Kvepalai, pataikę į dešimtuką: Dior “Miss Dior Cherie“ ir Chanel “Coco Mademoiselle“

Visose gražaus gyvenimo srityse anksčiau ar vėliau atsiranda produktai, kurie “pataiko į dešimtuką“: visiškai atitinka visuotinį ir – svarbiausia – ilgalaikį vartotojų poreikį, pasižymi puikia kokybe ir, rodos, niekada neišeina iš mados. Šie dešimtuko verti produktai nuolat dominuoja įvairiuose geriausiai parduodamų prekių dešimtukuose, o populiariuose internetiniuose forumuose jų gerbėjais galima statistiškai įvardinti jeigu ne kas antrą dalyvį, tai kas trečią- be jokių abejonių.

Parfumerijoje tokių “pataikiusių į dešimtuką“ yra visai nemažai, tačiau Lietuvoje ypatingai išsiskiria du pastarojo dešimtmečio dešimtukininkai – 2001 metais sukurti Chanel “Coco Mademoiselle“ ir 2005 metais pristatyti Dior “Miss Dior Cherie“. Esu daugiau nei tikra, kad net jeigu dabar jums atrodo, jog šių kvepalų niekada neteko uostyti, pauosčius juos atpažintumėte ne vieną pro šalį praplaukusį kvepalų debesėlį, nepriklausomai nuo debesėlio amžiaus.

Ilgai svarsčiau, kodėl būtent šie kvepalai tapo pataikiusiais į dešimtuką Lietuvoje. Tarp “Miss Dior Cherie“ ir “Coco Mademoiselle“ yra bendro ne tik populiarumas: abu šie kvepalai yra kadaise ypatingai populiarių kvepalų Dior “Miss Dior“ (1947 m.) ir Chanel “Coco“ (1984 m.) modernūs XXI amžiaus variantai, skirti jaunesnei vartotojų auditorijai, kurie iš pirmtakų perėmė tik pirmąjį pavadinimo dėmenį ir buteliuko dizaino panašumus. (Beje, tiek “Miss Dior Cherie“, tiek  “Coco Mademoiselle“ atveju aromatai visiškai neprimena solidžiųjų pirmtakų.) Abiejų aromatų yra sukurta tiek EDT, tiek EDP, tiek PP versijos, o EDT ir EDP variantai pakankamai ryškiai skiriasi tarpusavyje.  Tik “Miss Dior Cherie“ aromatas bene kasmet sulaukia naujos riboto leidimo versijos, tuo tarpu  “Coco Mademoiselle“ variacijų iki šiol nebuvo. Tiesa, dar vienas bendras bruožas: tai yra bene dažniausiai padirbinėjami kvepalai, kuriuos nesunkiai galima rasti Lietuvoje.

Dior “Miss Dior Cherie“, pristatyti 2005 metais (kūrėjas – Christine Nagel), yra priskiriami vaisinių šiprų kategorijai. Pradinės natos – laukinių žemuogių lapai ir žalieji mandarinai, vidurinės natos – karamelizuoti kukurūzų spragėsiai, laukinės žemuogės, našlaitės ir jazminas, bazinės natos – pačiulio lapai ir muskusas. Nepaisant mano skepticizmo dėl visuotinio šių kvepalų paplitimo, turiu pripažinti: tai tikrai fantastiškai gražus ir linksmas vaisinis šipras! Jeigu tai būtų daina, tai būtų ABBA “Dancing Queen“. Jeigu jie nebūtų tokie visuotinai paplitę, esu daugiau nei tikra, kad EDP versija būtų mano dažnas savaitgalinis pasirinkimas: puiki aromato sklaida, ilgai išliekantys ir savyje talpinantys didelį optimizmo užtaisą, o riboto leidimo Miss Dior Cherie L’Eau  – mažiau saldūs su kartesniais citrusais ir daugiau gaivumo – būtų gan dažnais darbiniais kvepalais.

