Apie viltį nenaudėlę ir artėjančias Velykas arba Gražių švenčių!

Turiu prisipažinti – Kalėdas suprantu kur kas labiau nei Velykas, nes pati esu prieškalėdinis kūdikėlis, taigi, Kalėdos yra puiki šventė, ateinanti iškart po gimtadienio. Tačiau Velykos mano tėvų šeimoje yra didesnė šventė nei Kalėdos – Velykos susijusios su žemės atgimimu, pavasariu, tėvų vaikystės prisiminimais, nes antrą Velykų dieną seneliai jau leisdavo basiems lakstyti, bei tradiciniais Velykų pusryčiais ir nesibaigiančiais artimųjų lankymais, tai darant pavasariškai atvira širdimi.

Visą Didžiąją savaitę tėvai ir brolis vašku margina Velykų kiaušinius senaisiais raštais, kuriuos prisimenu dar iš tų laikų, kai didžiulę pintinę kiaušinių margindavo seneliai – kiaušinių marginimas vašku yra viena esminių mano šeimos tradicijų, kuriai esu labai prasikaltusi. Jau daugelį metų nemarginu kiaušinių, nors kadaise tai sekėsi tikrai gerai: nuolatinis stresas, ligos, skubėjimas atėmė iš manęs Didžiosios savaitės vakarus, kurie tradiciškai būdavo skiriami pasiruošimui didžiajai Velykų šventei. Ir kasmet dėl to skauda širdį, nes ties manimi nutrūksta gražioji tradicija, karus-marus-badus pergyvenusi.

O visgi Velykos. 8 valandą ryto skambantys prisikėlimo varpai, tris kartus einama procesija aplink bažnyčias, o prisikėlęs Kristus arba atėjęs pavasaris ir atrakinta žemės darbams žemė suteikia viltį, kad nuo šiandien viskas bus gerai. Galbūt nebus stebuklo, tačiau bus viena diena geriau nei vakar, o tai jau šis tas visuotinės krizės laikais. Ir net jeigu kiaušinius jau dažytus nusipirkote prekybos centre, jeigu šeimos narių kalbos prie pusryčių stalo nuobodulį kelia ar išvis nėra su kuo švęsti Didžiosios vilties šventės, nuoširdžiai linkiu Velykų rytą nepatingėti atsikelti prieš 8 valandą ryto ir nukeliauti paklausyti skambančių bažnyčių varpų. Perfrazuojant E.Hemingvėjų, neklausk, kam skambina varpai – galbūt jie skamba tau: galbūt būtent tavo prisikėlimui atėjo pats laikas, visas religijas ir istorijas paliekant nuošalyje? Ir ta viltis nenaudėlė, kirbėjusi kažkur širdies kamputyje, tampa nebe viltimi, o puikiu geresnio gyvenimo keliu ar bent jau pozityvesnio požiūrio užuomazga. O tada jau galima gyventi.

Gražių ir tikrų švenčių!

4 Komentaras

Filed under Bendroji

4 responses to “Apie viltį nenaudėlę ir artėjančias Velykas arba Gražių švenčių!

 1. Šilingė

  Verbų savaitgalis ir Didžioji savaitė = tėvų namai, kvepiantys vašku (ar buvo tema apie kvepalus, susijusius su bitėmis 😉 ). Gerai pasvarsčius, rastume vaško sąsajų su atgimimu ir pačiu gimimu… Jau kokie penkeri metai nelaikiau rankose adatėlės, kuri palieka nuostabiais raštais virstančius pėdsakus ant kiaušinio lukšto, bet pasižadu, kad ją paimsiu. Ne šiemet. Ir mano berniukai taip pat išmoks kiaušinius ne tik nutaškuoti kaip musmires, bet ir marginti tradiciniais šeimos raštais, keliaujančiais per kartas.
  O dabar – ramių artėjančių švenčių. Ramių ir nuraminančių…

 2. Minerva

  Šilinge, apie kvepalus, kurie kvepia vašku ir medumi, tema dar bus – kai bus daugiau saulės ir šilumos 😉

 3. leonel

  Kaip gaila, kad neturėjau iš ko pasimokyti marginimo vašku, bet mačiusi esu – fantastika, koks grožis. Ir kaip smagu, kad visa tai išlikę iki šių dienų, kad šeimos vis dar turi savo tradicijas, keliaujančias iš kartų į kartas…
  Jaukių, šiltų šv. Velykų! 🙂

 4. Ramune

  Daugiausiai mes save nuskriaudžiame bėgimu, užimtumu, nesuradimu laiko pažvelgti į savo vidų. Velykos – atgimimas, atsinaujinimas … Visi tai girdime ir suprantame. Ar tikrai suprantame? Žmogau, stabtelk prie savo gyvenimo. Pakelkime akis į dangų ir mėgaukimės drąsiai ateinančiu pavasariu. Nepamirškime, kad tai ką mes patys nustumiame į šoną, atidėdame, pamirštame niekur nedingsta, nes turime mes dar ir pasąmonę, kurioje negeri dalykai kaupiasi, sluoksniuojasi ir pasireiškia nerimu, nepasitenkinimu gyvenimu, liūdesiu, liga ir … Velykos – prisikėlimo ir atgimimo šventė. Velykų dvasia kviečia mus atgimti ir keistis.

  Su pačia gražiausia pavasrio švente!

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s