Parfumerinės naujienos: 2010m. balandis, “Sarma“.

Penktadienį fantastiškai gražaus pavasario įkvėpta nusprendžiau visą popietę paskirti parfumerinių naujienų paieškoms populiariuosiuose parfumerija prekiaujančiuose tinkluose, taigi, apsiginklavau aštria uosle, pora pieštukų ir išdrožiau į parduotuves atradimams atvira širdimi. Pasivaikščiojau. Prisiuosčiau. Šauniai paplepėjau su konsultantėmis, kurios savo žiniomis ir aptarnavimo kokybe išties maloniai nustebino. Namo grįžau su keliasdešimt kvepiančių lapelių (“bloter’ių“, parfumeriniu žargonu kalbant) ir nuoširdžiu džiaugsmu – yra ką atrasti! Tikrai yra! Krizė yra išties sunkus periodas, tačiau jeigu ji skatina atsigręžti į nesenstančias vertybes, turbūt jos išties reikėjo – bent jau parfumerine prasme.

Apie visas naujienas tikrai nerašysiu, bet su didžiausiu malonumu pasidalinsiu savo atradimais, kuriuos siūlyčiau traktuoti kaip tam tikrą kelionės gidą – ką tikrai verta pauostyti, jeigu jau keliai į parfumerijos parduotuves atves.

Visų pirma – “Sarma“. Vienas pagrindinių parfumerija prekiaujančių prekybos tinklų Lietuvoje, kurio dovanų čekių turbūt nėra gavusi reta Lietuvos moteris, pilnametystės sulaukusi. (Mano aštuonioliktasis gimtadienis kadaise taip pat buvo su “Sarmos“ dovanų čekiu susijęs: kosmetikos nenaudojanti mergiotė gavo dovanų “Sarmos“ dovanų čekį ir išvedė iš proto konsultantes, bandydama ką nors už tą dovanų čekį nusipirkti, nes čekyje nurodytos sumos kvepalams buvo per mažai.. :)) Tai, kas man šiuo metu patinka “Sarmoje“ – profesionalėjančios konsultantės: ne tik malonus aptarnavimas, bet ir išties neblogas tinkamo parfumerijos siūlymo išmanymas. Jeigu mano atmintis neapgauna, bet bent jau Kauno Akropolio “Sarmoje“ kvepalų lentynose sumažėjo apšvietimo, o tai kvepalams tik į naudą. Žodžiu, “Sarmoje“ kvepalus galima pirkti drąsiai – jeigu nėra “medžioklės“ ieškoti kur pigiau, o norisi kvepalus nusipirkti čia ir dabar. (Bet Lalique dingimas iš “Sarmos“ – didelė netektis. Tikrai didelė.)

“Sarmoje“ naujienomis pažymėtų produktų išties yra nemažai. Kaip jau įprasta Lietuvoje, “naujiena“ yra ne tik parfumerinė naujiena, bet ir pvz. seni geri kvepalai, kuriais pradeda prekiauti tas prekybos tinklas. Šįkart nepykstu – “Sarmoje“ kaip naujiena pristatyta parfumerinė klasika, kurios iki šiol Lietuvoje tikrai nebuvo kur pauostyti, o pauostyti ir susižavėti būtų visai verta. Tačiau visų pirma – tikrosios naujienos, kurios galėtų būti visai įdomios tuberozų gerbėjoms.

Apie tai, kad man su tuberozomis (lot. Polianthes tuberosa) – į meilenį panašiomis gėlėmis – nepakeliui, ne kartą esu rašiusi tinklaraštyje: jeigu kvepalų sudėtyje yra tuberozos, tais kvepalais mane galima kvėpinti tik vienu atveju – jeigu ištiktų “tarp gėlių“ situacija. Ir visgi, tenka pripažinti, kad tuberozų yra daugelio įdomių kvepalų sudėtyje – naujasis Prada Infusion variantas taip pat tuberozoms skirtas. Prada “Infusion de Tubereuse“ – trečiasis “Infusion“ serijos aromatas moterims (pirmieji buvo “Infusion d’Iris“, antrieji – “Infusion de Fleur d’Oranger“). Švelnus, neįkyrus variantas, kuris tiktų kaip darbiniai kvepalai tuberozų mėgėjoms, iš kurių darbas reikalauja itin griežto parfumerinio korektiškumo. Mano preferencijos – Infusion d’Iris, tačiau tuberozų gerbėjoms naujieji Prada Infusion turėtų visai patikti. Rekomenduoju ne tik pauostyti, bet ir išbandyti ant odos – graži švelni aromato sklaida.

