tačiau Kauno “Creme de la Creme“ atradau tai, kas bet kokias nuoskaudas dėl nepatekimo į elitą užglostė – į Kauną atvyko platus “Parfumerie Generale“ asortimentas! Ir dėl “Parfumerie Generale“ atvežimo Minerva mielai sudeda savo ginklus taikos laikotarpiui išaušus.

“Parfumerie Generale“ – 2002 metais pristatyta nuodėmingai gražaus parfumerio Pierre Guillaume kurtų kvepalų kolekcija, kurią šiandien sudaro 22 “sunumeruoti“ kvepalai (kvepalai, kurių juodose etiketėse puikuojasi skaičiai, išlaisvinantys nuo išankstinių stereotipų kvepalų klasifikacijų prasme) bei 10 kvepalų iš “privačios kolekcijos“ (angl.k. – private collection) serijos. Jausmas priėjus prie Parfumerie Generale labai įdomus: matai didžiules lentynas su “sunumeruotais“ kvepalais, kurių numeracija tau nieko nesako, tada imi pirmą pasitaikiusį testerio buteliuką aromato išbandymui ir įsimyli iš pirmo įkvėpimo. Imi antrą – ir istorija pasikartoja. Dar neišbandžiau visos kolekcijos, tačiau “Bois de Copaiba“ iš “Privačios kolekcijos“ mintyse ir jausmuose jau įsitaisė greta vintažinio Guerlain “L’Heure Bleue“ kaip artimas giminaitis pačia geriausia šios sąvokos prasme – gilus, sodrus, nostalgiškas ir nuostabiai suderintas aromatas kaip koks Stradivarijaus smuikas. Nuostabu! Bene populiariausieji ir Lietuvoje žinomiausi “Aomassai“ (10 numeris), kuriuos taip mėgsta gurmaniškų-aromatinės medienos aromatų mėgėjos, man pasirodė šiek tiek per daug “saldžiai-sirupiniai“, tačiau turbūt tik todėl, kad juos testuojant “Bois de Copaiba“ vis dar grojo mintyse ir jausmuose. Žodžiu, “Aomassai“ bandysiu dar kartą. “L’Eau Guerriere“, kuriuos pasičiupau išbandymui visų pirma dėl pavadinimo (vertimas – kario vanduo), nustebino įdomiu aldehidų, žalumos ir kvapiųjų dervų deriniu – lyg ir gaivu, bet su gilia, lengvai “sirupine“ aromatine potekste. “Kario vandenį“ mielai naudočiau ir pati kaip korektiškus darbinius kvepalus, nors nujaučiu, kad ant vyro odos jie dar gražiau skleidžiasi.

Be atodūsių prie “Parfumerie Generale“ lentynos, Kauno “Creme de la Creme“ verta atkreipti dėmesį į beprotiškai puošnius “Shaik“ kvepalų buteliukus iš Bahreino – Chic Shaik No 30 ir 70 bei Opulent Shaik Classic No 33 ir No 77. Nežinau, kokiu racionaliu pagrindu “Creme de la Creme“ šiuos kvepalus atvežė į Kauną, tačiau šiuo jų sprendimu aš tikrai apsidžiaugiau – ne kasdien gali apžiūrėti tokius meno kūrinius kainuojančius daugiau nei minimali alga! Aromatai gražūs, bet korektiškai neišskirtiniai – tinkami naudojimui kaip neįkyrūs darbiniai kvepalai, tačiau žinant Bahreino istoriją, sakyčiau, kad Shaik kvepalai puikiai reprezentuoja savo kilmės šalį! (Apžiūrėjus šiuos kvepalus supratau, kad kvepalai išties gali tapti šaltuoju ginklu! – tokiais buteliukais drąsiai galima sunkius sužeidimus padaryti…)

Dar vienas atradimas – Olfactive studio kvepalai, kurie pasirodė tik 2011 metais, taigi, drąsiai gali būti laikomi naujove parfumerijos pasaulyje. Kauno “Creme de la Creme“ radau tris iš keturių šios serijos kvepalų – “Autoportrait“, “Chambre Noire“ bei “Still life“. Visi geri, visi. Šiandien griebčiau “Chambre Noire“, rytoj sugrįžčiau atgailaudama dėl likusių dviejų nepagriebimo kartu – retas derinys, kai  susitinka puiki kokybė, gražios kompozicijos ir nedidelė kaina. Labai rekomenduoju nepraeiti pro šalį instinktyviai link Amouage keliaujant.

