Visai ne juodi – Bvlgari “Jasmine Noir“

Po ilgų priverstinių uoslės atostogų (stiprūs vaistai uoslės jautrumą užmuša, taigi, gerdami vaistus kvepalų geriau nesirinkite!) nusprendžiau pagaliau atverti kvepalų spintos duris ir per “atostogų“ laikotarpį gautus kvepalus išbandyti. Nieko labai stebėtino, kad visų pirma ranka išsitiesė į juodos spalvos buteliuką – kai kurie dalykai išlieka pastovūs nepaisant visų negandų 🙂

2008 metais kaip didžiulė parfumerinė naujiena buvo pristatyti Bvlgari “Jasmine Noir“.  Tai – antrieji Bvlgari kvepalai, su juoda spalva susiję: pirmieji buvo unisex Bvlgari “Black“, o šįkart ypatingai gražių papuošalų gamintojai Bvlgari nusitaikė į juodą spalvą mėgstančių ir brangiau nei už kitus Bvlgari kvepalus galinčių mokėti moterų kategoriją, pasiūlydami joms juodojo jazmino kvepalus. Pagrindinės “Jasmine Noir“ natos – žalumos sula, gardenijos žiedlapiai, jazminaitis, migdolai, mediena, saldymedis, tongapupės. Pirmą kartą pamačius pavadinimą “Jasmine Noir“ kilo asociacijos su klasikiniais Caron “Narcisse Noir“, apie kuriuos šiame tinklaraštyje jau buvo rašyta, tačiau praktika parodė, kad tai buvo tik asociacijos – visgi  ne visos gėlės, kurias įvardini kaip juodas, kvepia juodai ir turi išliekamąją vertę…

“Juodasis jazminas“ kvepia gan įdomiai: pradžioje atsiskleidžia beveik konditerinis migdolų-saldymedžio kvapas, kuris laikui bėgant keičiasi į gėlių ir galiausiai – degintos medienos aromatą, tačiau saldymedžio nata gan aiškiai jaučiasi ir aromatui blėstant. Kvapas išlieka tikrai ilgai, finale supanašėjantis su juoduoju Shiseido “Zen“, tačiau šalia “Zen“ juodasis jazminas atrodo tikrai paviršutiniškas. Mano subjektyvia nuomone, trūksta aromato gilumo – Bvlgari pernelyg daug akcentuodami “Jasmine Noir“ kuriamą prabangą visgi galėjo dalį tos prabangos į bazines natas įdėti, kad aromatui skleidžiantis nebūtų tokio nusivylimo, o ir juoda spalva dominuoja buteliuke, bet ne aromate – greičiau tamsi ruda, bet tikrai ne sodri juoda. Ne juodas šis jazminas, tikrai ne juodas.

Žmonėms, kurie nėra saldymedžio gerbėjai, šių kvepalų tikrai nerekomenduočiau – tikėtina, kad erzins uoslę. Jeigu ieškote prabangos, rekomenduoju prabangą rinktis ne pagal marketingo triukus, o pagal tikrąjį aromatą. Tačiau bet kokiu atveju esu tikra, kad “Jasmine Noir“ ras savo gerbėjų, kurioms jis taps mėgstamais vakariniais kvepalais, nors parfumerijos istorijoje išlikusi scena iš “Saulėlydžio bulvaro“, kur pagrindinė veikėja prisipažįsta, kokiais kvepalais ji taip ypatingai kvepia, susijusi su kita, jau aprašyta, juoda gėle, kurios vardu pavadinti kvepalai išgyveno per du pasaulinius karus ir beveik šimtmetį parfumerinių mados permainų. Juodiesiems jazminams tokios šlovės neprognozuoju.

Advertisement

7 Komentaras

Filed under Bendroji, Informacija apie kvepalus

7 responses to “Visai ne juodi – Bvlgari “Jasmine Noir“

 1. Noir

  Laba,
  oi kaip norėčiau pauostyt šitus… Bet dabar visai sublūdau ir nusipirkau iš Avon Bond Girl, kvepia visi namai 🙂

 2. Minerva

  Noir, nesublūdai – pavasariais kartais mes tikrai perkame sau nebūdingus kvepalus 🙂 (Sostinėje manęs laukia Avon “Absynthe“ – kas galėjo pagalvoti… :D)

 3. Noir

  Tokių neuosčius… Bet vis tiek, kad ir koks pavasaris būtų, Juozukas laukia savo eilės 🙂

 4. Minerva

  Taip, Juozukas nepavaldus sezoniniam nuotaikų svyravimui – jis ir mano eilėje, bet turbūt kitam rudeniui 🙂

 5. Baraka

  Aš savo sąmonėje apskritai lygybės ženklą dedu ne tarp kvepalų ir kosmetikos, bet tarp kvepalų ir papuošalų ,todėl man atrodydavo, kad jei kuri firma specializuojasi gamindama ir tuos, ir anuos, tai jos kvepalai turėtų būti puikūs. Tačiau realybėje aš vis dar neužeinu ant man labai patinkančių nei Bulgari, nei Cartier kvepalų, nors ką gali ateityje žinoti… Tarp kitko, viena mano pažįstama šiandien manęs klausė, ar juodasis J’Adore yra kažkoks fantomas ar egzistuoja realiai, nes ji kažkur internete tokį matė .Man ir pačiai dėl jo pasidarė labai įdomu, Dioro puslapyje tokio nėra, fragranticoje, kur paprastai lyg viską ir randu, taip pat ne ,bet ta pažįstama apie kvepalus gerai nusimano ,tai lyg negalėtų labai nugrybauti. O aš turiu nuojautą, kad jei toks yra ar kada atsirastų, tai man galėtų labai patikti ,nes įprastame J’Adore man lyg trūksta kelių natų.

 6. Minerva

  Nėra juodojo J’Adore. Tikrai nėra. Gal kada nors ir bus, bet kol kas nėra. O jų nusipirkti, žinoma, galima – esu tikra, kad Gariūnuose jų yra ir kainuoja jie keliasdešimt litų 🙂

 7. Baraka

  Turint omenyje Dioro reklamą, tai neįtikėtina, kad būtų ir nesireklamuotų, bet jei pamatyčiau tokią ,,podelką“‘, tikrai nusipirkčiau ir dar tai pažįstamai pademonstruočiau – žinote,ponia, J“Adore noir ,bet po to turbūt pusę metų nešnekėtų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s