Jean Paul Gaultier “Kokorico“ arba Nuo tautosakos visgi nepabėgsi

“Išsipuošęs kaip gaidys“, “pasipūtęs kaip gaidys“, “įkyrus kaip gaidys“, “vadovauja kaip koks gaidys“ – kokių tik priežodžių ir patarlių apie plunksnuotuosius-pentinuotuosius “kiemo žadintuvus“ nėra lietuvių liaudis užrašiusi, o modernioji karta savųjų interpretacijų šio gražaus paukščio atžvilgiu irgi nepagailėjo. Akivaizdu, po kiemą vaikštinėjantis gaidys lietuviams buvo bene pirmasis susidūrimas su tam tikra valdžios apraiška: tas, kuris paskelbia darbo dienos pradžią, tas, kuris surikiuoja visą vištų batalioną, tas, kuris karingai kedena plunksnas ir puola pirmai galimybei pasitaikius, taigi, stebėtis ironišku gaidžio įvaizdžiu tautosakoje tikrai neverta, tačiau visgi tenka pripažinti, kad gražios išvaizdos gaidžiams gamta tikrai nepagailėjo.

Gaidžio kaip puošnaus paukščio stereotipas būdingas daugeliui Europos valstybių, todėl nenuostabu, kad ekstravagantiškojo Jean Paul Gaultier naujieji kvepalai vyrams buvo pavadinti “Kokorico“ (prancūziškasis “kakariekū“) su akivaizdžia aliuzija į gaidžio puošnumą. Puiki šių kvepalų reklama su gražiuoju Jon Kortajarena, vaizdo klipe atliekančiu plunksnas kedenančio gaidžio vaidmenį, jau senokai užminė mįslę, kas slepiasi metalinėse skardinėse ir juodose galvose – itin neįprastuose kvepalų buteliukuose. Į Lietuvą atkeliauti šie kvepalai vėlavo beveik pusmetį, tačiau šiandien visiems smalsuoliams “Kristianos“ parduotuvėse jau galima juos išbandyti. Išbandžiau, nusijuokiau ir pagalvojau: “Nuo tautosakos nepabėgsti, gaidys ereliu irgi netaps“.

Nepaisant pažadų apie išskirtinį aromatą, žalios kakavos natas ir kitas pagundas, mano nuomone, Gaultier “Kokorico“ visiškai pateisina savo vardą: jeigu “Kokorico“ testuoji gerai pažinodamas Guerlain “L’Instant pour Homme“ bei “L’Instant  pour Homme Extreme“, esi priblokštas dežavu efekto – neatskirčiau Gaultier nuo Guerlain, na, niekaip neatskirčiau! Ta pati sausa kakava, ta pati sausa aromatinė mediena, sakyčiau, ne atskiri kvepalai, kurti garsių parfumerių, o viso labo neblogas flankeris.

Palyginimui: Jean Paul Gaultier “Kokorico“ kūrė Olivier Cresp ir Annick Menardo, pradinėse natose – figos lapai, vidurinėse – kakavmedžio pupelės, bazinėse – pačiulis, kedras ir vetiverija.

Guerlain “L’Instant pour Homme“: kūrėja – Beatrice Piquet, pradinėse natose – citrusai, anyžius ir jazminaitis, vidurinėse – pačiulis, kedras, santalmedis, Lapsango arbata, kakavmedžio pupelės ir levandos, bazinėse natose – muskusinės ybiškės sėklos ir muskusas.

Lyginant pačias aromato kompozicijas popieriuje, skirtumų yra. Lyginant aromato kompozicijas pagal aromatus, skirtumų nėra tiek, kad žavėtis “Kokorico“ kaip originaliu kvepalų variantu: aromatingomis žaliomis figomis pakeičiami citrusai ir anyžius, vetiverija – muskusas. Pasipurtė gaidelis, pakedeno plunksneles, bet toliau savojo kiemo ir neišskrido…  Gerai, kad bent jau gražus tiek reklamine kampanija, tiek pakuote, tiek ir klonuotu aromatu – tuo ir džiaugiuosi.

Reklama

4 Komentaras

Filed under Apklausos, Bendroji, Guerlain, Informacija apie kvepalus

4 responses to “Jean Paul Gaultier “Kokorico“ arba Nuo tautosakos visgi nepabėgsi

  1. klevo lapas

    ačiū už blaivų ir šmaikštų parfumerijos lentynų pristatymą 🙂

  2. rudnosis88

    Kvepalai verti demesio, bet man labiausiai patiko kostiumai reklamoje, iskart matyti kas autorius. Juntamas ir matomas JPG stilius. Aciu uz video, pats nebuciau ieskojes. Daugiau nuostabiu JPG kostiumu “Mylene Farmer Stade de France“ ivedus Youtubeje 🙂
    PS Labai susizavejusiems pasidalinciau pilna sio koncerto HD versija.
    Minerva, sorry uz mano off topic pasisakyma 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s