Chanel “Coco Mademoiselle“ pristatyti 2001 metais, kūrėjas – tradiciškai – Jacques Polge. Aromatas paprastai priskiriamas rytietiškiems-gėliniams aromatams. Pradinės natos: Sicilijos apelsinas, bergamotė, vidurinės natos – rožė ir jazminas, bazinės natos – pačiulis, vetiverija, vanilė ir baltasis muskusas. Lyginant su “Miss Dior Cherie“ – rimtesni, sodresni ir solidesni. Jeigu “Miss Dior Cherie“ yra optimistė nenuorama su spalvota suknele arba nutrintais džinsais, tai “Coco Mademoiselle“ – dalykiniu kostiumėliu ar maža juoda suknele apsirengusi arba bent jau juos įsivaizduojanti mergina. Jeigu tai būtų daina, tai būtų pvz. Sting “Shape of my heart“. Šie kvepalai arčiau klasikinių kvepalų tipažo – turbūt dėl rožės ir jazmino sąjungos bei gan klasikinės aromato kompozicijos, tačiau tai niekaip nėra trūkumas, o greičiau – didelis privalumas. “Coco Mademoiselle“ ant jūsų odos gali atsiskleisti labai įvairiai – vieni iš įdomiausiai su oda reaguojančių kvepalų: teko sutikti merginų, ant kurių odos šie kvepalai tapdavo ryškiai gėliniai, lygiai taip pat – mano didelei nuostabai – ant keleto pažįstamų merginų odos jie tapdavo puikiais smilkalų kvepaluose pavyzdžiais. Mano oda su Coco Mademoiselle – irgi tradiciškai – niekaip nedera: tikras kvepalų sugadinimas, taigi, į Chanel parfumeriją nesikėsinu galutinai (na, nebent į Coco EDP, kurie bene vieninteliai iš testuotųjų Chanel kvepalų ant mano odos išties atsiskleidė).

Jeigu būtų nutraukta tiek Dior “Miss Dior Cherie“, tiek Chanel “Coco Mademoiselle“ gamyba, parfumerijos pasauliui tai tikrai būtų pakankamai žymi netektis. Ir ne dėl to, kad nėra kuo šių kvepalų pakeisti – tiek puikių rytietiškų-gėlinių, tiek vaisinių šiprų tikrai yra nemažas pasirinkimas – dėl to, kad šie kvepalai yra puikus startas pradedančiai kvepalų naudotojai. 18 gimtadienio proga dukrai mielai padovanočiau kažkuriuos iš šių kvepalų su didele viltimi, kad Miss ar Mademoiselle kada nors savaime užaugs į sunkiosios parfumerinės artilerijos vertintoją, jeigu iki to laiko  gražiojo parfumerijos pasaulio niekas neuždraus. O net jeigu tos dukters niekada ir nebus, “sugrįžk į jaunystę“ nuotaikoms prisiminti kartais taip gera nusiplauti visą privalomąjį makiažą, pasikvėpinti pagal amžių nederančiais (ne aš sugalvojau – marketingistai) kvepalais, įsijungti augančiam jaunimui keistai skambančios muzikos ir dainuoti visa siela. Dešimtukui – džiaugsmingos savijautos vertinimo skalėje vertinant.  Ir jeigu tokiai savijautai “Miss Dior Cherie“ ar “Coco Mademoiselle“ yra būtinas komponentas – užsimerkite prieš parfumerines-marketingines taisykles ir džiaukitės gyvenimu, mėgstamais kvepalais kvėpinantis.

26 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

26 responses to “Kvepalai, pataikę į dešimtuką: Dior “Miss Dior Cherie“ ir Chanel “Coco Mademoiselle“

 1. video2

  Labai grazi asociacija su Stingu. Kai pirma karta susiduriau su siuo kvapu, prisiminiau viena 1987 metu daina, kuria isgirstu itin retai 🙂

 2. Ally

  Myliu “Coco Mademoiselle“ – juos pirkau dar iki dabartinės savo “parfumerinės manijos“. Net ir dabar jais kartais pasikvepinu – subjurusiai nuotaikai pataisyti.)