Beje, apie Amouage. Pagaliau išbandžiau Amouage “The Library Collection Opus VI“. Nepaisant į favoritų tarpą patenkančių šių kvepalų kompozijos natų, visgi nesužavėjo – taip, geri kvepalai, bet Stradivarijumi net nekvepia. Preferencijos visgi išlieka Opus III.

…ir tai dar ne visi šio pavasario atradimai. Pasikartosiu, Kauno “Creme de la Creme“ mane nuoširdžiai nervina. Bet pačia pozityviausia prasme, nes tada, kai atrodo, kad jau viską esi išbandęs, nuėjęs į šią parduotuvę gauni smūgį į paširdžius ir peno įkvėpimui. Gerai, kad jie yra. Nemaža dalimi jų dėka jautiesi ne parfumerine provincija, bet parfumerija itin turtingos šalies gyventoju.

Reklama

9 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

9 responses to “Parfumerinių atradimų maršrutai, I dalis. Kauno “Creme de la Creme“.

 1. demeina

  Ne nezinojau, kad esu “madinga“: parlekusi trumpam i Lietuva uzbegau ir Creme de la Creme ir uzmaciau By Killian. Nemeluosiu, tris valandas vaiksciojau “Panoramoje“ ir ratais vis grizdavau prie ju – niekaip negalejau issirinkti pacio paciausio – ju kvapas taip kito ir skleidesi ir kaskart vis naujas emocijas kele, kad galiausiai susipurskiau visus ant lapeliu ir tusinuku uzsirasius pavadinimus kitoje puseje dar valanda sedejau Coffee Inn. O baigesi tuo, kad nusipirkau visa rinkini… Madinga ar ne, bet tikrai kazkas fantastisko!

 2. Creme de la Creme tai man kvepia dauuug kas. ten taip kažkaip gera, jauku ir visi kvapai tokie tikri. bet kokį pravalą padariau neseniai.. rinkausi rinkausi sau kvepalus, išsirinkau Kurkdjian Lumiere Noir, nu kvepėjo man laaabai.. grįžau namo, išsipakavau, paskvėpinau.. žiūriu, kažkaip jau ne taip kvepia.. nu bet nieko, galvoju, dažnai taip būna, kad pasikeičia suvokimas :)) kitą dieną vėl pasikvėpinu, paskui vėl.. ir kažkas man ne taip.. ir tada pažiūrėjau į buteliuką. pasirodo, dėžutę kai ėmiau, pasiėmiau vyriškus kvepalus tokius, o ne moteriškus 😦 nu ot žiopla, negaliu.. ir ką padarysi..

  • Minerva

   Brum, siūlau vyriškuosius Lumiere Noir naudoti tada, kai “į karą“ reikės eiti – tikrai mobilizuoja! 🙂

 3. JVana

  Geriau buciau neskaicius.. Miegociau ramiau 🙂

  • Minerva

   JVana, jeigu pasakyčiau, kad po aprašytojo apsilankymo Kauno CdC dar atsivežė Van Cleef&Arpels ekskliuzyvus (vieni gražiausių gėlinių (floral) pavyzdžių!) ir tai dar ne viskas… 🙂

 4. London

  Mane CdC nervina dėl to, kad nespėjus savo nosies apšildyti esančiais kvapais, kitą kartą atėjus gali jų vietoje rasti kitus. Gal ne blogesnius, netgi geresnius, bet, please, norisi ir pastovumo kartais! 😀 Baigusi buteliuką kvepalų, norėčiau žinoti, kad galėsiu nusipirkti kitą, o ne dabar griebti kelis iškarto, nes kai baigsiu, greičiausiai čia jų neberasiu.

 5. rudnosis88

  Nuostabus durklo formos Shaik buteliukas, bet ne ka mažiau vaizduotę žadina, vyriški Amouage buteliukai su kamšteliu Omano durklu formos …

  • Minerva

   Intrigos prasme šiuo metu mano favoritai – Parfumerie Generale su savo skaičiais, kurie nieko nesako 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s