Didysis mano atradimas – Van Cleef&Arpels kvepalų pasirinkimas. Pagaliau išbandžiau “Feerie“ – fantastiškai gražus buteliukas ir… kažkurio turėto šampūno kvapas tame buteliuke. (Ar anksčiau šampūnai taip gerai kvepėdavo, ar šiais laikais tiesiog madingi šampūnų ir muilo burbulų kvapai? :)) Dar vienas gražus Van Cleef&Arpels kvepalų buteliukas, puiki kvepalų pristatymo “legenda“ ir nesužavėjęs aromatas – “Oriens“: tikėjausi išraiškingesnio rytietiško varianto, tačiau aromatas – iš “valgomųjų“ aromatų serijos, kuriame gali atpažinti saldumynus ir uogytes-gėlytes. Tiek “Feerie“, tiek “Oriens“ verta bent jau buteliukus pakilnoti – reto grožio kūriniai, tačiau privaloma tvarka reikia pauostyti senąją gerąja Van Cleef&Arpels parfumerinę klasiką – “Tsar“ ir “First“.

Van Cleef&Arpels “Tsar“ (1989), mano uosle,  yra vienas gražiausių klasikinių vyriškų aromatų, priskiriamų aromatinės medienos grupei: ypatingai didelis sudedamųjų aromato dalių kiekis – kietis, kalendra, levandos, žaluma, apelsinmedžio žiedai, bergamotė; vidurinėse natose – gvazdikas, kadagio uogos, peletrūnas, florencinis vilkdalgis (angl.orris-root), jazminas, kmynai, pakalnutė ir rožė; bazinės natos – oda, santalmedis, tongapupės, ambra, pačiulė, muskusas, kokosas, briedragių absoliutas (oakmoss) and kedras. Aromatas vertas kiekvienos sudedamosios dalies – puiki kompozija, puikus išlikimas ant odos, solidus aromatas – na, išties caro vertas variantas!

Van Cleef&Arpels “First“ (1976) – gėlinis-aldehidinis Jean-Claude Ellena šedevras, kuris drąsiai gali būti lyginamas su Lanvin “Arpege“ ar Chanel Nr. 5. Ir nors Lanvin “Arpege“ yra mano aldehidinis favoritas, visgi “First“ nusipelno didelio dėmesio: aromato sudėtyje ištisa puokštė- aldehidai, mandarinas, juodųjų serbentų pumpurai, persikai, avietės, jacintai, turkiškoji rožė, narcizai, jazminai, pakalnutės, gvazdikai, orchidėjos, tuberoza, vilkdalgiai, ambra, tongapupės, briedragių absoliutas (oakmoss), santalmedis, vetiveris, muskusas, medus ir cibetas (angl. civet). Aromatas smogia uoslei didžiule aldehidine gėlių koncentracija ir tampa akivaizdu: iškilmingoms progoms skirtas šedevras, kuriuo galima šokių partnerį ilgam apsvaiginti pačia geriausia šio žodžio prasme. Pagaliau yra galimybė šiuos puikius kvepalus pauostyti ir Lietuvoje – siūlau pasinaudoti šia galimybe, nes praktika rodo, jog geri dalykai Lietuvos parfumerijos parduotuvėse ilgai neužsibūna.