  • Minerva

   Ally, o tavo dabartinėje parfumerinėje manijoje kas yra centrinis manijos objektas – mėgstamiausieji kvepalai? 🙂

   • Ally

    Mona di Orio “Nuit Noire“ ir Serge Lutens “Muscs Koublai Khan“ – bent jau kol kas. Norisi “purvo“ – kuo daugiau, tuo geriau))

   • Minerva

    Oho! Jeigu tai “purvas“, tai fantastiškai geras “purvas“ 🙂 (Sąžiningai, nesu uosčiusi nei vienų – pažįstu juos tik virtualiai)

 3. vėja tėja

  Mademoiselle kvėpinuosi ypač retai, su konkrečiu tikslu – grąžint jaunystės (!) 😀 pavasarių nuotaikoms, ir tuomet jaučiuosi labai “iššokusi“ iš savo amžiaus kategorijų…

  • Minerva

   Vėja Tėja, ar sugrąžina tuos pavasarius?

   • vėja tėja

    Žinok, grąžina 😀

    Nors anųjų dienų kvepalai buvo visai kiti, bet kažkaip aš randu sąsajų su sėdėjimu lyjant ant palangės, tokį aitrų pavasarį, ir laukiant, kada gi ateis tos 18:30 😀

 4. aurelija

  Turėjau ir aš “Coco Mademoiselle”, tiksliau juos man “perleido“ sesuo, nes negalėjo jais kvėpintis – įskausdavo galvą, pasidarydavo silpna… Nustebau, kai papasakojo, bet …man lygiai tas pats. Pirmą kartą susidūriau su atveju, kai kvapas, nors ir labai malonus uodžiant iš buteliuko, ant odos tampa tikru priešu, norisi nuo jo pabėgt, bet negali.

  • Minerva

   Aurelija, sveika įstojusi į klubą 🙂 O kaip kiti Chanel kvepalai: irgi galvos skausmą sukelia?

 5. aurelija

  kitų net nebandžiau ant odos, matyt dar ne laikas Chanel’iams. Dabar džiaugiuosi euforija, kurią suteikia Guerlain Mitsouko… tikiuosi ši draugystė nesibaigs niekada… 🙂

  • Minerva

   Išduosiu paslaptį a la Minerva: jokie Chanel kvepalai niekada Mitsouko neprilygs 😀 (Nepykit už subjektyvumą – juk apie Guerlain kalba eina…)

 6. li

  Turbut jusu paminetiesiems mazai kuo nusileidzia Chance ir J’adore.Geras kvapas ir galinga reklama…

 7. Tomasss

  O kada ka nors apie vyriskus kvepalus parasysi ? 🙂

 8. video2

  As, kaip blondines, rasau kiek ne i tema :), bet noriu paklausti apie siuos kvepalus (visa serija ju yra cremedelacreme parduotuveje) tavo nuomone

  • Minerva

   Amouage? Mano nuomone, tai yra vieni iš nedaugelio kvepalų, kurių kokybė kainą kuo puikiausiai atitinka: gražios aromatų kompozicijos, puikus išlikimas ant odos ir kokybiška prabanga prabanga prabanga… 🙂 (Mano favoritas – “Silver“)

 9. mimi

  och kokia smagi Miss Dior Cherie paskutine reklama, rezisuota Sopia’ios Coppola’os! Paziurejus ir kvepalai kitaip uodziasi 😀

 10. katalike

  Coco Mademoiselle ir man atrodo tokie kvepalai, kurių idėja – “būti tobulais“. net nežinočiau, kaip juos apibūdinti ir nusakyti charakterį. lengviausiai tiktų žodis “tobuli“, nes kitaip jų apsakyti neįmanoma. jokios išsišokančios savybės, jokio ryškesnio niuanso – jau taip subalansuoti, tikrai aukso vidurys. kvepalai, kurie kvepia kvepalais. tokia kompozicija išties turėtų patikti daugumai. patinka ir man, bet… irgi erzina bei persekioja! bent jau EDP. tai va, toks moralas… kad sunku su tais tobulumais, kai negali išskirti kažkokios ryškesnės savybės, o ir kam ta ideali visuma, kai ji pernelyg abstrakti. ir dar erzina:)

  Miss Dior Cherie man vis tik atrodo mažiau universalūs, saldesnių kvepalų mėgėjoms, jaunesnei audotorijai.

  • Minerva

   Katalike, toks jau tas tobulumas… 🙂 (Ir tavo komentarą perskaičiusi pagalvojau, kad taip gera būti netobulai – šalia trūkumų privalumai geriau matosi :))

 11. Lina

  Niekada dar nesu sutikusi tiek daug moteru kvepinaciu “ne i tema“,kaip kad su Coco Mademoiselle. Mano nuomone, kvepalai puikus. Man jie kvepia rudeniu, rytine rudeniska migla ir vesuma. Kai dar tik vakar avejome basutes, o siandiena jau norisi isisupti i sali ir istraukti is spintos tas nuostabias, priglundancias odines pirstinaites. Kvapas, kai ryte dar salta, o idenojus nusimeti svarkeli. Kai rankineje vis dar turi akinius nuo saules. Man sis aromatas kvepia minkstuteliu kasmyru, naujais odiniais bateliais, rudeniskais parke prikritusiais lapais, saules spinduliais,zaidzianciais tarp auksiniu klevo lapu…. Jurginais.
  Del Chanel legendos ir noro tureti “kazka is Chanel“, sitie kvepalai pavirto i nuvalkiotus ir lyg tai, prasto tono zenkla. Del ju plataus padirbinejimo, jais eme kvepinis “bele kas“. Kai kvepalai sau, moteris – sau… Kai net nosi uzriecia nuo to kvapo. O pazvelgus i VARTOTOJA eilini karta pajauciu sumisima del tokios nedarnos.
  As zinau vos dvi moteris, kurios susilieja su sitais kvepalais, kuriu net neisivaziduoji kitaip kvepianciu.Kai pirma sekunde net nesupranti,kad juk tai tie tie tie kvepalai!
  Ir man liudna,kad zavingas aromatas taip nuvalkiotas.

 12. nocturnelle

  Pamenu, gavau nedidelę talpą “Coco Mademoiselle“ dovanų – mama nupirko “aklai“ pabandyti. Na, pabandžiau, pasirodė visai gražus aromatas, bet niekuo neypatingas – pati pirkusi nebūčiau. Bet kartais pasikvėpindavau. Ir, mano didžiausiai nuostabai, sulaukdavau tiek komplimentų, kaip jokiais kitais kvepalais besikvėpindama: “kokie skanūs kvepalai“, “kaip tau tinka“ ir pan. Ir kažkaip pamažu “prisijaukinau“ juos taip, kad pačiai tapo vieni mėgstamiausių (galbūt ir pagyrų psichologija suveikė 😀 ) – žinodama šią mano “meilę“, mama nesugalvojo man geresnės dovanos akademijos baigimo proga… 🙂

 13. Auksine

  Rimante, sveiki,

  mano mano Coco Mademoiselle kvepalų paprašė savo gimtadieniui 🙂 Noriu paklausti, kuo skiriasi EDP nuo EDP intense? Intensyvesni, reiškia, geresni? Kadangi minėjote, kad rinkoje daug padirbinių, mąstau šiuos kvepalus pirkti Kristianoje arba Douglas.

  Su linkėjimais

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s