“Sarma“ sužavėjo tuo, kad šalia viena po kitos leidžiamų populiariųjų parfumerijos naujienų ryžosi atsivežti tikrą klasiką. Belieka tikėtis, kad tai – ne vienintelis atsigręžimas į laiko patikrintus parfumerijos šedevrus, o parfumeriją atrandanti Lietuvos publika išdrįs šią klasiką pamatyti ir pamilti…

Reklama

7 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

7 responses to “Parfumerinės naujienos: 2010m. balandis, “Sarma“.

 1. Ally

  Ketinu pirkti Firstą. Paskutinį kartą jį mačiau prieš porą mėnesių Vilniuje, Douglase, ir labai gailėjausi, kad nenusipirkau:) Vakar Sarmoj pamačiusi patyriau tikrą šoką. O abudu nauji Van Cleefai išties kvepia šampūnu ir sintetinėm gėlytėm. beje, kaip ir dauguma dabartinių naujovių.:(

  • Minerva

   Ally, “First“ – puikus pasirinkimas. Tiesiog puikus. Aš “First“ neturiu, bet pradedu svarstyti, kad bent jau miniatiūrą vertėtų turėti – juk niekada nežinai, kada tą šokių partnerį apsvaiginti reikės 🙂

 2. austee

  taip sauniai apibudinot First kvepalus, kad ryt begsiu pauostyti..labai sudominot ta gama ir poveikiu sokiu partneriui 🙂

 3. Baraka

  Sveiki, čia ne prie parfumerinių parduotuvinių naujienų, bet prie parfumerinių kultūrinių naujienų. Kadangi esu didelė A.Vasiljevo gerbėja, ir net esu važiavusi į Rygą klausyti jo paskaitų , visiems, nepamiršusiems rusų kalbos primygtinai rekomenduoju pažiūrėti naują filmą Терпкая тайна .Jis aišku kiek labiau orientuotas į Rusijos parfumerijos istoriją , bet yra super kosmopolitiškas ir mano manymu, vertas daugiau nei bet kuri parfumerinė knyga .Filmą dalimis galima rasti ir yotube , manau, kad ir šiaip internete tiesiog įvedus pavadinimą, o jį žiūrėti dideliame ekrane su vyno taure iš viso nuostabu. Kas nepažįsta Vasiljevo, pridursiu, kad jis pats kažkiek sentimentalus, kažkiek ironiškas, bet tikrai puikus mados istorikas , turintis rimtų sąsajų su Lietuva ir neretai apsilankantis Vilniuje.

  • Minerva

   Baraka, “Karčiąją paslaptį“ peržiūrėjau gabaliukais nebežinau kiek kartų 🙂 Labai džiaugiuosi, kad toks projektas rado finansavimą ir išvydo dienos šviesą.

 4. W

  o kaip autorei patiko van cleef and arpels pour homme? Man jis atrodo sodresnis, turtingesnis ir labiau patinka, gal del to, kad kazkuo panasus i mano megstamus trussardi uomo black?
  as palyginau http://www.basenotes.net kepalu puokste su autores uzuosta, tai dristu pastebeti, kad autores nosis labiau islavinta:))) ir man labiau panasu, kad buvo kvepintas pour homme, o ne tsar. Beje, galbut tsar isleistas 1989, o ne 1998, bent jau http://www.basenotes.net domenimis.
  bet kuriuo atveju, aprasymas nuostabus, malonu skaityti.

  • Minerva

   VC&A Pour Homme kol kas nesu uosčiusi, bet manau, kad tai tik laiko klausimas – parfumerinis smalsumas dar neišsemtas 🙂
   Prajuokinote su nosies išlavinimu. Sena tradicija aprašant kvepalus išvardinti natas: paprastai remiuosi tuo piramidės variantu, kuris artimiausias mano “užuodimui“ (osmoz, basenotes, fragrantica ir oficialiojo gamintojo puslapio pateikiamos tų pačių kvepalų aromatingosios natos neretai skiriasi). Deja, užuosti visą piramidę – ne mano nosies reikalas, nors tuberozą užuodžiu iš tolo :)))
   Uosčiau tikrai Tsar. Ne pirmą kartą. Ir kaskart juo žaviuosi.
   Dėkui! 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s